Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ne koristish takvi zborovi a pravish pogolemi grevovi stavajki se i seshte vo kolektiv........
i NE E TAKA............
--- надополнето: 21 декември 2012 во 19:06 ---
Не сум јас Албанец па да бидам само едно делче од големиот ваш Шќипри Етнике Колектив .......... јас сум Македонец, а размислувањата ми се индивидуални/индивидуалистички, како и на повеќето други Македонци и останати !
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.805
Of more pak li so clenov pogore se raspravate....Toj ke gi osudi storitelite ali anonimno...poso kolektivot ke go osudi poslem nego....
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.531
Поени од реакции
5.075
Не сум јас Албанец па да бидам само едно делче од големиот ваш Шќипри Етнике Колектив .......... јас сум Македонец, а размислувањата ми се индивидуални/индивидуалистички, како и на повеќето други Македонци и останати !
Мисли што сакаш, ме обвинуваш мене дека сум дел од голем колектив а себеси не се препознаваш........
Ова со Шќипри етнике ти е чиста медиумска пропаганда, чист обид за лепење етикета, чист обид на соседите албанците да ги дискредитираат на секаков начин, прво со екстремни исламисти сега со екстремни националисти кои сакаат територии во 21 век..........
Ти самиот си или дел од манипулираниот народ кој воопшто верува во таков процес, или свесно или несвесно си генератор на тие предрасуди за истиот процес........
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Мисли што сакаш, ме обвинуваш мене дека сум дел од голем колектив а себеси не се препознаваш........
Ова со Шќипри етнике ти е чиста медиумска пропаганда, чист обид за лепење етикета, чист обид на соседите албанците да ги дискредитираат на секаков начин, прво со екстремни исламисти сега со екстремни националисти кои сакаат територии во 21 век..........
Ти самиот си или дел од манипулираниот народ кој воопшто верува во таков процес, или свесно или несвесно си генератор на тие предрасуди за истиот процес........

Ок .... сакаш да кажеш дека не убивате невини деца во терористички акции....сакаш да кажеш дека не се дерете алах акбар и дека ги пцуете каурите ...сакаш да кажеш дека не го заземавте косово во 21 век и сте единствена нација со две држави....



предрасуди братче тачен си...све тоа медиумска пропаганда е
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Мисли што сакаш, ме обвинуваш мене дека сум дел од голем колектив а себеси не се препознаваш........
Ова со Шќипри етнике ти е чиста медиумска пропаганда, чист обид за лепење етикета, чист обид на соседите албанците да ги дискредитираат на секаков начин, прво со екстремни исламисти сега со екстремни националисти кои сакаат територии во 21 век..........
Ти самиот си или дел од манипулираниот народ кој воопшто верува во таков процес, или свесно или несвесно си генератор на тие предрасуди за истиот процес........
Чекај сега јас никаде не сум напишал до сега дека Албанците сите 100% се Исламисти/Вахабисти, зарем не приметуваш дека цело време го напаѓам исклучиво Албанскиот Национализам, не мешам вери такви работи !
Б.Т.В. Албанците се Атеисти повеќето, а токму Албанците Атеисти се најголемите пропагатори на идејата Шќипри Етнике(малкумина на форумов го знаат тоа) ........ Исламот го користите само како маска/параван за побрзо стигање до целта, а целта ви е да погодам од прв пат Шќипри Етнике, инаку ве заболе вас за верата ........ вашата битка е исклучиво за територии, какви права, какви вери какви бакрачи .............. па деца Албанчиња од 5 год. сонуваат за Шќипри Етнике, па што ќе правиме муабет за тие повозрасните ........... :tapp:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.775
Поени од реакции
82.795
.
Ова со Шќипри етнике ти е чиста медиумска пропаганда, чист обид за лепење етикета, чист обид на соседите албанците да ги дискредитираат на секаков начин, прво со екстремни исламисти сега со екстремни националисти кои сакаат територии во 21 век..........
........
Erm...
Ние исто така, имаме интернет и телевизија и ја слушнавме изјавата на главниот Албанец (Бериша) по повод денот на знамето.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Erm...
Ние исто така, имаме интернет и телевизија и ја слушнавме изјавата на главниот Албанец (Бериша) по повод денот на знамето.
Исто ја слушнавме изјавата на оној главниот оџа во ИВЗ, по истиот повод. И на Тачи пред некое време, и на брат му од Косово - Тачи Сениор, и на Али Ахмети и вака можам да ги редам ехееее ...
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.531
Поени од реакции
5.075
Чекај сега јас никаде не сум напишал до сега дека Албанците сите 100% се Исламисти/Вахабисти, зарем не приметуваш дека цело време го напаѓам исклучиво Албанскиот Национализам, не мешам вери такви работи !
Б.Т.В. Албанците се Атеисти повеќето, а токму Албанците Атеисти се најголемите пропагатори на идејата Шќипри Етнике(малкумина на форумов го знаат тоа) ........ Исламот го користите само како маска/параван за побрзо стигање до целта, а целта ви е да погодам од прв пат Шќипри Етнике, инаку ве заболе вас за верата ........ вашата битка е исклучиво за територии, какви права, какви вери какви бакрачи .............. па деца Албанчиња од 5 год. сонуваат за Шќипри Етнике, па што ќе правиме муабет за тие повозрасните ........... :tapp:

Нели рече дека не постои албанец кој мисли индивидуално????
Дали тоа значи дека сите албанци мислиме слично и имаме исти идеали, дека сите сме исти итн......

Ти можеби не велиш дека не сме исламисти, но се гледа од друга планета дека се убидуваат некои соседи таква етикета да ни лепат...........
Да се разбереме дека исламски радикализам не постои, се е медиумска пропаганда, а дека во балканот постои е чиста глупост воопшто некој ретардиран можеби би поверувал..............

Знам дека за се во Косово што се случило вие исклучиво од српски медиуми сте се информирале, и сте добиле заклучок дека косоварите јадат луѓе........но не е така, сите луѓе се исти............

Се гледа дека ова со Шќипри етнике е само лепена етикета, а речениците на премиерите и политичарите албанци се вадат од контекст.................

И не постои битка за територии, последен пат го кажувам ова, јас колку што знам сите алб. политичари тврдат дека влегувањево ЕУ е нашата иднина............

Ако за вас е провокација албанците да имаат права еднакво со вас тогаш вие треба да се лечете, ова е 21 век..............
--- надополнето: 21 декември 2012 во 23:10 ---
Erm...
Ние исто така, имаме интернет и телевизија и ја слушнавме изјавата на главниот Албанец (Бериша) по повод денот на знамето.
Абе постирај ја таа изјава на Бериша каде вели дека ние се бориме за Голема Албанија!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.775
Поени од реакции
82.795
Абе постирај ја таа изјава на Бериша каде вели дека ние се бориме за Голема Албанија!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Да, а ние сме од вчера и демек не знаеме кои се начините на говор во дипломатијата, као да може било кој политичар во светот да даде изјава од таков карактер како што ти кажа...

Но и покрај тоа, изјавата на Бериша одстапува од вообичаено прифатената дипломатска политичка коректност, таа не е двосмислена.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Радикалниот исламизам е длабоко навлезен во Македонија.

Тепањето, заплашувањето на Македонците и останатите христијани по автобуси и на улици како средство за ширење страв и верско-етничка омраза со намера (верските насилници) да извршат верско чистење на Македонците и другите христијани од Скопје и проширување на исламистичките територии е џихад- краен стадиум на радикалниот исламизам.

Џихадистички гнасен чин беше и убиството на Македонците на Велигден.
 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
69
Поени од реакции
22
Радикалниот исламизам е длабоко навлезен во Македонија.

Тепањето, заплашувањето на Македонците и останатите христијани по автобуси и на улици како средство за ширење страв и верско-етничка омраза со намера (верските насилници) да извршат верско чистење на Македонците и другите христијани од Скопје и проширување на исламистичките територии е џихад- краен стадиум на радикалниот исламизам.

Џихадистички гнасен чин беше и убиството на Македонците на Велигден.
znaete li vie uopste sto e islam, sto e radikalen islam.
znaete li sto e dzihad? Si cital za islamot ili samo toa sto si slusnal od sosedite?
Jas sum siguren deka vie ne ja poznavate svojata vera!!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Уште еднаш ја користам оваа прилика, во новата 2013-та, да им пожелам на форумџиите кои дадоа на подршка на протестите за ослободување на овие, да им се случи истото на нив или на нивна фамилија.(y)
Od dnoto na dusata im go posakuvam ova i jas za novata 2013.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom