Primera División 2012/13

Кој ќе биде шампион во сезоната 2012/2013 во Primera División?


  • Вкупно гласачи
    324
Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Еве нешто поинтересно :D

Pitch invader was same as in CL game Borussia Dortmund vs Real Madrid earlier this season

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.355
Поени од реакции
85.254
И после некои викаа досадна била лигава само 2 екипи се бореле за титула :icon_lol:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Уште 5 лајка му фалат за да биде 7 на ол-тајм листата на кајгана
кога веќе спомнуваш листа онака ме интересира кој е прв најдобар пост на кајгана на сите времиња??..втор??..трет??..ме интересира што имаат напишано за да ја имаат таа привилегија за најдобри постови
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Еве нешто поинтересно :D

Pitch invader was same as in CL game Borussia Dortmund vs Real Madrid earlier this season

На Роналдо да му се суди поради тоа што не го прегрна пич инвејдерот. Fucking disgrace. Говно од играч. МЕСИИИИ <8
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
На Роналдо да му се суди поради тоа што не го прегрна пич инвејдерот. Fucking disgrace. Говно од играч. МЕСИИИИ <8
Многу напнат си нешто бе дечко, гледам и низ другите теми се рчкаш :LOL:
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Многу напнат си нешто бе дечко, гледам и низ другите теми се рчкаш :LOL:
У ПМС бев вчера мораше така. Доколку поентата не ти беше за тоа кој го гушна пич инвејдерот тогаш се извинувам. Ако не, постот погоре. ;)
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506

Твин турбо 5-илјади кубици.

Ахх да се еби мајката немаше среќа, првин статива после покрај гол за малце а после и голот. Можеше Хет-трик уште во првите 30 минути. Игравме многу добро до примениот гол. Небеше лошо и во текот на целиот натпревар, само што одбраната не ја имав видено во полошо издание. Многу лошо реагираа и за 4-те гола. Али тоа е тоа, кога нешто функционира нема да финкционира нешто друго. Тоа е Барса јбг.

Али кога ќе се сетам на се што направивме досега сум презадоволен. Приоритет оваа сезона не ни беше Ла Лига туку влез во ЛШ. Сепак сме на 2-то место што е одлично за нас. Идемо даље!

P.S: Честита титула барселонисти, сосема заслужено! (y)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.480
Поени од реакции
22.192
Оваа изјава му е од 2009та(и насловната е од тогаш).
Со ова изгледа Кристијано сакал да каже да ги освојат трите титули..... за од прилика 4-5 години. :D Триплете за 4 сезони. Не може се одеднаш. Еднаш куп, еднаш лига, некогаш и ЛШ. ;) Ипак ретки се тие што освоиле триплете во една сезона.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom