Евтини авионски карти

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
ми треба помош... сакам да одам за Краков... одење 23 ноември а вракање 25 или 26 ноември... кај да побарам поевтини карти... влегуваат во опција покрај Скопје и Солун, Софија, Приштина и Белград...
Нема ништо за Краков директно од овде блиску, евентуално ако сакаш да врзуваш.

Еве ти листа на авиооператори кој оперираат во Краков, па гледај ако можеш да поврзеш нешто за да те фати поефтинко.
Domestic:
International:
Исто така пробај ако можеш да врзеш и преку Катовице со виз некоја опција преку Милано, Ајдховен или пак Дортмунд.
Катовице - Краков е 80-90 км. и не е проблем да се снајдеш за превоз, во секој случај е подобра опција отколку да се мавташ до Белград или Софија.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
може не е место тука за ова прашање али мислам дека видов во предходните страни слично,,
ме интересира како одат цените со воз во Германија пример Минхен-Берлин или Дортмунд Берлин оти гледам нема од визеир директ лет до Берлин
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.071
Поени од реакции
1.339
може не е место тука за ова прашање али мислам дека видов во предходните страни слично,,
ме интересира како одат цените со воз во Германија пример Минхен-Берлин или Дортмунд Берлин оти гледам нема од визеир директ лет до Берлин
За воз Минхен Берлин другарка одеше пред 10 дена незнам зошто но картата ја плати 110 евра лудо скапо.Ваљда дека до 5 до 12 отиде...За сите возови по Германија тука гледај цени

http://www.bahn.com/i/view/index.shtml
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Прашање до Tranquilis, кога Wizz Air ќе започне со продажбата на авионски карти за периодот од април па натака?
Се надевам дека тоа ке биде најкасно месецов, барем 4 месеци однапред.
Deneris
Летниот распоред е во продажба, од пред пет минути (ексклузивно на Кајгана, тука правам апдејт дури и пред фб ;) )
 
Член од
28 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
100
Deneris
Летниот распоред е во продажба, од пред пет минути (ексклузивно на Кајгана, тука правам апдејт дури и пред фб ;) )
Ми треба твоја помош малку, или никој друг ако може да ми помогне... Како да ставам пари на Визз сметката, како да уплатам? И колку пари треба минимум? 300евра е минимумот? Тоа треба да го направам пред да резервирам лет?
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Ми треба твоја помош малку, или никој друг ако може да ми помогне... Како да ставам пари на Визз сметката, како да уплатам? И колку пари треба минимум? 300евра е минимумот? Тоа треба да го направам пред да резервирам лет?
Мислам дека спомнаа на претходните неколку страници - би требало да е преку Центарот за корисничка поддршка, а минимумот би бил 300 евра. Инаку лет можеш да резервираш и без тоа, преку плаќање со кредитна картичка или преку банковен трансфер.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Интересен преглед на трошоците за багаж низ Европа -

low-cost-airline-baggage-fees-dissected_5087c9aa37707.JPG
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Зошто никако неможам да најдам "PRINT" копче, на мојата резервација на WizzAir ?
 
Член од
8 февруари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
5
Deneris
Летниот распоред е во продажба, од пред пет минути (ексклузивно на Кајгана, тука правам апдејт дури и пред фб ;) )
Ти благодарам на известувањето иако не го видов на време, цело време бев во ’рифреш’ позиција на сајтот на Визер па дури сега свратив на форумов. Штета што не ставија три пати неделно летови на некои дестинации, можеби така малце ќе се растеретеше побарувачката а со тоа и цените. Ама сепак, пу пу, не се жалам, мада ова гастербајтериве, дур се свртам, се дигнаа угоре и ми ги поматија малце сметките во септември/октомври
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Ти благодарам на известувањето иако не го видов на време, цело време бев во ’рифреш’ позиција на сајтот на Визер па дури сега свратив на форумов. Штета што не ставија три пати неделно летови на некои дестинации, можеби така малце ќе се растеретеше побарувачката а со тоа и цените. Ама сепак, пу пу, не се жалам, мада ова гастербајтериве, дур се свртам, се дигнаа угоре и ми ги поматија малце сметките во септември/октомври
Не сметај дека сите летови стартуваат од 20/30 евра. Обично стартуваат од одреден % од очекуваната средна цена на летот, а таа варира за секој лет посебно. Или, со други зборови, лет на 30ти декември нема да има иста почетна цена како и оној на 5ти февруари. Во секој случај, check your inbox ;)
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Zdravo kajgandzii, mi treba pomos okolu kupuvanje karta preku wizz air, na cenata doaga uste suma za rezervacija i doaga poskapo, za da se izbegne toa se bara da se ima wizz smetka a kako se otvara treba da se javis na nekoj broj a toa cini 35 den za min bez ddv. Dali nekoj ima soznanie kako se otvara wizz smetka i kako se izbegnuva plakanje rezervacija, sekoja pomos e dobredojdena.
 
П

Пепси_

Гостин
има ли нешто евтино до минхен за нова година пример 28-9 натаму и назад 3-4 ? или ова е не могуча мисија :D
 
Член од
28 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
100
има ли нешто евтино до минхен за нова година пример 28-9 натаму и назад 3-4 ? или ова е не могуча мисија :D
Имаш со Wizzair од Скопје до Memmingen ( околу 100км западно од Минхен е). Имаш лет на 28.12. од Скопје, а за враќање имаш на 04.01.. Само побрзај ако планираш да одиш зашто цените на билетите може само да растат од сега :)
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво! Сакам да прашам дали имате инфо за лет до Барселона, исто од 28/9 а назад на 3/4 јануари? Која варијанта ми е најисплатлива?
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
zdravo sakam da prasam dali preku ovie wizzair moze da idam direkno od aerodrom da si kupam karti, i da prasam dali ke treba potpis na nekakov dokument za sestrami za da patuva po so e maloletna a moite ne se tuka , izvinete za fontot od tel. Sedam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom