Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Не би требало да имаш рут за тоа, чудно.

+1
99% од апликациите бараат рут за таа работа.

-1 Не секој телефон се прави исто скриншот ;), како на нормлано некој телефони немаш опција за правење.
--- надополнето: 19 ноември 2012 во 14:50 ---
Верувај дека бара :)
Пробај ова

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.edwardkim.android.screenshotitfullnoroot&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lZHdhcmRraW0uYW5kcm9pZC5zY3JlZW5zaG90aXRmdWxsbm9yb290Il0.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Дајте некој асален task killer? Имам tipo со ICS :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Имам проблем со виберот , некој да ми помогне . Не ми покажува кога ми звони некој и кога ми стигаат пораки . Треба да ја отворам апликацијата па да ми даде missed call или пораче .
Имам HTC desire X

благодарам
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Пред 2 дена земав Самсунг Галакси Мини 2 и одма кога го уклучив ми бараше да го апдејтирам и бидејки немав ваерлес не му направив апдејт. и сега си дојдов дома сакам да го апдејтирам ама ми вика оти нема апдејт... има 2.3 а мож до 4.1 да се апдејтира...помош?
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Имам проблем со виберот , некој да ми помогне . Не ми покажува кога ми звони некој и кога ми стигаат пораки . Треба да ја отворам апликацијата па да ми даде missed call или пораче .
Имам HTC desire X

благодарам
Пробај да го оставиш отворен, да не му правиш нешто како Force Close. Или пробај вака: More -> Settings, и штиклирај "Show Viber status icon". Не знам што прави тоа, ама мислам дека го држи вклчен цело време.

Ако не помага ова, појма немам што може.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
има некоја апликација каде што ќе можам апликациите сите во мемориска да ги сметнувам ????
пошо телефонот мој има само 150 мб внатрешна, а многу апликации се инст и неможат да се преместат на мемориска ???
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
има некоја апликација каде што ќе можам апликациите сите во мемориска да ги сметнувам ????
пошо телефонот мој има само 150 мб внатрешна, а многу апликации се инст и неможат да се преместат на мемориска ???
Super tool box 10+ така се вика. Ќе селектираш после апликации и ќе им направиш move to sd :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
има некоја апликација каде што ќе можам апликациите сите во мемориска да ги сметнувам ????
пошо телефонот мој има само 150 мб внатрешна, а многу апликации се инст и неможат да се преместат на мемориска ???
App2SD
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
неможе сите апликации на мемориска има некој апликации што мора на внатрешна а сум приметил дека и тие што ми се на мемориска откако ке ја избришам ми се ослободува место и на внатрешна меморија
ватДфак
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
HTC Wildfire ..само вибрира 3пати и свети зеленко (портокалово кога е на USB) ..
PC'то го препознава како Qualcomm diagnostic mode, понекогаш и како Android phone .. :/

чаре?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom