Пазарете се тука!

Член од
21 септември 2008
Мислења
267
Поени од реакции
84
Sony Ericsson P990 - 60 евра.

Со комплетна опрема.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Sony ericsson z520i со расипан екран (има светло, ама ништо не се познава), друго се функционира. Барам замена за друг телефон во исправна состојба, било каков телефон само да држи батеријата.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
267
Поени од реакции
84
Sony Ericsson P990 - 60 евра.

Со комплетна опрема.
Продаден.


Sony Ericsson K770 - 80 евра

Со комплетна опрема, вклучувајќи ја и кутијата. Користен 10 месеца, уште 2 месеца гаранција.
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
БАРАМ капаче (задно, кај батеријата што стои) за нокиа 5800 ПЛАВО!
Ако има некој нека каже веднаш!
Немора да е оригинално, се додека не се познава...
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
БАРАМ капаче (задно, кај батеријата што стои) за нокиа 5800 ПЛАВО!
Ако има некој нека каже веднаш!
Немора да е оригинално, се додека не се познава...
Го изгуби или го скрши (ако си го скршил како)?
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Го изгуби или го скрши (ако си го скршил како)?
Ми се изболкира телефонот додека се симињав од џандарската (водно) и у вожња го отворив телефонот и ми падна капачето на земја и го прегази тој шо беше позади мене, изгребано е лом е напраено, али не е скршено...
А зашо?
Ако има некој нека каже одма хитно е! :D

Btw. Има у алфа копи, 400 ден е, ама ке им стигне у среда. А мене ми треба веднаш, најкасно до понеделник...
Ако може со некој шо има 5800 да се договорам некако, ке му платам колку и да треба, само да добијам капаче до понеделник....
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ми се изболкира телефонот додека се симињав од џандарската (водно) и у вожња го отворив телефонот и ми падна капачето на земја и го прегази тој шо беше позади мене, изгребано е лом е напраено, али не е скршено...
А зашо?
Ако има некој нека каже одма хитно е! :D

Btw. Има у алфа копи, 400 ден е, ама ке им стигне у среда. А мене ми треба веднаш, најкасно до понеделник...
Ако може со некој шо има 5800 да се договорам некако, ке му платам колку и да треба, само да добијам капаче до понеделник....
Ќе ти врши работа капаче од црвена маска на 5800 ? незнам дали има разлика во задниот капак ?
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Ќе ти врши работа капаче од црвена маска на 5800 ? незнам дали има разлика во задниот капак ?
Има разлика, тоа е проблемот... Најдов црвени, ги има низ градов...ама плаво никаде неможам да најдам...Ако не најдам плаво ке морам со црвено да се снајдам...
ПС. Имаш ти цврвено или?


ППС. Ке му бидам вечно благодарен на тој што ке ми помогне да си најдам плаво :D
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Има разлика, тоа е проблемот... Најдов црвени, ги има низ градов...ама плаво никаде неможам да најдам...Ако не најдам плаво ке морам со црвено да се снајдам...
ПС. Имаш ти цврвено или?


ППС. Ке му бидам вечно благодарен на тој што ке ми помогне да си најдам плаво :D
Мхм ... пиши ПП за повеќе
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
318
Поени од реакции
99
Барам постар модел на мобилен (т.е. многу стар ) SONY CMD Z1, ако има некој нека кажи...:wink:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Барам постар модел на мобилен (т.е. многу стар ) SONY CMD Z1, ако има некој нека кажи...:wink:
Можам да ти најдам ама да го чуваш како украс ... нема преживеани вакви антики што уште работат :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom