Пазарете се тука!

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Карл Цајс е германска фирма за леќи која била страшно квалитетна во втора светска војна(пошо германска, нели). Сега се квалитетни, сега се просек. Ги користи сони бидејки нема свои. Канон, никон и сите останати се подобри од карл цајс. Башка сеа глеам почнале пластика да користат, а не стакло.

Ќе ти помогне, пошо за разлика од леќите на нокиа и сони ериксон се страшно подобри, не затоа што е карл цајс јака фирма. Башка н80 нема ни ауто фокус. Има едно такво за макро ако сакаш да сликаш и толку.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Карл Цајс е германска фирма за леќи која била страшно квалитетна во втора светска војна(пошо германска, нели). Сега се квалитетни, сега се просек. Ги користи сони бидејки нема свои.
Да те слушне мојот профа по фотографија ќе те тепа.

Канон, никон и сите останати се подобри од карл цајс. Башка сеа глеам почнале пластика да користат, а не стакло.
И тука си во заблуда.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
го знам и н80 не е лош а што е тоа карл зејс што го нема нешто во камерата?
а мислам и нема 3г тој
а колку пари е н82 и дали го има ?

тоа ти е друже леќите на камерата ... нешто како на дигиталните апарати што имаат карл цајс леќи некои обични ... башка Н73 има и авто фокус а н80 нема ... али затоа мене што ми е побитно има ви-фи и за мене подобар изглед дека е лизгач ...
ова ми е трета Н80-ка супер е телефонот нема да згрешиш
работава е ако си повеќе по сликање и ако ти се допаѓа повеќе дизајнот земи си Н73 ... ако си повеќе по лизгач ... по ви-фи интернет земи Н80-ка али мислам дека и н80-ката вади супер слики
мој совет прошетај по нет види ги и двата иди на гсмарена.ком
тоа е тоа
:salut: па кажи што си размислил :helou:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Карл Цајс е германска фирма за леќи која била страшно квалитетна во втора светска војна(пошо германска, нели). Сега се квалитетни, сега се просек. Ги користи сони бидејки нема свои. Канон, никон и сите останати се подобри од карл цајс. Башка сеа глеам почнале пластика да користат, а не стакло.

Ќе ти помогне, пошо за разлика од леќите на нокиа и сони ериксон се страшно подобри, не затоа што е карл цајс јака фирма. Башка н80 нема ни ауто фокус. Има едно такво за макро ако сакаш да сликаш и толку
.
мислам дека не е толку јако тоа со леќите карл цајс ...
има споредба на камерите на гсмарена.ком кој го интресира нека си види
од мобилен мислам дека к800 вади подобра слика ако е за тоа језда не би купил к800 па по прсти да ме тепаат :pos2:
како и да е нокиа си е нокиа :baeh:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Квалитетот на фотографијата не зависи само од квалитетот на леќата, туку и од нејзиното процесирање, односно од чипот. К800 припаѓа на Cybershot серијата, затоа вади квалитетни фотографии.
 
Член од
19 март 2008
Мислења
25
Поени од реакции
1
Carl Zeiss e edna od najdobrite proizveduvaci na lekji. Teshka rabota deka Canon i Nikon se podobri. A za site ostanati pak da ne zboruvame. Carl Zeiss kaj nokia e cisto marketinski trik i ne e od presudno znacenje na slikata.A i sto moze da se ocekuva od lekja so tolkavi mali dimenzii. Ako sakate kvalitetna slika so dobra lekja kupete si digitalen aparat. Kaj telefonot pobiten e chipot, koj kaj Sony e daleku podobar (imaat pogolemo iskustvo neli). A za N80 i N73, moj licen izbor e N80. Poveke mi lega vo raka. Za karakteristiki ne navleguvam.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Продавам блутут слушалка Samsung WEP-150, нова, работи на сите телефони, цена 30 еврони.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
А бе некро....колку би ми ја откупил Н95-ката.....таа шо ја виде кај тебе шо ти земав картица 1гб.....или да ми даеш нешто да ми доплатиш :)...Ај поздрав
Goki da ti dadam n93 full + kesh?:toe:
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Мењам нокиа 6230и, за нокиа 6233 со доплата моја!? Или го шиткам!
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Нокиа Н95 со фул опрема и 1гб картичка....менувам за Н73 црната со ваша доплата....Дајте понуди некој ако сака......
Јас сакам, само кажи колку доплата и дали n95-ката е очувана?
Иначе мојата N73-ка е со full pack и 2 gb картица....ако ти мења нешо тоа....бај да веј нема ни гребнатинка на маската и заштитната лепенка сеуште стои на дисплејот....
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
барам нокиа 6300 сочуван со фул опрема. Дајте понуди
 

Kajgana Shop

На врв Bottom