Last Man Standing (Barclays Premier League) vol. 2

Статус
Затворена за нови мислења.
M

MrzaRules

Гостин
За следното коло ги бирам Њукасл, не би требало два пати по ред да кикснат дома.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.723
А секое коло бираме нова екипа?
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.320
Поени од реакции
12.703
Со среќа нека им е на тие шо останаа да стојат,мене ми ги исекоа нозете овие Њукасел :place: :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.723
Освен ако не испаднеш, а глеам ти си ги избрал Њукасл, такада се гледаме во новата сезона од играва :D
Па уствари тоа ми беше прашањето, како сите почнаа да кажуваат екипа за следно коло? а забораваат дека тие што ќе пројдат понатаму викендов мора да доиграат до крај за да се добие победник.. Ние што изгубивме сега треба да чекаме.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Па уствари тоа ми беше прашањето, како сите почнаа да кажуваат екипа за следно коло? а забораваат дека тие што ќе пројдат понатаму викендов мора да доиграат до крај за да се добие победник.. Ние што изгубивме сега треба да чекаме.
Брат.... не ја сфаќаш играва изглеа. Ја на пример ги избрав Рединг и они вчера ремизираа, затоа отидов даље и ако сакам можам да си изберам екипа за следното коло. А ти требаше да си дочекаш досега да видиш Њукасл шо ќе напраи, па ако не изгубеше и ти ќе си избереше екипа за следното коло. Али пошто Њукасл изгуби, ти веќе не учествуваш во играва све дур не се добие еден апсолутен победник на кајганава.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Повторно ги бирам моите миленици West Ham United ! I'm Forever Blowing Bubbles
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Повторно ги бирам моите миленици West Ham United ! I'm Forever Blowing Bubbles
Море неможеш пак ист тим да бираш. Не сме будали тие што бираме утепани екипи како Рединг и КПР.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 18:13 ---
Еве уште сега да си изберам да не заборавам до петок.

13. QPR
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.723
Брат.... не ја сфаќаш играва изглеа. Ја на пример ги избрав Рединг и они вчера ремизираа, затоа отидов даље и ако сакам можам да си изберам екипа за следното коло. А ти требаше да си дочекаш досега да видиш Њукасл шо ќе напраи, па ако не изгубеше и ти ќе си избереше екипа за следното коло. Али пошто Њукасл изгуби, ти веќе не учествуваш во играва све дур не се добие еден апсолутен победник на кајганава.
Па тоа мислев де, од кај заклучи дека не ги сфатив правилата? Само ми беше чудно шо сите бираат екипа, а не се сетив дека тие можда прошле, за разлика од мене :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Па тоа мислев де, од кај заклучи дека не ги сфатив правилата? Само ми беше чудно шо сите бираат екипа, а не се сетив дека тие можда прошле, за разлика од мене :D
Aa епа нема проблем онда :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Кога влагате по темиве идете до последно непрочитано или до последна страна?
Читајте од кај сте стигнале и нема да има нејаснотии.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom