Лига на Шампиони 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.
R

Rigel Kent

Гостин
Mozno scenario :

Ajax-Dortmund 2
Man.City-Real Madrid 1
Dortmund-Man.City 2
Real Madrid-Ajax X

Dortmund .......11
Man.City........... 8
Real Madrid..... 8
Ajax................. 5

:D, nerealno e , ama opcija e .
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.687
Поени од реакции
52.574
Нека не се буни Манчини многу, мислам требаше црвен да има за Агуеро негде кај 80 минута.
ццц, ти ако не најдеш црвен на секоја утакмица, никој нема да најде. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
ццц, ти ако не најдеш црвен на секоја утакмица, никој нема да најде. :D
Ne be ne najdov jas, vidov kako se bunat I go prefrlija strimot na taa utakmica I dadoa samo edna repeticija, zatoa prasuvam dali bese taka poso ne mozam da si gledam na raat na drimboksot :(
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Не ја гледав утакмицата ама да погодам, навивачите на Дортмунд беа погласни од оние на Реал, иако играа на гости?

И како што реков, доколку одбраната реши да не киксира тогаш може и ќе имаат шанси за победа. Овака испадна точно моето предвидување, ќе изиграат нерешено. Бравос за Дортмунд, бравос за Клоп и системот кој го тера. Се надевам ќе изгураат надалеку.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Dosta be :D komsikive ako produzat vaka koeficientot u minus ke go oteraat, uste pomalce sansi za LvpL da se vratat :D
Хахахаха.....до сега се "расправав" во ПЛ темата за лфц...и ти ли?! Ако не комшиките, одма за ЛФЦ се фаќаш :ROFLMAO:

Шала беше....да не ги труеме останативе :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.127
Поени од реакции
8.198
Da da za toj, ne mozam ni da najdam povtorena snimka znam klupata na ajax barase karton.
Toa немаше фаул, па најтрагично е што беше немаше ни офсајд, идај матер им ебам нека го шутнат Манчини неможам да го гледам веке :)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Одлични резултати за Дортмунд и Шалке. Реал мислам дека нема шанси да изгуби во Сити што значи Дортмунд и да изгуби од Ајакс ќе се квалификуваат пошто нема шанси Ајакс да извади нешо во Реал. Шалке добар резултат ма да и они можеа да тепаат далеку подобри од Арсенал кој се бранеше цело време и чекаше на некои контри у второ не мрднаа Хунттелар сам искача со голманот можеше да бира кај да шутне. Интересни се и 2те групи неочекував грциве педериве 2 пати да тепаат со французиве. Малага сигурно прва завршува ништо чудно Милан со уште 2 нерешени до крај да се пласира сеа играат у гости со Андерлехт и тоа на икс ми мириса
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Одлични резултати за Дортмунд и Шалке. Реал мислам дека нема шанси да изгуби во Сити што значи Дортмунд и да изгуби од Ајакс ќе се квалификуваат пошто нема шанси Ајакс да извади нешо во Реал. Шалке добар резултат ма да и они можеа да тепаат далеку подобри од Арсенал кој се бранеше цело време и чекаше на некои контри у второ не мрднаа Хунттелар сам искача со голманот можеше да бира кај да шутне. Интересни се и 2те групи неочекував грциве педериве 2 пати да тепаат со французиве. Малага сигурно прва завршува ништо чудно Милан со уште 2 нерешени до крај да се пласира сеа играат у гости со Андерлехт и тоа на икс ми мириса
Жими очи ме пресмеа со болдираното :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom