Фан Клуб: Јувентус

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Лани ова се слушаше на трибини

Oje vita, oje vita mia...
oje core 'e chistu core...
si' stata 'o primmo ammore...
e 'o primmo e ll'ùrdemo sarraje pe' me!

--- надополнето: 20 октомври 2012 во 20:08 ---
другиот кадар. во амфас шо беше, измислен е за гифче.
макар шо и ова е супер :D
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Конкурент за титула ... кој ? што ? каде?
Погба/Касерес , померачки ми е овие да дават голови него ли Матри , Ква Вучко... Браво момци ... газењето продолжува..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.289
Поени од реакции
16.763
Нема шо да се речи за денес знаев дека до крај ке дадеме гол уште ко ги видов оние гнасните дека за нерешено се дојдени. Матри малце ме изненади за промена издрбила некој, даде пас и нафрли 2-3 топки добри колку што имаше. Топката што ја пушти Пирло рака на срце беше малце долга а и мислам под-отскокна ама сепак тоа е тоа. Бендтнер мора да добие шанса греота е и да не е добар за некој тој континуирано си плеска голчиња за Данска а во летото имаше неверојатно европско првенство. Како и дае честита нека ни е победата а Касерес е супер замена како Пепе неможи да фати прва постава нема кај да игра освен ако го форсираме лево ама кога ке се врати Пепе нема каде десно се Лихштајнер и Исла да бидиме реални неможи таму да игра едноставно овие два газат. Лево се Пепе и Асамоа единствено можње да е пред Де Чеље а за 3јката назад е недопирлива плус тука е Лусио и Мароне. Ама дечкото заслужува !

Секоја чест
--- надополнето: 20 октомври 2012 во 20:30 ---
П.С. Иронијата на Маѕари кога вчера изјави деак во Торино доаѓа не да се брани туку да победи ...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.169
Поени од реакции
85.634
Ќе добие шанса Бендтнер.Сакам да стартува во прв тим против Нордсјеланд.
За натпреварот. Сите имаат чиста десетка, освен Видал кој беше малку отсутен на теренот, и стандардно нападот не дупи на секој натпревар. Бонучи секоја чест, со една нога играше. Погба чим вака игра на 19 години, тогаш што ќе биде кога ќе наполни 25/26...:sneaky:.
Ама нападот ни е :facepalm: . Па добро де побрзо Буфон/Сторари/Бранеску/Рубињо ќе дадат гол отколку овие што ни седат напред :sick:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.118
Поени од реакции
6.770
Ќе добие шанса Бендтнер.Сакам да стартува во прв тим против Нордсјеланд.
За натпреварот. Сите имаат чиста десетка, освен Видал кој беше малку отсутен на теренот, и стандардно нападот не дупи на секој натпревар. Бонучи секоја чест, со една нога играше. Погба чим вака игра на 19 години, тогаш што ќе биде кога ќе наполни 25/26...:sneaky:.
Ама нападот ни е :facepalm: . Па добро де побрзо Буфон/Сторари/Бранеску/Рубињо ќе дадат гол отколку овие што ни седат напред :sick:
тука Џио затаи,имаше можи десетина контри и полуконтри кои одеа преку него - сите ги погреши и не успеа да се снајде да пробие целосно или да протури добра топка за некој од останатите да заврши........комплетно разочарување вечерва и најслаб во победничкиот тим - иако беше од оние што се трудеше и не забушаваше

Ква Ква имаше слаб дотур на топки,не се сомневам дека ќе успееше да закачи голче на вечрва резервираниот Наполи кој си чекаѓе да дојди 90та минута да земат бодче,амаааа..........

измените :cuc:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.169
Поени од реакции
85.634
тука Џио затаи,имаше можи десетина контри и полуконтри кои одеа преку него - сите ги погреши и не успеа да се снајде да пробие целосно или да протури добра топка за некој од останатите да заврши........комплетно разочарување вечерва и најслаб во победничкиот тим - иако беше од оние што се трудеше и не забушаваше

Ква Ква имаше слаб дотур на топки,не се сомневам дека ќе успееше да закачи голче на вечрва резервираниот Наполи кој си чекаѓе да дојди 90та минута да земат бодче,амаааа..........

измените :cuc:
Абе Џио добро играше вечерва, ги дриблаше противничките играчи, ама неговата себичност ги испоуништи сите акции. Колку само слободни играчи му се отвараа за да створат акција, ама тој одеше сам до крај. А Кваљарела не го видов вечерва :sleep:
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ne znam jas , ama ako ste videle , IZMENITE ni se TOP sekogasgh, recisi da ne greshime nikogash so zamenite , pamtam lani , pa i ovaa godina ... tokmu izmenite ni donesea bodovi... bravooo :D
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
„Ќе одиме таму за да го ’здрмаме’ Торино, не се плашиме од нив. Покажавме дека можеме да носиме со секој противник, а имаме квалитети за да го совладаме шампионот на Италија и тоа на гостински терен. Сите знаеме како заврши нашиот претходен дуел и ќе мора да возвратиме за тоа. Натпреварот од Суперкупот на Италија беше една голема лага, не му кажав ништо на линискиот судија, а сепак бев исклучен поради тоа. Едно е сигурно, сега знам како треба да играм против Јувентус и ќе го направам тоа“, изјави Горан Пандев за „Тутоспорт“, медиум кој важи за близок до „старата дама“. зборовите на ПАНДЕВ пред некој ден а РЕЗУЛТАТ 2 0 ЗА ЈУВЕНТУС ! некој му ја затна муцката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom