Фан Клуб: Јувентус

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
очекувам победа како и секогаш,и по можност Пирло или Азамоа нека се запишат во листа на стрелци пошто на фантази ми се клаени.
Заеби ти фантази, битно Јуве да тепа, па ако сака и Буфон нека збибери во 90 минута со глава за 2-1 од корна да му нафрлат :vozbud:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Ќе не има утре на некоја програма или слабо?
PORTIERI:1 Buffon, 30 Storari, 34 Rubinho.
DIFENSORI: 2 Lucio, 3 Chiellini, 4 Caceres, 11 De Ceglie, 15 Barzagli, 19 Bonucci, 26 Lichtsteiner.
CENTROCAMPISTI: 6 Pogba, 8 Marchisio, 20 Padoin, 21 Pirlo, 22 Asamoah, 23 Vidal, 24 Giaccherini, 33 Isla, 39 Marrone.
ATTACCANTI: 9 Vucinic, 12 Giovinco, 17 Bendtner, 27 Quagliarella, 32 Matri. повикани за со Шахтјар го нема само Симоне Пепе кој се очекува да се врати за со Сиена. Сега проверив на арена спорт 1. На тој канал ке не даваат.
--- надополнето: 1 октомври 2012 во 20:52 ---
Со тимот на Шахтјар сме играле еднаш само во 1976 година во Торино сме ги победиле со 3 0 головите ги постигнале, Тардели,Бетега и Бонисења, а во Дојнецк сме изгубиле со 1 0.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Според Corriere, ТНАС ќе му ја намали казната на Конте на 4 максимум 5 месеци, што значи Конте ќе се врати на клупата на почетокот на Декември или Јануари.
 
L

Löwe

Гостин
Утре планирам да ве играм на влог од 1500-2000 денари... Нема да згрешам?
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
2 фоф 2 точка запирка прво полувреме погулемо од второ. Сеа свати?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Утре планирам да ве играм на влог од 1500-2000 денари... Нема да згрешам?
Си нашол кај да прашаш :) . Фанови како фанови што очекуваш да ти кажеме? Сакаме победа и очекуваме нормално, но најдобро кога веќе сакаш да се консултираш ,да прашаш неутрална страна , некој со ладна глава да те советува..ипак 2 бона не се малку пари...
П.С за ситно ќе и ставам X-1 , голем дел од мечевите на домашен ги вадиме така. плус убав коефициент.
 
L

Löwe

Гостин
Си нашол кај да прашаш :) . Фанови како фанови што очекуваш да ти кажеме? Сакаме победа и очекуваме нормално, но најдобро кога веќе сакаш да се консултираш ,да прашаш неутрална страна , некој со ладна глава да те советува..ипак 2 бона не се малку пари...
П.С за ситно ќе и ставам X-1 , голем дел од мечевите на домашен ги вадиме така. плус убав коефициент.
Затоа и ми е во план да го играм. Абе да прашаш хејтер на Јуве ќе ти речи не го играј, Х2 е... Зато вака вас ве прашав, состав ова она... Оти знам по мене за Челзи кога ќе ме прашаат, некогаш ќе му речам 1000% тепа, некогаш одбегни ги...
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Emociiite pocnuvaat od sea..

FORZAAAA JUVE.... GAZIIIIIIIIIIIIII GIIIIIIIIIII :vozbud:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Затоа и ми е во план да го играм. Абе да прашаш хејтер на Јуве ќе ти речи не го играј, Х2 е... Зато вака вас ве прашав, состав ова она... Оти знам по мене за Челзи кога ќе ме прашаат, некогаш ќе му речам 1000% тепа, некогаш одбегни ги...
Те сваќам да. Значи не би ти рекол дека тепаме 1000% , изигравме доста натпревари за 2 недели , а и Шахтар не се неранимајковци, сериозен клуб се. Според мене ќе биде тесно бар прво полувреме , но ќе победиме. Патем во полн состав е Јуве, со исклучок на Пепе, кој е повреден уште во предсезоната, така да нема да промени нешто ова. Друга работа е што Јуве на домашен терен игра фантастично од кога се отвори новиот стадион, преполн на секој натпревар, играчите се екстра мотивирани и одлично компонирани од страна на Конте. Би било изненадување да не победи Јуве во секој случај.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Затоа и ми е во план да го играм. Абе да прашаш хејтер на Јуве ќе ти речи не го играј, Х2 е... Зато вака вас ве прашав, состав ова она... Оти знам по мене за Челзи кога ќе ме прашаат, некогаш ќе му речам 1000% тепа, некогаш одбегни ги...
Играј си ја на голови 2-3 гола:) иначе играме дома,со победа 80% идеме даље,прва утакмица во ЛШ на новиот стадион,немаме повредени играчи освен Пепе кој сеуште не е опоравен,играчите не се изморени,со Рома повеќе беше како тренинг,за 20 минути ги решивме,тоа е:)


а за Шахтјор знам дека ги утепаа Динамо Киев двапати за кратко време,имаат серија од 25 утакмици без пораз,имаат доста интересни играчи бразилци,тренер Луческу кој долго време тренираше во Италија,имаат добра офанзивна игра,али играат во Торино и мора да го јадат!:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom