Фан Клуб: Јувентус

Член од
26 октомври 2008
Мислења
615
Поени од реакции
377
Cekaj , Konte znae podobro :D Ajdee da gi TEPAME i ovie Viomerdashi ..... FORZA JUVE!
Абе мое мислење нема да има цврстина срединава, ама ке видиме се може да се случи.
--- надополнето: 25 септември 2012 во 20:27 ---
Па да земе душа човекот, од почеток на сезона сите натпревари ги почна, плус и тие со Италија.
Држи вода ама сепак е ова дерби и една голема шанса да се зголеми разликата во однос на конкурентите, ама како што кажа другаров погоре конте си знае :cuc:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Овој е прв настап на тандемот Кваљарела-Џовинко, и се надевам дека ќе биде успешен.Ква е во форма, и добро е што Конте (Карера) му даваа/т шанса од првата минута. Овој е уште еден доказ дека кај Конте игра тој што се покажува најдобро независно кој е.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Џакерини е одличен кога топката е во негови нозе, знае да избега од играч, да повлече нанего играчи ама кога требит да подајт или шутнит е тука ја заебават.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Mozhe da bide problem napadot VECERVA , poshto i Giovinco i Quagliarella ne se KLASICNI NAPADACI , i dvete recisi imaat ista uloga , kako trekuartista .. Sredniot red mi se dopaga , a sekogash koga igral GIACHERINI nekako i JUVE igral po ofanzivno i dal mn golovi ... Ajdee Ajdeeee!!!!
 
G

grande-juve

Гостин
Држи вода ама сепак е ова дерби и една голема шанса да се зголеми разликата во однос на конкурентите, ама како што кажа другаров погоре конте си знае :cuc:
Така е, ама дерби имаме и за викендот со Рома, а после и клучниот за нас натпревар во ЛШ. Цел прв тим игра минус Маркизио, мислам дека ќе бидеме добри.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.283
Поени од реакции
86.163
Леле наредниот меч со Рома :LOL: Земан се подготвува на велико за јадење гомна :icon_lol:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Јуве исто како да игра со 2 играчи помалку (Џовинко и Џакерини), а особено Џакерини. Тотално отсечен, изгуби многу топки и мора во второто (по можност веднаш по паузата) да влези Маркизио на неговото место.Мора поцврст играч,и кој е посилен во дефанзива.

Џовинко треба да ја креира играта во нападот а тој при секој допир со топката паѓа, или додава неупотреблив пас. Да влези Вучко многу подобро би се снашол против одбранбените на Фиорентина.

Барзаљи исто така е доста несигурен, направи неколку грешки во одбраната, кои за среќа играчите на Фиорентина не знаеа да го искористат тоа.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Мислам дека Фиорентина беше оштетена во вркса со шансата на Пасквал кога му ја пресече Видал, ама пак не искорисија други шанси...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
За Џовинко си го имам кажано мислењето одамна и не очекувам премногу. А кога збораме за Џак, кај е Маркизио?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Marchisio многу фали, треба уште еден стабилен играч во средината, Џакерини не е за да игра од почеток, он секогаш кога влевал од клупа е многу опасен + одморен.
За нападот фали Вучко во секој случај, напаѓачите се отсечени. Ај Џовинко паѓа, фаули прави, Ква е отсечен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom