Football Manager 2013

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719



Првата прес-конференција од Мајлс Јакобсон во врска со играта, подетални информации ќе има понатаму.

И во инфото на видеото стои ова:
The best-selling, most realistic football management series ever made is back and will be released before Xmas. Football Manager 2013 introduces more than 900 new features & new ways to play.

Што значи покасно ќе испадне годинава, а ?
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
нема да е покасно секогаш велат дека ќе биде пред католички божик за да си дадат малце време но секогаш излегува околу крајот на октомври-ноември. секако ние што чекаме пиратерија ќе почекаме најмалку до декември:D сакам да видам што средиле во врска со тактиката и со графиката имаше неколку багови, а сигурен сум дека има и нови додатоци
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.866
900 new features & new ways to play.o_O
Maлце да не претерале ?? :)
Preteraa so faktot sto poslednive 4-5 izdanija na igrava bea do toj stepen slabo smeneti, da mislis deka sekoe novo izdanie e samo nekoj update so transferi i nekoi neznacitelni promeni. Ja ista taktika igram u poslednive 3-4 godini, so mali twikovi, i veke dosadna mi stana, nema lek AI-to za 4123 formacija, 3-4 godini istite uspesi bez razlika na timovite sto go vodam, samo so reprezentaciite e potesko.

Poslednava menadzer epten slabo ja igrav, sea pocnav pak so Atletico, 4ta sezona, ama se resiv so druga taktika zasto dosadno e vise so 4123, ali pak, sakam konecno da iskusam nova menadzer igra, vo prava smisla na zborot NOVA.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ако е пред Божиќ, значи Ноември месец. Таман имам време да довршам предизвикот, да ги внесам Бостон Јунајтед у Премиер Лига. :D
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Preteraa so faktot sto poslednive 4-5 izdanija na igrava bea do toj stepen slabo smeneti, da mislis deka sekoe novo izdanie e samo nekoj update so transferi i nekoi neznacitelni promeni. Ja ista taktika igram u poslednive 3-4 godini, so mali twikovi, i veke dosadna mi stana, nema lek AI-to za 4123 formacija, 3-4 godini istite uspesi bez razlika na timovite sto go vodam, samo so reprezentaciite e potesko.

Poslednava menadzer epten slabo ja igrav, sea pocnav pak so Atletico, 4ta sezona, ama se resiv so druga taktika zasto dosadno e vise so 4123, ali pak, sakam konecno da iskusam nova menadzer igra, vo prava smisla na zborot NOVA.
грешно си ме сватил. Сакав да кажам дека не ми е веројатно дури 900 промени да направат.
Со цел пост ти се согласувам.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
грешно си ме сватил. Сакав да кажам дека не ми е веројатно дури 900 промени да направат.
Со цел пост ти се согласувам.
900 промени се сосема возможни, настрана тоа што би било самоубиство да лажат на официјална прес-конференција.
Да не мешаш 900 промени со 900 новитети?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
900 промени се сосема возможни, настрана тоа што би било самоубиство да лажат на официјална прес-конференција.
Да не мешаш 900 промени со 900 новитети?
Незнам мене многу ми личи 900 промени :)
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
5.117
Во новиов менаџер ќе внеселе можност да играш Класик мод, како на старите менаџери од CM 01/02 серијалот.Без многу детаљи и компликации, pure football management.
Незнам што точно им значи ова, ќе видиме.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Football Manager@afc_dan
Amazon have the FM2013 release date set at 30th November. Is that some inside info? ;)
сепак јас мислам дека ќе биде и порано барем 1 недела пред 30-ти :) ако сум во добра финансиска состојба можно е и да ја купам оваа година, не ми се чека до февруари за кракови :cautious:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нема да работи на Win 8 сега за сега, може ќе сменат нешто али чисто да си знаете. Мене и онака ми е грд осмицата, не ја мењам седмицава за ништо.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
(y)

доста добро ќе биде :) . ќе може во лан да се игра или ќе мора да се купуваат оргинални за да ве плескам.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
Пошто никогаш ја немам купено, да прашам дали некој знае од прилика како се движи цената ? Сега гледам ја има pre-purchase за околу 30 фунти што би му дошло околу 50 долари, па од прилика тука некаде се движи цената или понатаму може да биде поскапа/поефтина ? Фала однапред.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Пошто никогаш ја немам купено, да прашам дали некој знае од прилика како се движи цената ? Сега гледам ја има pre-purchase за околу 30 фунти што би му дошло околу 50 долари, па од прилика тука некаде се движи цената или понатаму може да биде поскапа/поефтина ? Фала однапред.
Имаш и за 20-25€.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom