Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
не се залетувајте на екипи кои играат во лш за 2-3 дена!!! за овие од ле ај некако.
 
2

~2A

Гостин
Dortmund - Leverkusen 1
Bayern - Mainz 1 i 3+
Stoke - Manchester City X-2
Sevilla - Real M. 2
Getafe - Barcelona 2

-------------------------------------------------------------

Bayern - Mainz 1-1 i 3+
Manchester united- Wigan 1 i3+
Arsenal - Southampton 0-2
Sevila - Real M 2 i 3+
Getafe - Barcelona 2-2


Ајде Депортиво дај му на чоекот! :vozbud:
:pos:
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Гимено травер 1.7
Јунајтед 1.3

Нема кај да бегат

Сингл
Астон Вила - Свонси 1 2.5 коеф.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Зошто да не го изиграме Копенхаген 1 кога оние Норсјаеланд (како се читаат ) играат среда ЛШ на гости кај Шахтјор .. денес играат утре задутре тренинзи и малце одмор , вторник да патуваат ..мислам дека ќе одмара некои играчи што мисли дека ќе му требаат за ЛШ.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Дортмунд 1
Јунајтед 1
сити 2
милан 1
Реал 2
Јуве 2
за 500че
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Некој што активно прати Премиер лига да ми каже колку се важни отсуствата на Свонси?
Прочитав дека им отсуствуваат 4ца од одбрана: Монк, Бартли, и Нил Тејлор се повредени а Чико Флорес суспендиран.
Изгледа добра за 1 на 2.30 квота.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дортмунд 1
Јунајтед 1
сити 2
милан 1
Реал 2
Јуве 2
за 500че
Многу ризично .. посебно со Јуве, Милан , па и дортмунд ..
--- надополнето: 15 септември 2012 во 11:55 ---
Некој што активно прати Премиер лига да ми каже колку се важни отсуствата на Свонси?
Прочитав дека им отсуствуваат 4ца од одбрана: Монк, Бартли, и Нил Тејлор се повредени а Чико Флорес суспендиран.
Изгледа добра за 1 на 2.30 квота.
Чико , тејлор и монк сигурно не играат. Кај вила Албрајтон , Дан , гарднер и петров.
 
М

Мартин`

Гостин
КПР - Челзи 2
Арсенал - Саутемптон 1
Стоук - Сити 2
Баерн - Мајнц 1
Севиља - Реал М 2
Генк - Беверен 1
Анталија - Галатасарај 2
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
dajte nekoj tiket so koeficient 3-4 za denes posigoren
Ништо не е сигурно ама подобро би те советувал да не земаш утакмици што ги играат сите со 1.4-1.7 коеф стави 2 од 2 нагоре и ете ти .. имаш повеќе избор . Што поголем број на утакмици на тикет тоа помали шанси за добивка !
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.750
Поени од реакции
6.695
Луѓе мој совет...а од денеска и јас ќе го применувам. Значи не редете по 5+ утакмици на ливче. Ограничете се на 3-4, соберете до кај 3-4 коеф. и лупајте по 200-300 денари. Само така му е мајката, помал коеф, поголем влог. Е вчера си ги имав ПСЖ 1, Есбјерг 1Х, Ден Бош 1Х, Фортуна С. 1Х, Стромгодсет 1 било кога и за ебени 1.20 со цел да ја намалам уплатата од 150 на 100 денари ја додадов Волфсбург 2+....и после ми идеше са си каснам од газот кога ја чекав последна, а 0-0 заврши. А да си ги имав само 5-те на 150 ден. ќе имав чисти 900 ден. Е така ми треба кога сум глуп... Кај ќе бегаат помали коеф. не може стално да ебаваат. Плус кога ќе зафатите пара после уште појако. Три дупли шанси со по 1.20 имаат 1.78. Стај 1000 земи 1780...само така му мајката.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.307
Поени од реакции
29.376
Некој што активно прати Премиер лига да ми каже колку се важни отсуствата на Свонси?
Прочитав дека им отсуствуваат 4ца од одбрана: Монк, Бартли, и Нил Тејлор се повредени а Чико Флорес суспендиран.
Изгледа добра за 1 на 2.30 квота.
Двајцата у одбрана им се многу важни играчи, Чико е десен бек кој игра добро у одбрана и во напад, а на левата бековска позиција исто така им е повреден до крај на сезона Тејлор. Со оглед на тоа дека Свонси се заканува главно по крила сметам дека ќе биде од голем хендикеп нивното одсуство. Можно е да дадат некој гол али мислам дека сигурно ќе примат. Овој натпревар и мене ми е интересен за типување.
Се мислам за 1 или ГГ
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Штутгард - Дизелдорф

Мислам дека играчите на Штутгард ќе сакат да го заборават последното гостување во Минхен. Тотално демолирање и пораз од 6:1. Лошо ја почнаа и сезоната , 2 натпревара , 2 пораза. Загубија несреќно од Волфсбург во првото коло , откако Ибишевич промаши пенал во последните минути при резултат 0:0. Денес ги имаме како фаворити против Дизелдорф кој оваа сезона влезе од Цвајта. Толку Ибишевич нема право на настап за денешниот меч бидејчи е суспендиран , па на негово место ќе биде ветеранот Какау кој на мечот против Баерн настапи со вирусна инфекција,но сега треба да е ОК.
Други изостаноци во тимот нема.
Дизелдорф добра ја почна сезоната. победа против Аусбург и нерешено против Менхенгладбах без примен гол. Меѓутоа ова се само два натпревари и немора да значат ништо,всушност и кокците им се поклопија на некој начин. Аусбург оваа сезона не е истиот тим од лани и е осетно ослабен ,додека против Менхенгладбах играа веднаш откако Мехненгладбах беа елиминирани од ЛШ и по тешкото и емотивно гостување во Киев. Кај Дизелдорф денес се враќа после суспензија капитенот Ламбертц и ова ќе му биде дебитански настап оваа сезона.
Коеф за победа на Штутгард не е баш толку лош, меѓутоа офанзивата ќе им биде доста ослабена, Какау не е во форма па играчите од средниот ред ќе мора да одат понапред , што може да отвори шанси од контра напади за Дизелдорф, од кои очекувам да излезат дефанзивно и да се бранат.
Ќе ризикувам со 0-2 гола тука, коеф е добар.

Тип: 0-2 гола @ 2.00

Гројтер Фурт - Шалке


Прво нешто што ми паднана ум кога го видов овој натпревар беше 0-2 гола и победа на Шалке.
Гројтер одигра многу слабо против Баерн, но на гостувањето во Мајнц се вратија со победа од 0:1. И тоа беше лош натпревар за гледање, Мајнц пропуштија неколку шанси за гол.
Шалке почна со 2:2 во Хановер и во второто коло го победија слабиот Аусбург дома со 3:1. Играт офанзивно, нападот им е во форма. За денес ќе фалат Хилдебрант, Обаси, Мецелдер и Марика. Додека Пуки и Фухс се вратија од интернационалните средби со мали повреди, но најверојатно ќе бидат во составот, бидејчи на тренингот делуваа добро. Џонес се оправи целосно, додека можен е замор кај Фарфан кој за Перу ги одигра двата натпревари по 90 минути.
Тука одам со ГГ3+, Шалке ќе тргне офанзивно, има климава одбрана , но одличен напад, додека очекувам од Гројтер многу подобра игра на вториот натпревар дома од онаа против Баерн во првото коло.

Тип : ГГ3+ @ 2.10

Бурса - Карабук

Бурса имаа лош старт во лигата , 2 порази 0:1 од Истанбул и 3:2 пораз од Галата и победа над Каисери 0:1. Меѓутоа поразот од Истанбул дојде после тешката победа на Твенте во Лига Европа , а поразот од Галата дојде после тешката емоционална и физичка елиминација од Лига Европа на гостувањето кај Твенте. Така да тие 2 порази не дават баш јасна слика за формата на екипата.
Карабук сеуште се без победа и имат освоено само 1 бод и тоаво првото коло дома против Тразбон 1:1, а после тоа двапати беа поразени од Кашимпаша и Бешикташ. Не се некоја посебна екипа, имат состав доволно за да опстанат во лигата, ништо повеќе.
Очекувам Бурса овде да тргне офанзивно по трите бода, но бидејчи и двете екипи имат слаба одбрана,можно е да видеме голови. Бурса е појака офанзивно од Карабук, но одбраната не и штима доволно добро.
Лани си победија по една победа , Бурса победи 3:0 дома, Карабук победи 3:1 дома. Предходната година двапати играа нерешено 2:2 и 1:1. Значи 3/4 меѓусебни натпревари завршиле со ГГ. Тоа и планирам да го одиграм овде, коеф за победа на Бурса е краток, а имајќи ја во предвид статистиката од предходните дуели и формата оваа сезона, ГГ ми е најлогичен избор. Друга алтернатива е победа на Бурса.

Тип : ГГ @ 1.80 или Тип : 1 @ 1.65
Повеќе инфо во линкот во мојот потпис ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom