Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Едно прашње. дали ако преку овој адаптер да го поврзам сонито на лцд тв сликата ке биде иста како и преку стандарниот излез хдми

http://www.bestbuy.com/site/eForCity - Premium DisplayPort to HDMI Adapter Adaptor M/F for Sony PS3/4575266.p?id=1218492316371&skuId=4575266&st=ps3 hdmi adapter&cp=1&lp=2
Сликата зар не ја бива преку HDMi?

Немаат врска вакви работи, не сум пробал лично ама HDMi како порт дава максимум, скоро неверојатно е како би добил нешто повеќе од тоа.
За најквалитетна слика ќе си земеш позлатен HDMi кабел со што помала должина, некаде 1,8 метри е мислам најмалиот.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
Сликата зар не ја бива преку HDMi?

Немаат врска вакви работи, не сум пробал лично ама HDMi како порт дава максимум, скоро неверојатно е како би добил нешто повеќе од тоа.
За најквалитетна слика ќе си земеш позлатен HDMi кабел со што помала должина, некаде 1,8 метри е мислам најмалиот.
Знам дека така е најдобра сликата ама проблемот е што HDMI портот ми е оштетен и неможам нигде да најдам да го сменам
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.284
I sto uloga ke igra adapterot staven na portot koj BTW e rasipan! :rolleyes:

Kupi component cable za Playstation. Dava isto 720p slika kako i HDMI.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.284
:eek: Se nadevam ne planiras da vagas slika na PS3to od prednine USB portovi.....plus na toj adapter nema nikakvi USB priklucoci/portovi:D
Samo Component cable!
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
:eek: Se nadevam ne planiras da vagas slika na PS3to od prednine USB portovi.....plus na toj adapter nema nikakvi USB priklucoci/portovi:D
Samo Component cable!
Па затоа и прашав дали може. Нема врска ми понудија дирекно да го залемат HDMI кабелот за матичната ,мислиш ли дека така ке функционира без проблеми?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.284
pak ke recam Component kabel vaga HD slika isto kako i HDMI kabel. Ako imas 32" LCD onda kupi Component kabel i bez problem mozes da furas 720p i se ke bide kako so HDMI.

Za tie eksperimenti so lemenje neznam. Tvoja odluka. Na drugar mu mestea brojcanik so lemenje zici na ploca Guess what? Pregorea PS3to. :)
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
pak ke recam Component kabel vaga HD slika isto kako i HDMI kabel. Ako imas 32" LCD onda kupi Component kabel i bez problem mozes da furas 720p i se ke bide kako so HDMI.

Za tie eksperimenti so lemenje neznam. Tvoja odluka. Na drugar mu mestea brojcanik so lemenje zici na ploca Guess what? Pregorea PS3to. :)
ОК. Фала на помошта. LCD ми е 37'' ако нема проблеми ке купам component па ке пробам. Каде ги има овие кабли?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
Значи само мене може да ми се деси ваква работа.Покрај тоа што е оштетен конекторот изгорен е и HDMI адаптерот:tapp: Најдобро ке биде да си нарачам комплет нова матична:tapp::tapp:
 
Член од
13 август 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ajde uste ednas prodavam dva PS3 so 2 dva game pada za sekoj po 13.000,00 denari. so firmware 3.55. Isto taka prodavam adapter PS3 za gluvce i tastatura.
 
Член од
14 март 2006
Мислења
7
Поени од реакции
0
imam problemce edno.. imam multiman 1.13.00. preku ftp go staviv pkg fajlot of F1 2011 vo root na hdd (/dev_hdd0/) . koga odam vo install pkg ne go pojavuva fajlot. probav preku file menagerot na multimanot i vo /dev_hdd0 fajlot go ima.odam na nego stitskam O na fajlot i se vrakjam na xmb ama pak go nema fajlot.. kade gresam?
 
Член од
14 март 2006
Мислења
7
Поени од реакции
0
imam problemce edno.. imam multiman 1.13.00. preku ftp go staviv pkg fajlot of F1 2011 vo root na hdd (/dev_hdd0/) . koga odam vo install pkg ne go pojavuva fajlot. probav preku file menagerot na multimanot i vo /dev_hdd0 fajlot go ima.odam na nego stitskam O na fajlot i se vrakjam na xmb ama pak go nema fajlot.. kade gresam?
OK sredeno e ;) google moogle
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
OK sredeno e ;) google moogle
1.13?

Апдејтирај го во најнова верзија, само да знаеш дека ќе мораш да го симнеш PKG фајлот за мултимен за да го инсталираш. При апдејт директен мислам дека нема да пројде...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.639
Поени од реакции
43.503
Ja simnav Heavy Rain, od Arena, bces 00802, ali ne mozam da ja startuvam igrata, mi dava black screen, ima care nekoe za ova, gledam i kaj drugi go javuva istiov problem a resenie nikako da najdam. mamata !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom