Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дечки, што правам погрешно со Pes 12, а и другиве игри во кои има фолдер со eboot fix?

Го копирам фиксот директ во фолдерот на играта на PC, со што правам overwrite...но играва не сака да работи, пак ми бара апдејт на 3.60...

Syn
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Edit - досега се мачев со Motorstorm Apocalypse, ако не можете да ја средите играта пишете за да ви пратам еден Pkg фајл, само на bitgamer го има.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.634
Поени од реакции
43.499
Дечки, што правам погрешно со Pes 12, а и другиве игри во кои има фолдер со eboot fix?

Го копирам фиксот директ во фолдерот на играта на PC, со што правам overwrite...но играва не сака да работи, пак ми бара апдејт на 3.60...

Syn
Koja verzija ja simna ? Taa od zamunda ako e ne ja simnuvaj bolje, ako e nekoja druga, kazi mi dali raboti ili ova e onaa verzija za true blue, ja kako sto znam uste nema nekoja asalna verzija od pes-ov izlezeno.

Inaku poslednive 2 dena prilicno dosta igri izlegoa za ps3 3.55, vcera Max Payne 3, denes Sniper Elite 2, Assassin's Creed: Revelations i DiRT Showdown. Ovaa Motorstorm Apocalypse ja nemam nacekano na zamunda i arena, ja samo od tamu simnuvam igri za ps3.

p.s. Ja pustil nekoj Skyrim na ps3 ? Ja 2 verzii simnav, prvo mi pravese problem so toj ini fajlot, toa go srediv, ali koga pustam igra odnosno na new game koga ke stisnam freeznuva igrava, gledam i kaj drugi se javuva toj problem iako Skyrim ko igra ne e preporacliva za ps3 radi lagot sto se javuva.

edit, i Ace Combat Assult Horizon izlegla za ps3, na arena ja ima,
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Koja verzija ja simna ? Taa od zamunda ako e ne ja simnuvaj bolje, ako e nekoja druga, kazi mi dali raboti ili ova e onaa verzija za true blue, ja kako sto znam uste nema nekoja asalna verzija od pes-ov izlezeno.

Inaku poslednive 2 dena prilicno dosta igri izlegoa za ps3 3.55, vcera Max Payne 3, denes Sniper Elite 2, Assassin's Creed: Revelations i DiRT Showdown. Ovaa Motorstorm Apocalypse ja nemam nacekano na zamunda i arena, ja samo od tamu simnuvam igri za ps3.

p.s. Ja pustil nekoj Skyrim na ps3 ? Ja 2 verzii simnav, prvo mi pravese problem so toj ini fajlot, toa go srediv, ali koga pustam igra odnosno na new game koga ke stisnam freeznuva igrava, gledam i kaj drugi se javuva toj problem iako Skyrim ko igra ne e preporacliva za ps3 radi lagot sto se javuva.

edit, i Ace Combat Assult Horizon izlegla za ps3, na arena ja ima,
Од битгејмер симнав 3 верзии, ниедна не работи. Ми вика дека бара 3.60 фирмвер, ќе пробам утре со некој крак за iMars верзијава.

Motorstorm си е топ, а Showdown ја снимив и без проблем работи.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ја средив PES и тоа со англиското мени! :)

Проблемот кај мене беше што ја имав во Game Data зачувано, па без разлика колку верзии пребацував - ми ја читаше како верзија 1.06 и фирмвер 3.60.

Симнете ја верзијата од iMars, а јас ќе ви пратам крак и англиско мени.
Syn
 
Член од
17 август 2012
Мислења
63
Поени од реакции
8
Ме интересира дали има начин да се работи со два оперативни системи на PS3? На пример да се зачува оригиналниот оперативен систем и на USB да се стави хакнатиот оперативен систем па ако нешто тргне на лошо да може да се вратиш повторно на оригиналот.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ме интересира дали има начин да се работи со два оперативни системи на PS3? На пример да се зачува оригиналниот оперативен систем и на USB да се стави хакнатиот оперативен систем па ако нешто тргне на лошо да може да се вратиш повторно на оригиналот.
Како што знам порано можеше Linux да се бапне, ама веќе не.

Не гледам зашто би ти биле потребни два и како би го сјебал оперативниот, освен преку апдејти...
 
Член од
17 август 2012
Мислења
63
Поени од реакции
8
Муабетов ми е сакам да инсталирам преку усб 3.55 фирмвер пошто видов некој тука постирал туторијал за таква работа и да го хакнам но ако нешто тука се заебе после ќе можам ли да го форматирам и пак наново да го инсталирам 3. 55 оперативниот?
--- надополнето: 17 август 2012 во 11:46 ---
Нема чаре, ја нов сум у бизнисов, најдов одлични и проверени туторијали за хакнување па сам вчера го средив до 3.55, денес средував за префрлање на фајлови преку Лан Кабел ( преку усб префрлање и плус инсталирање цела вечност ќе ти треба ), и тоа средив и у моментов ФИФА ја инсталирам.

Пиратски игри за да играш треба да имаш firmware стриктно до 3.55, така да ти нема шанса да играш пиратски игри, односно, ќе треба да чекаш да се џејлбрејкне до твојата верзија, ако воопшто и се направи тоа во иднина.

Инаку за тие што не знаат како се хакнува пс3, еве ви еден асален и премногу едноставен туторијал, се на едно место ви е собрано, за пола саат-саат ќе средите и ќе можете да играте пиратски игри.

http://www.ps3hax.net/showthread.php?t=26677

И за поврзување преку лан кабел

http://www.ps3hax.net/2011/02/how-to-transfer-large-files-from-pc-to-ps3-at-lan-speeds-100mbs/

(y)
--- надополнето: 19 мај 2012 во 03:09 ---

И овој оглас ми се гледа ок. :)
Druze dali tutorijalive se validni i probani?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.634
Поени од реакции
43.499
Муабетов ми е сакам да инсталирам преку усб 3.55 фирмвер пошто видов некој тука постирал туторијал за таква работа и да го хакнам но ако нешто тука се заебе после ќе можам ли да го форматирам и пак наново да го инсталирам 3. 55 оперативниот?
--- надополнето: 17 август 2012 во 11:46 ---

Druze dali tutorijalive se validni i probani?
Povalidno od ova nema da najdes :)
Samo multimanot e postara verzija, mene ne mi pravi problemi a i gledam poveketo na netov se so toj multiman ama mozno e da go apdejtuvam denovive, da razgledam samo reviews za ponovite verzii.

I ako odis po cekorite sto gi postirav, nema sto da se zaebe, ne e izvodlivo toa, problemot moze da ti dojde samo ako po greska stavis update pogolem od 3.55.

p.s. Ja noob bev za konzoli, nacekav prilika i zemav, nov apla bev u biznisov a bes problem napraviv jailbreak.
--- надополнето: 17 август 2012 во 16:34 ---
Ја средив PES и тоа со англиското мени! :)

Проблемот кај мене беше што ја имав во Game Data зачувано, па без разлика колку верзии пребацував - ми ја читаше како верзија 1.06 и фирмвер 3.60.

Симнете ја верзијата од iMars, а јас ќе ви пратам крак и англиско мени.
Syn
Taa od zamunda ? Zasto eden od rar fajlovite e zaeban mada kako sto vidov, ja pusta, ali da ne pravi podocna toa problem vo igrata. Ti taa ja imas simnato ? Ili od drugo mesto pa nemase problem so rar fajlot, 7citata mislam bese, ako e taka prati mi go torentot po mail, na pp ke ti go dadam pa i ja taa verzija da ja simnam odnosno toj torent.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Taa od zamunda ? Zasto eden od rar fajlovite e zaeban mada kako sto vidov, ja pusta, ali da ne pravi podocna toa problem vo igrata. Ti taa ja imas simnato ? Ili od drugo mesto pa nemase problem so rar fajlot, 7citata mislam bese, ako e taka prati mi go torentot po mail, na pp ke ti go dadam pa i ja taa verzija da ja simnam odnosno toj torent.

Од bitgamer не можам да ти пратам торент, локнати се.
Јас ја симнав од таму, верзијата на iMARS. Види по обичниве тракери и симни си ја, па јас ќе ти го пратам кракот и англиското мени. :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.634
Поени од реакции
43.499
Од bitgamer не можам да ти пратам торент, локнати се.
Јас ја симнав од таму, верзијата на iMARS. Види по обичниве тракери и симни си ја, па јас ќе ти го пратам кракот и англиското мени. :)
Nit torent fajlot ne moze ? Ne se razbiram mnogu u tie raboti, ja obicno taka pravam za drugari sto nemaat akaunt na zamunda. Nema veze, koga ke ja simnam ke te iskontaktiram za ova.
 
Член од
17 август 2012
Мислења
63
Поени од реакции
8
Сепак ништо! Мислев ќе можам да ја симнам верзијата на фривер од 3.70 на 3.55 ама сепак било тоа хардверски проблем. Значи останува само да му се изнагледам и изначудам на PS3-то и ништо друго. Џабе потрошени пари со оглед дека оригиналите се премногу скапи.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.397
Поени од реакции
5.279
A ti imas 3.70 OFW na PS3to i ne sukas ne vrtis so operativni sistemi na USBinja...:rolleyes:
Kupuvaj orginali!...Ne se premnogu skapi. Sega ako sakas da bides kurnaz i da igras najnovi naslovi ke platis ali voglavno imas i za 500-600den igri...postari...kvalitetni....
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Nit torent fajlot ne moze ? Ne se razbiram mnogu u tie raboti, ja obicno taka pravam za drugari sto nemaat akaunt na zamunda. Nema veze, koga ke ja simnam ke te iskontaktiram za ova.
По IP адреси изгледа се заклучени торенти, плус не сакам да ризикувам со бан бидејќи се живо и диво од таму симињам јас. Немам инвајт, иначе ќе ти пратев.
 
Член од
17 август 2012
Мислења
63
Поени од реакции
8
Toa e zatoa so mislev deka ustvari 3.55 verzijata samo se snima na ps-to a ne upgrejduva zatoa i prasuvav pogore duri sega procitav ubavo deka stanuva zbor za updejt.....a za 500-600 denari moze da se kupat 5-6 igri razlicni drugoto e seto nad 1000 denari....baska vo makedonija ziveeme, koj standard go imame ovde pa da kupuvame originali.
--- надополнето: 17 август 2012 во 19:23 ---
Koga veke sme tuka dali nekoj znae kolku e pretplata za na PSN ili pak nekoja online prodavnica za igri???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom