Економски факултет (reloaded)

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Фала за мислењето колега. Инаку книгата веќе ја имам, но ако некој од колегите бара веднаш ќе те контактирам по ПП;)
Ако има уште некој кандидат за КНИГА ОСНОВИ НА МЕНАЏМЕНТ нека се јави :)
И уште нешто да прашам, дали некој до сега полагал ПРОИЗВОДЕН МЕНАЏМЕНТ? Имам слушнато дека е лесен па да слушнам коментари...
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Ако не го пријавиш испитот онлајн , ке ти биде ли дозволено да го полагаш? Ме интересира за тоа што не ми е пријавен онлајн а последна шанса за положување ми е ова инаку ке треба да презапишувам
 
O

onlya

Гостин
Мислење за Шуки бараш :D знаеш што не обрнувај многу на коментари , јес дека е зезнат, и бара на памет учење , ама не е до толку проблем ако седнеш да научиш. Само набројуванки ке учиш и немаш гајле, значи ако учиш ќе положиш , ако не учиш џабе ти е , кај него малце повеќе треба учење ама и тоа мораш да го поминеш ако сакаш да дипломираш ;)
И да искористам , ако сакаш книга менаџмент , јас ја продавам , скроз е нова, сочувана и ништо нема во нејзе потцртувано :)
А колку ја даваш? :D

Колеги ме интересира за презапишувањето предмети. Јас можно е да презапишам еден предмет наредниов семестар. Во наредниов семестар имам 3 задолжителни предмети од по 8 кредити(вкупно 24), а заедно со презапишаниот ќе бидат 32 што значи може. Ама тоашто нема да запишам нов предмет дали ќе ми влијае да не го задоволувам условот за искористени кредити, па да морам понатаму да земам дополнителен изборен предмет? благодарам однапред
Колку што памтам до 34 беа дозволени така да нема да ти прават проблем кредитите туку еден предмет цело време ќе влечеш, а тоа е доста зафркнато. Од искуство ти зборам само што кај мене 4 се :)

Ако не го пријавиш испитот онлајн , ке ти биде ли дозволено да го полагаш? Ме интересира за тоа што не ми е пријавен онлајн а последна шанса за положување ми е ова инаку ке треба да презапишувам
Мислам дека не е дозволено пошто те нема на списоците но со едно добро молење кај тетките од студентски прашања може и ќе ти дозволат :)
 
O

onlya

Гостин
Фино, ако уште ти седи барем до почеток на септември ќе ја земам, но сега не можам оти не знам што ќе направам со испитите :)
Туку некој да не има, памти или знае некои прашања по дигитална? Отворени затворени се едно само прашања да се :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Фино, ако уште ти седи барем до почеток на септември ќе ја земам, но сега не можам оти не знам што ќе направам со испитите :)
Туку некој да не има, памти или знае некои прашања по дигитална? Отворени затворени се едно само прашања да се :)
Ќе ти ја чувам тогаш ... кога си спремна контакт преку ПП и ќе се договориме :)
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги некој овде да не има Управувачко сметководство што ке го полага сега на испит , да го прашам нешто ?
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Логистика список за полагање има некаде? На зефир нема ..
 
Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Prodavam kniga po menadzment, odlicno socuvana za 1100 den.
Koj saka moze da me pobara na 076 561 671 ili da mi pise komentar.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Едно прашање......таман бев сигурен,сеа нешо почнаја некој филмој да ми прает студентиве на економски,као не било доволно....на маркетинг,87.779 поени државна,се доволни ? :)

Повеќе од доволно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom