Економски факултет (reloaded)

Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
Едно прашање......таман бев сигурен,сеа нешо почнаја некој филмој да ми прает студентиве на економски,као не било доволно....на маркетинг,87.779 поени државна,се доволни ? :)
доволни ти се 87поени ја лани со 81 влегов државна :)
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Има ли некој прашања од испит - ДИРЕКТЕН МАРКЕТИНГ ?
Однапред благодарам .
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Микро испитот каков ќе биде? ко во јуни на заокружување или отворени прашања ?
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
15
Поени од реакции
2
Колеги ве молам споделете неои прашања МИС за испит. И колку прашања дава?
 
Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Колеги ме интересира за презапишувањето предмети. Јас можно е да презапишам еден предмет наредниов семестар. Во наредниов семестар имам 3 задолжителни предмети од по 8 кредити(вкупно 24), а заедно со презапишаниот ќе бидат 32 што значи може. Ама тоашто нема да запишам нов предмет дали ќе ми влијае да не го задоволувам условот за искористени кредити, па да морам понатаму да земам дополнителен изборен предмет? благодарам однапред
 
Z

ziko bt

Гостин
Да не знај некој кога му е на Бојаџиовски приемното време?
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Продавам збирка и таблици математика од 2008 за информации ЛП
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Може некаде да се провери бројот на студенти што ќе се примат во државна и приватна квота?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Колеги, ме интересира некое мислење за Шуклев пошто кој стигна ми дава лоши зборови за него. Толку е проблематичен или?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Колеги, ме интересира некое мислење за Шуклев пошто кој стигна ми дава лоши зборови за него. Толку е проблематичен или?
Мислење за Шуки бараш :D знаеш што не обрнувај многу на коментари , јес дека е зезнат, и бара на памет учење , ама не е до толку проблем ако седнеш да научиш. Само набројуванки ке учиш и немаш гајле, значи ако учиш ќе положиш , ако не учиш џабе ти е , кај него малце повеќе треба учење ама и тоа мораш да го поминеш ако сакаш да дипломираш ;)
И да искористам , ако сакаш книга менаџмент , јас ја продавам , скроз е нова, сочувана и ништо нема во нејзе потцртувано :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Мислење за Шуки бараш :D знаеш што не обрнувај многу на коментари , јес дека е зезнат, и бара на памет учење , ама не е до толку проблем ако седнеш да научиш. Само набројуванки ке учиш и немаш гајле, значи ако учиш ќе положиш , ако не учиш џабе ти е , кај него малце повеќе треба учење ама и тоа мораш да го поминеш ако сакаш да дипломираш ;)
И да искористам , ако сакаш книга менаџмент , јас ја продавам , скроз е нова, сочувана и ништо нема во нејзе потцртувано :)
Фала за мислењето колега. Инаку книгата веќе ја имам, но ако некој од колегите бара веднаш ќе те контактирам по ПП;)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ме интересира бидејќи сега ќе бидам прва година како не делат за предавањата, по азбучен редослед или по смерови, бидејќи знам дека сите исто учиме и ќе бидеме измешани... :)
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Утре се резултатите од успехот од средно.
Дали тоа има некаква врска дали е некој примен или треба да се чекаат официјалните резултати на 27 - ми ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom