Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Рамирез исто случај како лани Мата. Блиску блиску а многу далеку. Мислам дека и Данкан Џенкинс изјави дека немаме контакт со Рамирез.
Ако го продадат Агер тогаш газдите се најголеми педери на свет. Со тетоважата самиот тој покажа дека Ливерпул му е пред се. Глупо за самиот Агер е да игра со таа тетоважа во друг тим.
Шкртел е многу блиску до потпишување на нов 4 годишен договор.
Од каде ова? ќе биди супер ако е точно, мада многу е битно и за Шкртко Агер да остани....
П.С. Луѓе уште само 5 дена до почетокот на новата сезона....неможам да дочекам....
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
=
Првиот натпревар е лесен ,ама после следат Сити и Арсенал ... е тогаш ќе видиме до кај сме и колку можеме оваа сезона .
Мислам од овие први 3 натпревари ќе извадиме одлична за нас 7ка во поени :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.490
Поени од реакции
11.221
Адам, Спиринг и Кол можат слободно да си одат :)
Иако не сум многу фан на Демпси ако успееме да им го дадеме Адам и да го земеме за ситни пари тогаш е ОК, во спортивно не.
Рамирез би требало одлично да се покаже ако успееме да го доведеме.
Позајмица на Сахин би бил најдобриот потег кој може да се направи во овој момент, ама не верувам да не избере нас пред Арсенал...
Абе тие заедно 5 милиони не вредат :LOL: Мислев на некои од поскапиве играчи како Керол и Агер.
Ама изгледа скап ќе биди Рамирез така да Демпси ќе го земаме плус ако се можи Тељо некако на позајмица и тоа е тоа. И пак ќе речам - Пачеко мора да добива шанса!!!
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Рамирез не иде кај нас,цела шпекулација за него и Ливерпул е лажга..
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
=
Првиот натпревар е лесен ,ама после следат Сити и Арсенал ... е тогаш ќе видиме до кај сме и колку можеме оваа сезона .
Мислам од овие први 3 натпревари ќе извадиме одлична за нас 7ка во поени :)
Лесен, лесен, ама ние од лесните го папаме стапот...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Рамирез исто случај како лани Мата. Блиску блиску а многу далеку. Мислам дека и Данкан Џенкинс изјави дека немаме контакт со Рамирез.
Ако го продадат Агер тогаш газдите се најголеми педери на свет. Со тетоважата самиот тој покажа дека Ливерпул му е пред се. Глупо за самиот Агер е да игра со таа тетоважа во друг тим.
Шкртел е многу блиску до потпишување на нов 4 годишен договор.
Самиот кажа дека тетоважата нема никаква врска со моменталните случувања. Не ми е јасно како не ви е досадно да лупате само тези некои, безврска. АКО Агер биде продаден, ќе биде по вина на газдите зошто тој кажа дека сака Ливерпул да биде единствениот клуб во ПЛ за кој што тој настапувал и не може (не сака) да се види во друг дрес од таа лига. Тетоважата е само еден вид на благодарност за тоа како навивачите на Ливерпул се однесуваат према него.

П.С. Пари не ни требаат, Агер не сака да си оди...аналогно на тоа, не (би) треба(ло) да не напушти.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Самиот кажа дека тетоважата нема никаква врска со моменталните случувања. Не ми е јасно како не ви е досадно да лупате само тези некои, безврска. АКО Агер биде продаден, ќе биде по вина на газдите зошто тој кажа дека сака Ливерпул да биде единствениот клуб во ПЛ за кој што тој настапувал и не може (не сака) да се види во друг дрес од таа лига. Тетоважата е само еден вид на благодарност за тоа како навивачите на Ливерпул се однесуваат према него.

П.С. Пари не ни требаат, Агер не сака да си оди...аналогно на тоа, не (би) треба(ло) да не напушти.
Едноставно ги сакам Агер и Скртел какко двоец и точка , па макар пак 8ми завршиле. ПОфраерски тандем во одбрана нема никој на свет.
Инаку, доколку е вистинита јас мислам дека изјавата на агер е дадена за да се направи притисок на бордот да не продава. Ама нешто ми вика дека ке продадат мамата...дај боже да грешам.
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Тељо најверојатно ќе го донесат на 1 годишна позајмица .
--- надополнето: 14 август 2012 во 12:39 ---
И Сахин :icon_lol: ...
излеа добро тимче ќе си направиме :)
Средина - Стиви - Лукас - Сахин ... па,па,па ...
Ќе има ЛШ догодина .
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ако ги позајмиме Тељо и Сахин, правиме доста конкурентна екипа.....Само ако ги позајмиме двајцава нека го продадат или позајмат Спиро (вчера прочитев Форест нуделе 2м фунти незнам дали е точно) оти во никој случај нема да ни треба.....многу ќе бидам среќен ако го позајмиме Тељо, игра слична игра во Барса така да нема да има проблем со вклопувањето на екипата....наводно Ајре бил во Шпанија (колку е точно незнам) на преговори со двајцава.....
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Сонвев, 1:1 со ВБА.
Да се нервира и во сон чоек, што ќе беше Ливерпул наш. :icon_mrgr:

Ама добро, тоа значи дека се е можно, освен 1:1
А јас пак сонував оти 0-1 сме повеле второ полувреме некаде Керол стрелец.....и ова значи оти секој можи да дај гол освен Керол? Па добро до душа не треба и да сонуваш за ова да се оствари
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
А јас пак сонував оти 0-1 сме повеле второ полувреме некаде Керол стрелец.....и ова значи оти секој можи да дај гол освен Керол? Па добро до душа не треба и да сонуваш за ова да се оствари
Абе не знам, мене така ми се вртат сонојте, кај тебе може друга е математиката. Може тоа значи дека Керол ке акне хет трик?! :D
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.490
Поени од реакции
11.221
Сонвев, 1:1 со ВБА.
Да се нервира и во сон чоек, што ќе беше Ливерпул наш. :icon_mrgr:

Ама добро, тоа значи дека се е можно, освен 1:1
Спротивно на нерешено тешко. Нерешено ќе заврши ама со друг резултат :LOL: Јас лани сонвав 2-2 со Сандерленд прво коло па заврши 1-1. За да победиме треба да сонвате дека ќе губиме. Разбравте копуци едни? Сега сите в кревет, имате уште 4 дена и сакам на некој да му излези на сон дека ќе изгубиме. Нормално ако математиката му е таква сонот секогаш да излегва обратно :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom