Хорор филмови

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
Овој е добра хорор-комедија
Juan de los Muertos (2011)
aka "Juan of the Dead"
нешто како кубански Shaun Of The Dead :) Добар (црн) хумор, допадливи ликови...Добро е направен со оглед на буџетот.
Само нема превод ни англиски по нетов, таа верзија по торентиве што се наоѓа има залепен англиски ама бел е и не се чита убаво
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Овој е добра хорор-комедија
Juan de los Muertos (2011)
aka "Juan of the Dead"
нешто како кубански Shaun Of The Dead :) Добар (црн) хумор, допадливи ликови...Добро е направен со оглед на буџетот.
Само нема превод ни англиски по нетов, таа верзија по торентиве што се наоѓа има залепен англиски ама бел е и не се чита убаво
Zanrov ima premnogu utki, i obicno gi sakam da gi gledam samo tie sto vredat, kako kultnite od zanrot.
Te citam, ama nemoj so raboti kako "so ogled na budzetot" ili e dobar ili ne? :)
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
Zanrov ima premnogu utki, i obicno gi sakam da gi gledam samo tie sto vredat, kako kultnite od zanrot.
Te citam, ama nemoj so raboti kako "so ogled na budzetot" ili e dobar ili ne? :)
не е, немој да го гледаш, само онака го спомињам
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Antichrist :tapp:
Очекував сосема трето,а то во првите 20 мин 2 пати секс, па не уклучив хорор за да гледам еротика бе... алоо! ќе си уклучев порнич и фурај.. :confused:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Antichrist :tapp:
Очекував сосема трето,а то во првите 20 мин 2 пати секс, па не уклучив хорор за да гледам еротика бе... алоо! ќе си уклучев порнич и фурај.. :confused:
Antichrist не е толку хорор, колку што е психолошка драма, па дури и трилер. Ми се чини и дека го рекламираа како хорор, иако не знам зошто. А еротика па ич не е. Во секој случај, токму ваков филм и очекував од Триер, кому извитоперувањето на жанровите му е слецијалност.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Antichrist не е толку хорор, колку што е психолошка драма, па дури и трилер. Ми се чини и дека го рекламираа како хорор, иако не знам зошто. А еротика па ич не е. Во секој случај, токму ваков филм и очекував од Триер, кому извитоперувањето на жанровите му е слецијалност.
Да не се изразувам ептен вулгарно ,ама на почеток шо беше тоа дупчењето,после уште една дешавка имаше...
Абе очекував хорор да ме здрма ама ете се прелажав,пак на чоро да симнувам хорор филм :cautious:,без притоа прочитана ниту една рецензија.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Да не се изразувам ептен вулгарно ,ама на почеток шо беше тоа дупчењето,после уште една дешавка имаше...
Абе очекував хорор да ме здрма ама ете се прелажав,пак на чоро да симнувам хорор филм :cautious:,без притоа прочитана ниту една рецензија.
Да де, тоа сакав да го кажам. Си прочитал хорор и си имал други похорорски (?) очекувања, Scream-Џејсон-Мајк Маерс стил. Ако веќе очекуваш хорори, во вистинската смисла на зборот и жанрот, кои би те здрмале, види ги претходно предлозите на Psyside.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Да де, тоа сакав да го кажам. Си прочитал хорор и си имал други похорорски (?) очекувања, Scream-Џејсон-Мајк Маерс стил. Ако веќе очекуваш хорори, во вистинската смисла на зборот и жанрот, кои би те здрмале, види ги претходно предлозите на Psyside.
Не баш слешер,очекував нешто паранормално.. ама сепак ме напизди верувај,сакав да глеам хорорче и да си легнам в кревет а сеа ќе пцујам :icon_mrgr:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Не баш слешер,очекував нешто паранормално.. ама сепак ме напизди верувај,сакав да глеам хорорче и да си легнам в кревет а сеа ќе пцујам :icon_mrgr:
Кога веќе сакаш нешто паранормално, еве, иако не знам што ти е гледано:


The Devil's Backbone
Hidden
The Omen (оригиналот)
Susperia
The Others
Tesis (не е типичен хорор, ама језив е)
Reincarnation
Let the Right One In
Inside
Frontier(s) (овој е уствари слешер, ама добар е)
A Tale of Two Sisters
Audition
The Orphanage

А веќе ако сакаш нешто екстремно чудно (воедно и нејасно) гледај го Begotten.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
http://www.imdb.com/title/tt0492044/


Добро беше филмчево, имаше моменти кога ме мрднаја :pos:
Но,зошто олку ниска оценка?:confused:
Според мене јас би му дал 6,5...
Незнам дали поради атмосфера, дали поради нешто друго, ама мене филмов ми беше феноменален.
Ретко кога се стресувам на филм, ама овде имаше неколку моменти кога срипав од столечто. Еде4н од подобрите нови хорори, можеби малку претерувам ама 8 има од мене.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749

Уште еден ваков, па.. останува да видеме.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Silent House.

Интересна приказна, совршена работа со камера и одлична глума на Елизабет Олсен. Препорачливо е филмот да се гледа во темница и без друштво (или ако веќе се гледа во друштво да се забрани зборување). IMDb вели 5.3, ама јас би му дал 7 бидејќи одамна не сум гледал филм со ваква тензична атмосфера.
 
Член од
9 мај 2012
Мислења
34
Поени од реакции
3
http://www.imdb.com/title/tt1148204/

Мора да го изгледате Orphan - Сираче.. Има оцена 7.0 али според мене заслужува 8.5
Го изгледав и ме фасцинира :cuc: .. Тоа не е баш хорор со касапење и слично... Повеќе е психолошки филм според мене :) Изгледајте го нема да зажалите..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom