Хорор филмови

Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
http://www.imdb.com/title/tt1148204/

Мора да го изгледате Orphan - Сираче.. Има оцена 7.0 али според мене заслужува 8.5
Го изгледав и ме фасцинира :cuc: .. Тоа не е баш хорор со касапење и слично... Повеќе е психолошки филм според мене :) Изгледајте го нема да зажалите..
ништо посебно
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Дали некој од вас знае за еден филм на шпански мислам дека беше каде татко и ќерка одат да поправаат една малечка куќа. Го гледав пред некое време само не го памтам името?

Неколку страни наназад не видов некој да го спомне филмов.




Alone - на англиски

 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Препорака, не копирајте слики од IMDb бидејќи за кратко време ги снемува од форумот.

Околу A Tale of Two Sisters, мене ми се допадна ептен, иако требаше да го гледам двапати за да сфатам ват да фак се случува. Филмот пред се' е хорор, но исто така е и психолошки трилер, иако постерот асоцира поинаку.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Препорака, не копирајте слики од IMDb бидејќи за кратко време ги снемува од форумот.

Околу A Tale of Two Sisters, мене ми се допадна ептен, иако требаше да го гледам двапати за да сфатам ват да фак се случува. Филмот пред се' е хорор, но исто така е и психолошки трилер, иако постерот асоцира поинаку.
Општо сметам дека поголем број од азиската хорор кинематографија е одлична во споредба на холивудската алтернатива. До сега секој хорор што сум го гледал каде се зборува на јапонски/кинески/тајвански/кореански...испаднале многу језиви.
 
M

MiniTurtle

Гостин
http://www.imdb.com/title/tt1148204/

Мора да го изгледате Orphan - Сираче.. Има оцена 7.0 али според мене заслужува 8.5
Го изгледав и ме фасцинира :cuc: .. Тоа не е баш хорор со касапење и слично... Повеќе е психолошки филм според мене :) Изгледајте го нема да зажалите..
Mi se dopadna i mene ama mislam deka mu e dovolno 7 na imdb.. :))
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Experimentaste el miedo...
Te atreviste a volver...
Ahora estas invitado!

Сакам да кажам, излезе добра снимка од REC 3. Иако првите два дела беа одлични, од овој не знам што да очекувам. Трејлерот го немам гледано.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.735
Experimentaste el miedo...
Te atreviste a volver...
Ahora estas invitado!

Сакам да кажам, излезе добра снимка од REC 3. Иако првите два дела беа одлични, од овој не знам што да очекувам. Трејлерот го немам гледано.
Se snimal 3ka? :O

Definiraj dobra snimka. Nvm, ke proveram. Horor znaes od koga neam gledano, me izraduva ova. :D:D:D
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Se snimal 3ka? :O

Definiraj dobra snimka. Nvm, ke proveram. Horor znaes od koga neam gledano, me izraduva ova. :D:D:D
Добра снимка - обичен ДВДрип од 700мб за на компјутер/ мобилен, ама барем не е cam.

Веќе три часа симнувам, а сакав да го гледам пред спиење.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.735
Добра снимка - обичен ДВДрип од 700мб за на компјутер/ мобилен, ама барем не е cam.

Веќе три часа симнувам, а сакав да го гледам пред спиење.
Mene i za pc, ovie ripovi mnogu kocki mi stojat.
Go ima na piratebay, ali svez e, so 50 ide :/ vecerva valda ke se kaci, za utre.

REC.3.Genesis.2012.720p.BluRay.DTS.x264-HDS [PublicHD]
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Mene i za pc, ovie ripovi mnogu kocki mi stojat.
Go ima na piratebay, ali svez e, so 50 ide :/ vecerva valda ke se kaci, za utre.

REC.3.Genesis.2012.720p.BluRay.DTS.x264-HDS [PublicHD]
Го видов и овој, ама во тој момент имаше 3 сидери. Океј, HD it is. Инаку, од скриншотовите приметив дека изгледа не е цел филм во фејк real-footage стил. Чудно е ако отстапуваат од стилот баш во третиот дел.

Don't disappointing me, REC3, одамна немам гледано асален хорор. Уствари имам, Silent House од пред една недела.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom