Фан Клуб: Вардар

B

BooBojan

Гостин
До каде е трансверот на братучед ми Александар Темелков во Вардар??
Суми кои се шпекулират?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
До каде е трансверот на братучед ми Александар Темелков во Вардар??
Суми кои се шпекулират?
Па прашај го чим ти е братучед :D
Иначе потпиша веќе за Вардар, двегодишен договор ако не се лажам....
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Стварно за во Белорусија ни требаат визи?
 
B

BooBojan

Гостин
Знаев дека има некои разговори со Вардар уште пред некое време,ама нели сепак само тој може тие работи да ги открива.Не бев добро информиран за трансферот.Што очекувате вие навивачите од него??
Резерва?Играч кој треба да биде еден од лидерите на Вардар?Просечен играч за Вардар?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Знаев дека има некои разговори со Вардар уште пред некое време,ама нели сепак само тој може тие работи да ги открива.Не бев добро информиран за трансферот.Што очекувате вие навивачите од него??
Резерва?Играч кој треба да биде еден од лидерите на Вардар?Просечен играч за Вардар?
Новиот Кристијано Роналдо :D

Ретко кој го гледал многу, ти треба да ни кажеш.
 
B

BooBojan

Гостин
Новиот Кристијано Роналдо :D

Ретко кој го гледал многу, ти треба да ни кажеш.
Добар беше во Силекс,ама за во Вардар треба леб да јаде.Досега во кариерата добро напредува.
Сепак не знам Вардар колку квалитетни играчи има на неговата позиција.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Добар беше во Силекс,ама за во Вардар треба леб да јаде.Досега во кариерата добро напредува.
Сепак не знам Вардар колку квалитетни играчи има на неговата позиција.
Тука мислам дека не решивме што позиција игра, ваљда ти ќе ни кажеш сигурно. Вардар го напушти целиот тим од офанзивната линија, така да може ќе се уклопи добро, али сепак мислам дека не е сметан за прв избор.
 
B

BooBojan

Гостин
Тука мислам дека не решивме што позиција игра, ваљда ти ќе ни кажеш сигурно. Вардар го напушти целиот тим од офанзивната линија, така да може ќе се уклопи добро, али сепак мислам дека не е сметан за прв избор.
Кога беше на 20 години го гледав на еден турнир во фудбал,играше како стопер:гик:.
Но тоа изгледа му беше принудна позиција.Во силекс најчесто играше позади напагачот,средина така нешто.Е сега на други места колку би се уклопил не знам.А за напагач дали може да игра искрено да ти кажам поима немам.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Кога беше на 20 години го гледав на еден турнир во фудбал,играше како стопер:гик:.
Но тоа изгледа му беше принудна позиција.Во силекс најчесто играше позади напагачот,средина така нешто.Е сега на други места колку би се уклопил не знам.А за напагач дали може да игра искрено да ти кажам поима немам.
Епа на таа позиција имаме само еден играч, кој лани пола сезона ја пропушти поради повреда, па најверојатно ќе има шанси да се покаже. Стојаковиќ кој играше на таа позиција не ми се допадна многу, ептен ја гњави топката наместо да се ослободува побрзо, мисли дошол во Македонска лига и сега е Снајдер, глуп човек...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.566
Еве нешто од ултрсине на БАТЕ Борисов :D
Од последниот меч:

И некои од овој и претходниот месец:)

Не се лоши. Со Српско знаме на секој меч :icon_mrgr:
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
osekjam deka vaka ke bide i so bate borisov

adekunle lukmon igra desen bek i ako dojde vo vardar ke bide super a ovie belorusive nekako mnogu ne potcenuvaat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom