Евро 2012 - група Д (Англија и Франција во 1/4 финале)

Кои две репрезентации ќе продолжат во втората фаза?


  • Вкупно гласачи
    158
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Жал ми е за Украинциве . Јаки беа на терен се спротиставија машки , но тоа е тоа. Англија со ваква игра не заслужува и да ја помине групата но ете тоа се случува . Кога успеа Грција што остана за овие . Барем голот да беше признат . Но изгледа кога трга Тери голот не се признава :D . А иначе Англичаниве се чиста 0 . Ајде сега баш ќе ги видеме како ќе играат против Италија. А французиве нека му ја мислат за со Шпанија :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.400
Поени од реакции
58.297
Абе сеа види,грешкете са составен дел од животот а камоли у фудбалот.Со тоа би се нарушила целата игра,што знам ја лично сум против,судиски тајм аути,и други срања.
Грешки секогаш ќе има ама барем ова со гол-линијата да го решат и тоа на начин со кој нема играта да трпи прекини. За мене е несфатливо судија да не види нешто што се случува 2 метри пред него, непречен од никого. Тоа е катастрофа.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
После поништениот гол веќе не им се ни игра на Украинциве


Не зафркавај каде каде полесен противник ќе ни бидат Французите (по мое мислење),ќе можеме да им се одмаздиме за СП 2006 :)
Мене ме плашат Французите, ќе ни прават проблем со нивната игра, а и реално поквалитетни се од овие дрвава.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245


Нема гол бе :D .. ебана мафија ..
Со Германија пак на англија им поништија гол за израмнување!
Се случува, тоа е!
Инаку Украина изигра подобро и напаѓаше подобро зошто МОРАШЕ!

Очекувам Англија да оди далеку, Италија сметам дека ќе ја поминат, а за понатаму ќе видиме :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Еве само да се изјаснам, дека мило ми е што не го признаа голот. Во рок од 5 минути имаше два пати метарски офсајд, кој не беше суден. По првиот Милевски од 5 метри промаши чиста шанса, по вториот падна „голот“.

Ибрахимовиќ го даде најубавиот гол на ова ЕП:cuc:
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782


Нема гол бе :D .. ебана мафија ..
Нема бре кај има .Се исплаши судијата Тери ваѓа шала на страна ако го признае си знае жена му на судијата ќе биде жртва после :D
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Абе Платини, Билјана да те избели на Охридски извори да би... :D

Ете, ми замина Јукреин. Ко ќе ми текне дека фаворити на првенствово ми беа: Данска, Украина, Полска и Хрватска.

Шта речи :vozbud:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.050
Поени од реакции
7.791
одма да се сменва таја политика со 5 судии..па ова ако не го виде шо ќе види?
се изналапаја пари 5 судии..само за дрвење седат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom