Евро 2012 - група Д (Англија и Франција во 1/4 финале)

Кои две репрезентации ќе продолжат во втората фаза?


  • Вкупно гласачи
    158

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Од цел Свет само ние го имаме тоа задоволство на коментаторското место да имаме играч кој ја освоил златната копачка на Европа!

Инаку за натпреваров, дур не влезе играч на Арсенал, енглезиве гол нема да дадат! :P
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Овај Милнер не можам више да го гледам сфе му емм.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Пак му се меша во коментирањето ама све погаѓа што како би требало да е, мене ми е интересно да ги слушам. Инаку по стотти пат ќе речам, за оваа репрезентација на Англија, каде немаат никаква креативност, играат со Паркер и Милнер, не го ставаат Волкот, лекот е само Керол, подобро би изиграл од Руни и Велбек заедно. Ајмо сега Шева во второ нека стегне заби ако може...:)
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.762
Поени од реакции
11.739
Какви дрва се Англичаниве не ми се верува... :facepalm:
Штета ќе биде доколку Украина не се пласира понатаму на сметка на овие.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.535
Поени од реакции
17.946
Иако сум за англија,сакам овја милнер да си го зачука сам,па може тогаш ќе им текне кај била грешката.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Секогаш сакам да ги гледам Арсенал и Англија само заради Волкот , а тој пак секогаш е втора постава и само 30тина минути може да му се израдувам. Незнам зошто сите тренери го форсираат Милнер кога ништо посебно не прави што не би можел да направи Волкот.
 
А

Анноун

Гостин
Ужасна Англија .Како што Шведска не засужи да има 0 бодови до сега , така и Англија ич не заслужи да има 4 . Подобро Украина да помине , барем некој од домаќините да продолжи со еуфоријата , отклолку англија да помине и да ми игра уште 90 минути бункер против Шпанија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
А вие прочитавте дека Волкот не тренирал поради повреда? Последниот месец не играше поради истата повреда, сега ја обновил на тренинг. Не е спремен ваљда, кој будала би го седнал на клупа после тоа против Шведска.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.471
Поени од реакции
10.200
Секогаш сакам да ги гледам Арсенал и Англија само заради Волкот , а тој пак секогаш е втора постава и само 30тина минути може да му се израдувам. Незнам зошто сите тренери го форсираат Милнер кога ништо посебно не прави што не би можел да направи Волкот.

Арсенал го гледаш само ради Волкот?

Онтопик::Да му ебам матер на Насри,баш сеа ли најде да се повредува...... ц ц ц :mad:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.535
Поени од реакции
17.946
Толку голем хејт за англија на едно место,не сум видел
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.287
А вие прочитавте дека Волкот не тренирал поради повреда? Последниот месец не играше поради истата повреда, сега ја обновил на тренинг. Не е спремен ваљда, кој будала би го седнал на клупа после тоа против Шведска.
Истиот будала што на ЕП би викнал играч од среден гол со 0 голови и 0 асистенции, и би го одбрал Кели пред Рио,Мика Ричардс...
:ROFLMAO:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Истиот будала што на ЕП би викнал играч од среден гол со 0 голови и 0 асистенции, и би го одбрал Кели пред Рио,Мика Ричардс...
:ROFLMAO:
Добро, тоа е друга работа , зборев за моменталниот ростер на играчи :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.570
Поени од реакции
59.241
Не е кај Англичаните поради овој или оној играч, тие се неспособни да ја променат играта и да менуваат тактики. Противниците лесно ги читаат, еднаш ако се подготвиш за Англија, подготвен си доживотно.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.128
Не е кај Англичаните поради овој или оној играч, тие се неспособни да ја променат играта и да менуваат тактики. Противниците лесно ги читаат, еднаш ако се подготвиш за Англија, подготвен си доживотно.
Македонија:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom