Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
D

Deleted member 53418

Гостин
ako moze nekoj da pise so e toa JTAG gleav ke ziam xbox izglea od idc i vidov jtag tamu a pojma neam so e ako moze neka pise nekoj :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
ова изгледа едноставно и фантастично
ја има некој играно?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.285
Значи, нема џојстик, нема оригинална игра (една е потребна за да играш пиратски), не е флешан, од дебелите модели е (YLOD, полесно цркаат), 3.72 фирмвер кој технички може да се даунгрејдува, но потребен е некој flasher и лемења и чуда.

Така да ќе ти треба џојстик = 1000 до 2500 денари, оригинал игра = 1000 денари, некој со skills да ти го даунгрејдува = 2500 денари или повеќе, true blue dongle ако сакаш повеќето игри да ги играш = 4000 денари.

И 100 евра да му бара многу е.

Мој совет купи си Xbox 360 многу е полесно со пиратерија, во Нико имаш Arcade модел за 200 евра ќе идеш кај Драган ИДЦ за 1400 да ти го флешне, кога ќе бидеш при повеќе пари ќе му направиш JTag и ќе му опнеш надворешен хард и повеќе од тоа не ти е потребно.
Kako toa debelite modeli polesno crkaat....Ne mozes da gi strpas vo ist kosh prvite Fat modeli so 95nm CPU GPU i poslednite modeli od 2008 i pocetok 2009 so 65 45 nm CPU GPU koj se sosem drug hladnjak vnatre...Ako e za taka Arcade-ot sto mu go predlagas e isto tolku podloen na RROD kolku i prvite Xboxi so Xenon i Zephyr ploci

I btw zasto se forsira Xbox vo PS3 tema? :rolleyes:

Moze covekot zema PS3 za da igra igri sto gi nema nikade drugde. I jas imav Xbox 360 pa ne go ni pustav koga vidov sve zamina na PC, Splinter Cell Conviction mi ja portuvaa Alan Wake ja portuvaa i onda pocnav da cekam
God of War III, Gran Turismo 5, Heavenly Sword, Heavy Rain, Killzone 2, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
, MotorStorm, Uncharted 2: Among Thieves, Yakuza 4 koga gledam nema pa nema i si vikam tiiii zasto ova ne ide na PC kako i sekoja Xbox ekskluziva....Vidov nevidov zemav PS3 :P
Nekoj ceni kvalitet jebiga, nekoj uziva vo mediokritet, prasanje na vkusovi
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Во право си за тоа, зависи кој Arcade модел ќе ти се погоди, мада мислам дека имаше начин да се види и од кутијата дали е со Jasper плоча.

Иначе не форсирам, му препорачувам нешто што е по-мејнстрим со далеку пораспространета пиратерија и подобар избор за главна (main) платформа за играње игри ако пиратеријата му е главен приоритет.

Факт е дека PS3 има далеку подобри екслузиви, ама откако ги изиграв сите, па си се вратив на PC.

Јебига сликава најбоље објаснува. :D


 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
абе ПЦ и глориус гејмниг у пм.... :pos: диабло ја вадат 20 години, па за едно 20 години може уште некоја игра за пц ке напраат :facepalm:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.285
Ovaj mesec na PSN+

Virtua Fighter 5
Warhammer 40k Space Marine
Infamous 2
LBP 2
Outland
Darksiders
Oddworld: Stranger's Wrath
Chime Super Deluxe
Motorstorm Apocalypse
Renegade Ops

Se besplatno!!!!

Bravo SONY
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
После ова не знам како ќе се оправда плаќањето на Xbox Live...

Amacord?
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Ovaj mesec na PSN+

Virtua Fighter 5
Warhammer 40k Space Marine
Infamous 2
LBP 2
Outland
Darksiders
Oddworld: Stranger's Wrath
Chime Super Deluxe
Motorstorm Apocalypse
Renegade Ops

Se besplatno!!!!

Bravo SONY
што е ова со бесплатниве игри? до кога ке трае, пошто се мислам да земам пс3 ама да не го хакнувам, пошто сакам само пес 13 да играм онлајн и уште некоја игра, и некој од постарите игри за поефтино на пример nija gaiden 2, god of war 3, дали може да се купат од псн и по која цена би биле? и ке може ли од македонија да ирам онлајн и да симнувам/купувам од псн?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.285
Se pretplatuvas na PSN+ i oni ti pustaat sekoj mesec po 10tina igri koj mozes vo toj mesec da gi spustis i da si gi izigras celosno.

Ubavoto e vo toa sto go krenaa kvaliteto na naslovite...

Sekoj mesec vo sorabotka so odreden publisher ke ima po nekolku negovi igri
Sto znaci mozes da se pretplatis na PSN+ i vo period od 1 godina SONY ti dava 100tina igri za igranje od koj 60 se "A" naslovi

Realno ova e najdobra stvar sto im se desila koga e PSN vo prasanje....
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Se pretplatuvas na PSN+ i oni ti pustaat sekoj mesec po 10tina igri koj mozes vo toj mesec da gi spustis i da si gi izigras celosno.

Ubavoto e vo toa sto go krenaa kvaliteto na naslovite...

Sekoj mesec vo sorabotka so odreden publisher ke ima po nekolku negovi igri
Sto znaci mozes da se pretplatis na PSN+ i vo period od 1 godina SONY ti dava 100tina igri za igranje od koj 60 se "A" naslovi

Realno ova e najdobra stvar sto im se desila koga e PSN vo prasanje....
Мораа, ептен Мајкрософт ги заеба на други полиња, имаш HBO Go, ESPN, интерактивни филмови, Nike со Kinect, музика интегрирана со сите други уреди (таблети, телефони и слично), сите DLC-а први искачаат на Live...

Ама ова е контра-потег кој лично мене ми вреди 100 пати повеќе него се ова горе.
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Se pretplatuvas na PSN+ i oni ti pustaat sekoj mesec po 10tina igri koj mozes vo toj mesec da gi spustis i da si gi izigras celosno.

Ubavoto e vo toa sto go krenaa kvaliteto na naslovite...

Sekoj mesec vo sorabotka so odreden publisher ke ima po nekolku negovi igri
Sto znaci mozes da se pretplatis na PSN+ i vo period od 1 godina SONY ti dava 100tina igri za igranje od koj 60 se "A" naslovi

Realno ova e najdobra stvar sto im se desila koga e PSN vo prasanje....

Full Game Trial


It's like a 1-hour game rental and a great way to try before you buy. In the past, we've featured games like Red Faction®: Guerrilla™, inFamous, Mass Effect™ 2 and Borderlands™


ова бесплатниве игри демек 1 саат само ги имаш тие игрите што се бесплатни?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.285
Ne bre toa so trial-ot si e druga opcija vo PSN+
Ova so "besplatnive" ti e na pretplata...Razbiras sekoj mesec ti davaat access da igras razlicni igri. Primer vo Juli vo tie desetina ke ja dadat sto ti ja znam ..Tekken 6, i ti so toa sto si se pretplatil na PSN+ ke si ja spustis i ke ja igras na PS3to kolku sto ke trae vo ponuda otkako ke ja trgnat ne ke mozes da ja igras....
Ko vo videoteka da si se pretplatil za filmovi gledanje zemas gledas i vrakas
Ovde spustas izigras i brises
Pojasno mislam :)
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
znaete li nekoj dobar servis za ps3 trba da go smenam jekot za hdmi
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
ploaded:2012-06-11 22:35:03 GMT

Google it.
некој да проба?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom