Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.566
Поени од реакции
11.436
Срамоти, ме потсети на онаа утакмица со Стоук пред 2 сезони кога ни опнаа во 90+ гол за 1-1. Мразам кога ќе видам како губат нерви во последните минути. Не личи тоа на тим како нас, личи на тим како Фулам.
Ама добар е тимот кога ти велам. Не треба засилувања. Крила и немавме на оваа утакмица ( а и цела сезона немаме ) ама пак добро е. Што ќе ни се крила......јас да сум како Кени и газдите никој нема да купам.Со овие играчи ќе играм 5-6 сезони
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Генерално тврда утакмица на средината на теренот Фулам имаше 3-4 колосални шанси но го издржавме притисокот. Баш ми е мило шо добивме ваква тешка и тесна утакмица. Ако сакаме Европа вгодина немаме право на кикс на домашни утакмици. Мислам дека утакмицава ја добивме со добрата одбрана која на моменти сепак знајше да напрај кикс со тука беше и Пепе кој не спаси 3-4 пати секако и Меирелеш кој после ударот со глава на Хангеланд ја изваде топката од гол линија. Задоволен сум од победава на 5 бода сме од Сандерленд сега и мислам дека можиме до Европа то е максимумот
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
67
Поени од реакции
0
Ама добар е тимот кога ти велам. Не треба засилувања. Крила и немавме на оваа утакмица ( а и цела сезона немаме ) ама пак добро е. Што ќе ни се крила......јас да сум како Кени и газдите никој нема да купам.Со овие играчи ќе играм 5-6 сезони
под итно ни треби замена за макси и кајт 5 утакмици по ред нишо не показвет
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Еве линк хајлајтс!

http://footytu.be/v1j3v

Добро е што во вакви моменти успеваме да врзиме 2 победи за ред, со тоа што наредната ја играме со Стоук, па така имаме шанси и до 3 во серија!

Некој горен напиша дека Кајт ништо не покажува во последно време.........затоа јас велам дека Пачеко мора да игра, и дека токму сега е моментот што треба да игра!

За левата страна подобро да си остане Макси и да се крстиме во него затоа што и нема кој друг да игра таму, освен Јованович .... а сите знаеме како игра тој!


Денес е 27 јануари.......трансфер нема......го нема ниту Суарез........... е стварно мразам коа се чека у 5 до 12 за да се донесе некој играч!:nenene:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Суарез сака кај нас да дојде во Маскерано-стил. :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Еве линк хајлајтс!

http://footytu.be/v1j3v

Добро е што во вакви моменти успеваме да врзиме 2 победи за ред, со тоа што наредната ја играме со Стоук, па така имаме шанси и до 3 во серија!

Некој горен напиша дека Кајт ништо не покажува во последно време.........затоа јас велам дека Пачеко мора да игра, и дека токму сега е моментот што треба да игра!

За левата страна подобро да си остане Макси и да се крстиме во него затоа што и нема кој друг да игра таму, освен Јованович .... а сите знаеме како игра тој!


Денес е 27 јануари.......трансфер нема......го нема ниту Суарез........... е стварно мразам коа се чека у 5 до 12 за да се донесе некој играч!:nenene:
нека биде и 1 до 12 што е до мене.....ама сигурно е некоја "тактика"....за да ја намалат цената....а еве и реал...за Адебајор што дреме на клупа во Сити, Реал го зема на позајмица....а ако сакаат да го купат на лето треба да платат од 18 до 21 милион долари....и после, зошто бараат толку многу за Суарез.....епа бараат!!!
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Не ја глеав утакмицава, ама по коментарите што ги читам колку била напета на крај, мило ми е што сум ја пропуштил :)

Нека ни е честито (каква-таква) победа, 3 бода повеќе за нас, 7мо место и шанса за врзување 3 победи по ред, сеа за сеа е добро.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.566
Поени од реакции
11.436
под итно ни треби замена за макси и кајт 5 утакмици по ред нишо не показвет
Тоа баце треба луѓето што разбираат повеќе од нас да го увидат. Нашето не се рачуна не знаеме ништо ние.Ако од управата мислат дека се добри тогаш добри се.Ако управата мисли дека 7мо место е успех тогаш е успех. Кои сме ние да кажуваме што е добро а што лошо кога има попаметни луѓе од нас?!

Еве линк хајлајтс!

http://footytu.be/v1j3v

Добро е што во вакви моменти успеваме да врзиме 2 победи за ред, со тоа што наредната ја играме со Стоук, па така имаме шанси и до 3 во серија!

Некој горен напиша дека Кајт ништо не покажува во последно време.........затоа јас велам дека Пачеко мора да игра, и дека токму сега е моментот што треба да игра!

За левата страна подобро да си остане Макси и да се крстиме во него затоа што и нема кој друг да игра таму, освен Јованович .... а сите знаеме како игра тој!


Денес е 27 јануари.......трансфер нема......го нема ниту Суарез........... е стварно мразам коа се чека у 5 до 12 за да се донесе некој играч!:nenene:



Ќе игра бе....................на компјутер или евентуално на плејстејшн. Твоето мислење не се рачуна. Има луѓе што разбираат ти текнува?:smir:
А ако се крстиме во Макси тогаш :pop::pop::pop:

--- надополнето ---

Суарез сака кај нас да дојде во Маскерано-стил. :)
Суарез не го тркалаат ни 0,1 % . Ајакс сака пари ние сакаме поефтино и тоа е тоа. Нив не им е проблем ќе си почекаат до на лето сигурно ќе се најдат будали како Реал и Сити ќе фрлат 40 милиони и крај. Ако во меѓувреме нашиве не изненадат

--- надополнето ---

Сепак мислам дека ќе го лапнеме Ел Пиштолеро ! Не го дадовме Бабел за џабе не е можно нашите да се до толку глупави.....или можно е?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Скај Спортс вели Фулам е во преговори за Кончески... добра зделка би била неговата продажба нити ние аир видовме од него нити тој од нас....
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Скај Спортс вели Фулам е во преговори за Кончески... добра зделка би била неговата продажба нити ние аир видовме од него нити тој од нас....

Ја ко шо читав од друго место,наводно ќе го пуштеле на позајмица до крај на сезона
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Скај Спортс вели Фулам е во преговори за Кончески... добра зделка би била неговата продажба нити ние аир видовме од него нити тој од нас....
ќе биде позајмица...зошто ако е трансфер нема да има право да игра до крај на сезона!!! ќе се смета како трансфер во трет клуб (иако е истиот од кој што дојде во Ливерпул) а тоа ФА не го дозволува, три клуба во една сезона
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
голема грешка направија со суарез
до сега требаше да биде донесен напаѓач во ливерпул, а можеа да пуштат понуди до играчи кои беа пред заминување од нивните сегашни клубови како на пример: адебајор, бензема ....
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
real go zema adebajor :) zosto sea ne go zimame benzema dobar e .... a za suarez ke se kaeme ali toa e toa ... nemame pari tie 20-30 milioni za nas definitivno se nedostizni :(
ostanavme i bez krila ... katastrofa :X
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Абе не знам од кај ви е тој муабет за Бензема, они го земаа Адебајор пошо имаа само еден класичен напаѓач кој треба да игра во сите три натпреварувања кај што учествуваат Реал и сеа демек ќе го шиткале Бензема, глупости. Може Бензема ќе си оди од Реал, ама тоа ќе биде тек летоска кога ќе се врати Игуаин и кога евентуално би земале некој нов напаѓач.

Мислам дека сфативме до сеа дека дур не излезе нешто официјално се друго е гола вода, некој рандом кретен ќе пушти муабет дека Ајакс и Ливерпул се договориле и ќе се рашири веста насекаде, ќе се крене фама и на крај пак со к**от у рака остануваме. Има уште некој ден до крај на трансфер периодот и да биде у последен момент нешто договорено, нема да треба да чекаме уште долго. Коа веќе цел месец помина, некој ден да почекам не ми е проблем. :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom