Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Дали може некој да ми најде исечок каде јован јованов ја кажува својата позната реченица Јас сум Јован а ние сме Магија ... мп3 или линк сеедно!
 
S

Sagan

Гостин
Веќе подолго време барам една песна на португалски. Песната е типично бразилска, не знам кој стил точно ама е ептен chill out... во рефренот се спомнува ''Brazil, Brazil''... Не ми текнува друго :D
 
Член од
1 август 2009
Мислења
453
Поени од реакции
960
Веќе подолго време барам една песна на португалски. Песната е типично бразилска, не знам кој стил точно ама е ептен chill out... во рефренот се спомнува ''Brazil, Brazil''... Не ми текнува друго :D
Пробај со оваа.


Има многу различни изведби од оваа песна. Еве една повеќе chill out.

 
Член од
26 мај 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
Има една песна деновиве што се врти на радио често, македонска е и текстот на рефренот отприлика оди : ама ако, кога се работи за тебе, ама ако, не е проблем за тебе... знае ли некој од кого е, како се вика, кај можам да ја најдам и слично?
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
Има една песна деновиве што се врти на радио често, македонска е и текстот на рефренот отприлика оди : ама ако, кога се работи за тебе, ама ако, не е проблем за тебе... знае ли некој од кого е, како се вика, кај можам да ја најдам и слично?
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Како се вика песнава ? :) не можам да ја најдам никако

 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Една песна од Жељко Јоксимович, ја начекав при крај, ама првпат ја слушам ми се допадна музиката ама ептен кратко беше можеби 10тина секунди и од сето тоа го разбрав само тоа долгото :ААААаааААА и тррмрммрррррмммм убото музиче...
Any help? :love:
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Барам една бразилска песна, нова најверојатно..последниве денови се врти по радијава.
нешто слично на оваа :) ..фала, пријатно :icon_mrgr:
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
„...слатки ко бомбони, по нас машките лудуваат ко кученца се они“

Стара наша е, насловот anyone ? :)
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Барам една бразилска песна, нова најверојатно..последниве денови се врти по радијава.
нешто слично на оваа :) ..фала, пријатно :icon_mrgr:
Ја најдов.. :)
се надевам ќе му послужи на некој :icon_mrgr: (благодарам кој и да се потрудил)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom