Фан Клуб: Јувентус

Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.986
Поени од реакции
14.091
Леле бе дај нека ме израдуваат со информација Јуве го бара Фалкао и нема да штеди на неговиот трансфер :place: Многу го сакам Фалкао, највеќе од сите напаѓачи и верувајте и 50 милиони да бараат јас око да не ми трепне ќе им дадам,
Колку лесно се трошат туѓи пари, замисли како им е на оние на власт!? :)
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Леле бе дај нека ме израдуваат со информација Јуве го бара Фалкао и нема да штеди на неговиот трансфер :place: Многу го сакам Фалкао, највеќе од сите напаѓачи и верувајте и 50 милиони да бараат јас око да не ми трепне ќе им дадам, и на крај многу ќе се исплати инвестицијата ем ќе има 30+ голови во лига ем ќе ни донесе сигурно некој трофеј :vozbud:
и со право....во првиот дел на првенството Атлетико беше чорба,но откако Диего Симеоне го превзеде тимот создаде победничка атмосфера и далеку се подобри ефикасноста........благодарение на сето тоа Фалкао експлодираше и даде многу голови.......не се сомневам дека ќе дава такви партии и во Италија,посебно во тим како Јувентус во кој завладеа одлична атмосфера на чело со Конте
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Колку лесно се трошат туѓи пари, замисли како им е на оние на власт!? :)
Eпа знам дека е лесно да се трошат туѓи пари, али да бев шеик со две раце би потпишал со Фалкао и 50 милиони да ми бараат.. море какви 50, и 100 да ми бараат..
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Море Giovnco, Giovani dos santos, да ги земеме топ ке биде
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Хатем Бен Арфа би било одлично засилување :))
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Хатем Бен Арфа би било одлично засилување :))
Е ова е играчиште!
Жално е што падна на рејтинг иако започна со Бензема чекор за чекор.
Сепак, доколку би го зеле би биле пресреќни... оваков играч ретко се раѓа повторно.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Медиумиве од Италија пренесуваат дека ќе имало огромен број полицајци во недела во Рим на финалето од купот на Италија.Натрпеварот е прогласен за натпревар од висок ризик.Покрај ривалството помеѓу навивачите на Јувентус и Наполи,можни биле и инциденти и со навивачите на Рома и Лацио.



30 000 карти им се доделени и на навивачите на Јувентус и на Наполи.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.294
Поени од реакции
16.764
Нова 10ка ке ни бил Верати

 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Ако веќе не се укинува десетката,според мене заслужува да ја носи Маркизио друг никој!
Нема теорија играч како Маркизио да носи 10ка, чисто од технички причини. Играч од нападот шпиц или треквартиста , кој ветува мнооогу голови , никако поинаку.
Инаку не се согласувам Верати да ја носи 10ката, голема работа се покажал во Серија Б , чиста шпекулација на новинарите, овој нема ни да дојде во Јуве ќе видите...
 
F

FuckYouAll

Гостин
Дечки да не сака некој дрес од јуве од оваа сезона од Видал, по грешка ми го пратија S број место М. Со сите пачови и чуда на него ист како оргинал. Ако сака некој ќе стам слика покасно
Шо пари ?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.294
Поени од реакции
16.764
Моето мислење за Верати ке го копирам од ЈувентусМК од коментарите кои ги оставив
‎10ката под никоја случајност и веројатност не ја заслужил Џовинко пособено сите зборови што ги кажа за Јуве, потоа како Милан сакал да ја освои титулата. Па требало тој да игра а не Дел Пиеро, Сакал да остани во Парма и да постигни гол против јувентус ... и што не ... ТОА НЕ Е КАРАКТЕР ЗА 10КА ! ке се посрамотиме. Верати е млад, надежен, примерен и најдобро се кали десетката од мали нозе што според мене е добар потег.
Veratti ima broj na asistenci kolku i Pirlo i e vo konkurencija za najdobar mlad igrac. Go brkaat site evropski ekipi. . Dosega nemalo na 19 godini povikan. :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Медиумиве од Италија пренесуваат дека ќе имало огромен број полицајци во недела во Рим на финалето од купот на Италија.Натрпеварот е прогласен за натпревар од висок ризик.Покрај ривалството помеѓу навивачите на Јувентус и Наполи,можни биле и инциденти и со навивачите на Рома и Лацио.



30 000 карти им се доделени и на навивачите на Јувентус и на Наполи.
Ние го имаме делот за ВИП :icon_lol:
--- надополнето: 17 мај 2012 во 16:26 ---
Е ова е играчиште!
Жално е што падна на рејтинг иако започна со Бензема чекор за чекор.
Сепак, доколку би го зеле би биле пресреќни... оваков играч ретко се раѓа повторно.
Јас од Њукасл би ги земал само Папи Сисе или Демба Ба никој друг ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom