Фан Клуб: Јувентус

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Дресов е закон. Ако сака и 100 евра нека е ќе го земам. Ама сумљам дека овај ќе биди оти не прај голема визуелна разлика во однос на првиот. И едниот изгледа бело и другиот доминира бело. Треба некоја глупа боја за да се диференцираат противниците. ПРимер да играме на гости кај Удинезе кој дрес ќе го носиме?
Удинезе ќе мењаат дрес,односно ќе го носат гостинскиот,а ние првиот(домашниот):D.Сезонава многу пати го носевме розевиот дрес кога игравме дома,само затоа што црно-белиот се совпаѓал со дресот на некоја од противничките екипи.
Или пак ќе имаме некој трет дрес,кој ќе се носи во такви ситуации.Мене искрено ми е сеедно,сите до сеа што се извадија како можни дресови се добри.Бел како гостински,ако добро се сеќавам имамвме во сезоната 2002-2003 кога игравме со Милан во финале во ЛШ.
Можно и оваа година да имаме само прашање е дали ќе биде втор дрес или голмански.:)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Удинезе ќе мењаат дрес,односно ќе го носат гостинскиот,а ние првиот(домашниот):D.Сезонава многу пати го носевме розевиот дрес кога игравме дома,само затоа што црно-белиот се совпаѓал со дресот на некоја од противничките екипи.
Или пак ќе имаме некој трет дрес,кој ќе се носи во такви ситуации.Мене искрено ми е сеедно,сите до сеа што се извадија како можни дресови се добри.Бел како гостински,ако добро се сеќавам имамвме во сезоната 2002-2003 кога игравме со Милан во финале во ЛШ.
Можно и оваа година да имаме само прашање е дали ќе биде втор дрес или голмански.:)
Оваа година го носевме розевиот поради БАЛОКО. Мислам дека мораја да прат некаков баланс со дресојте за балоко да си ги изват парите. И патем домаќино си бира дрес. така да нагости нема да му кажваме на удине шо дресој да носат.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Оваа година го носевме розевиот поради БАЛОКО. Мислам дека мораја да прат некаков баланс со дресојте за балоко да си ги изват парите. И патем домаќино си бира дрес. така да нагости нема да му кажваме на удине шо дресој да носат.
Точно,не ми текна дека имавме два различни спонзори на дресовите.Како и да е зборот ми беше дека бел дрес(гостински) сме имале и во минатото,така да не е воопшто проблем тоа што белата боја ќе доминира и на двата.
Еве го дресот од 2002-2003


слични се,само што овој сега ги има боите на Италија од страна.
Башка џабе дебатираме,кога не се знае дали воопшто ќе биде белиов гостински :D .Иначе и мене ми се свиѓа,ако го одберат овој го купувам одма :) .
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Дечки да не сака некој дрес од јуве од оваа сезона од Видал, по грешка ми го пратија S број место М. Со сите пачови и чуда на него ист како оргинал. Ако сака некој ќе стам слика покасно
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Брат многу јака оваа страната. Замисли овие двајцата во одбрана сме ги имале
http://www.futhead.com/12/player/9922
http://www.futhead.com/12/player/9228
Kолку само е нереално ова... Киелини имал појак пассинг од Бонучи мало сутра ! Ја би му дал над 90 пасинг на Бонучи пошто секоја утакмица има 93% прецизност во додавањата...
--- надополнето: 16 мај 2012 во 21:05 ---
Леле бе дај нека ме израдуваат со информација Јуве го бара Фалкао и нема да штеди на неговиот трансфер :place: Многу го сакам Фалкао, највеќе од сите напаѓачи и верувајте и 50 милиони да бараат јас око да не ми трепне ќе им дадам, и на крај многу ќе се исплати инвестицијата ем ќе има 30+ голови во лига ем ќе ни донесе сигурно некој трофеј :vozbud:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
момци се спремате за со наполи ?? има ли за тој натпревар некој суспендиран освен киелини што ке го пропушти поради повреда и де чеље
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Знае ли некој оној на Јувебалкан што го пишуваат дека сме го барале кој е ? некој бразилец .. Елисеон или нешто така o_O
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Според највновите информации Јувентус се заинтересирани за сите играчи а уште со Шумулинкоски не не поврза.Значи напнаа со шпекулаицииве
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Според највновите информации Јувентус се заинтересирани за сите играчи а уште со Шумулинкоски не не поврза.Значи напнаа со шпекулаицииве
Па поарно нека го земат само да не ги читам глупостиве по весници. Ицко бе. 29 години е типот и ништо нема покажано сега ми го линкаат него. ВанПерси го ВанДерВарт го испрошетаја. Осеќам дека ќе си ја ладам глата летово и дека ќе скокам неколку портали.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Па поарно нека го земат само да не ги читам глупостиве по весници. Ицко бе. 29 години е типот и ништо нема покажано сега ми го линкаат него. ВанПерси го ВанДерВарт го испрошетаја. Осеќам дека ќе си ја ладам глата летово и дека ќе скокам неколку портали.
Нека помине Наполи и толку до 1ви Јули уживам не читам ни весници ништо
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Јас тука би направил шопинг.Има тука 3-4 играчи што се и тоа како потребни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom