Фан Клуб: Јувентус

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Се распплакав денес ради Дел Пиеро како најголемо pussy.Али што да праам појако од мене е,пораснав со легендава не ми е баш сеедно.:(
Grazie Capitano…Come te nessuno mai!!!:place:

 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Радувајте се сите!!! Дел Пиеро треба да подигне уште еден пехар. Официјално уште е дел од тимот. Ќе плачеме сите заедно кога ќе дојде време, кога ќе дојде „денот“. Сега за сега е тука, со нас, и тој се радува. Да се радуваме заедно со него. Секогаш ќе биде со нас, СЕКОГАШ!!!

п.с. еден мал гест и придонес од мојата мајка за КАПИТЕНОТ. Мамо фала ти најмногу за тортата!!!
del_piero.jpg
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Радувајте се сите!!! Дел Пиеро треба да подигне уште еден пехар. Официјално уште е дел од тимот. Ќе плачеме сите заедно кога ќе дојде време, кога ќе дојде „денот“. Сега за сега е тука, со нас, и тој се радува. Да се радуваме заедно со него. Секогаш ќе биде со нас, СЕКОГАШ!!!

п.с. еден мал гест и придонес од мојата мајка за КАПИТЕНОТ. Мамо фала ти најмногу за тортата!!!
Мораш сликава на ФБ на профилот да му ја пратиш!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Еден од двајцата играчи кои досега беа испратени од Олд Трафорд со овации, ех Дел Пиеро. Ова допира дури и до неутралните фанови, можам да замислам како ви е па на вас :( Се надевам дека ќе му биде дадена функција во клубот по некое време.
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Што бидна со повредата на Киелини :(
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.464
Поени од реакции
5.509
Дечки ако најдите линк за спуштање на цел натпревар пуштете овде, да ја имаме последната на Дел Пиеро :(
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Дечки ако најдите линк за спуштање на цел натпревар пуштете овде, да ја имаме последната на Дел Пиеро :(
Последна мислам со наполи финалето треба да биде...
а Киелини барем за европско да може да игра...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom