Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Исто, како шо читав сега, Бенајун и Агер треба овие дена да потпишат нови договори.
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
сеусте не е сигурно дека манцестер ке ја освои титулата нее многу разлика бодовите но манцестер има утакмица помалку и верувам дека ке победи:toe:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
агер ќе ме радува ако потпише бидејќи е одличен фудбалер, кој супер се снаоѓа и во напад.

само ме плаши дека агер е добра прилика за заработувачка, дојде за ефтини пари, шанса е да се заработи на него. јеби га, тоа е една од задачите на менаџерот рафа, да заработува на играчи.

бекам беше продаден во златните негови години, кога беше во можеби најдобра форма и никогаш не ја поврати. руд ван нистерлои исто така, на ред е роналдо.. така е тоа. нема бегање. мора некој играч што ја постигнал славата во ливерпул да си оди за пари, се разбира има и такви кои се недопирливи. мислам дека алонсо не е еден од нив. го сакам ама прва прилика за убава заработувачка ќе го дадат. тоа е мое лично мислење. мислам дека џерард и маскерано само се недопирливи. дури ни за торес не сум сигурен..
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Ми го разубави денов ова за Агер. И Џерард конечно се враќа за в недела ако ништо друго барем да го гледам Ливерпул во комплетен состав до крајот.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Ajde sega vo nedela da pobedime,utre Mancester ke kiksira so Midlsbrou barem jas taka mislam red e na uste eden kiks pa so site sili zaedno do krajot da ja osvoime titulata,no tie neresenite so poslabite timovi mnogu ke ne kostaat pa taka samo ni ostanuva da se nadevame na kiks na Mancester.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Ager potpisa nov dogovor:helou:
Konecno mi dojde dusata na mesto mislev Benitez nekoja glupost ke napraj. Sega utre da igra prva postava kako nagrada za noviot dogovor zasluzuva coekot posle tolku maki. Titulata ja izgubivme se vide toa deneska ama barem da pobeduvame do kraj toa e najvazno.
Se izvinuvam za latinicava ama ne mozam da go smenam mi se zafrkna nesto.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Добро е, потпиша Агер договор до 2014, ми дојде душата малце :) Инаку за табелата не коментирам, не се ни надевам веќе на титула, али тоа е тоа, битно е тимот да игра до крај добро и што е најважно да нема повреди.

http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N164239090502-1957.htm
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ajde sega vo nedela da pobedime,utre Mancester ke kiksira so Midlsbrou barem jas taka mislam red e na uste eden kiks pa so site sili zaedno do krajot da ja osvoime titulata,no tie neresenite so poslabite timovi mnogu ke ne kostaat pa taka samo ni ostanuva da se nadevame na kiks na Mancester.
Надежта последна умира:toe:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Надежта последна умира:toe:
Гледам ти си промотор на таа кампања.Се надеваш дека Стиви ќе оди во затвор а?Се покакавте малку од тим со срце.А не со пари и подмитени судии(се надевам грешка).Видовме денес Македа шо убаво си стапна на зглобот на играчот на Боро судијата намерно или не НЕМ топката до Гигс овој безпроблеми.Следниот напад двојно играње со рака и Бербатов и Видиќ во шеснаесетникот судијата повторно НЕМ.И така место 1:0 за Боро Јунајтед водат 1:0.И кога фаворит ќе даде еден гол против аутсајдер епилогот е познат.
Судиите пробаа да ви помогнат и во утакмицата со Ливерпул.Од пеналот немаше ни П.Но бевте згазени подоцна.
Со Астон Вила две чисти ситуации кога испаѓаа Кару и Агблонлахор пред Ван дер Сар судијата свири офсајд.Подоцна знаеме шо се случи.
Со Тотенхем.Уште кога свирна Веб реков не е пенал и пишав кај вас на форум ме направивте пристрасен.ОК.Да не поцетувам на изјавата на Веб по натпреварот.
Со Боро денеска веќе реков.Првиот напад Македа безобразното копиле газеше по зглобот и тоа е за картон а судијата ништо.Во следниот напад уште Фергусон да влезеше и да а допреше со рака.Видиќ и Бербатов одбојка си играа.
Има уште но пробав да се сетам на овие во клучните моменти.
Се обидувам да се сетам колку чисти победи има Јунајтед годинава и избројав околу 5-6.На сето тоа и милијардите вложени во Јунајтед ви даваат на право да се радувате на титулата.А по последното коло направете си коктел и поканете ги сите судии и доделете му благодарница.Уживајте во титулата колку е заслужена знаеме сите

Видовме оваа година кога се судривме.Бевте згазени во секоа смисла и на Олд Трафорд и на Енфилд.Пробаа судиите и тогаш да ви поклонат но Ливерпул е Ливерпул.Тимот чие срце пулсира со сите навивачи,фанови и играчи.Нам не ни требат милионите на јунајтед за да бидеме среќни.Не ни требаат судиите да ни дозволат да се радуваме на титула
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
Ке победите денеска многу голема разлика (милсам)
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Tores ne bil siguren za deneska oti imal mala povreda. Maler godinava ne tera neka si ebi majkata ne mozime 11 igraci da sostavime i Tores neka go izlecat ko so treba letovo ednas zasekogas ne samo da gi obnovuva povredite.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Агер си напраил шах-мат у еден потег.:tv:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
The Liverpool team in full: Reina, Arbeloa, Aurelio, Carragher, Agger, Mascherano, Alonso, Kuyt, Benayoun, Gerrard, Riera. Subs: Cavalieri, Skrtel, Ngog, Dossena, Babel, Lucas, El Zhar.

Изгледа дека Кајт ќе игра како напаѓач :( Можда ќе беше поарно да му се даеше шанса на Нгог или Бабел од старт, ама Нгог нема баш искуство за да игра важен натпревар од почеток, а и Бабел не е нешто сјаен во последно време. Само се надевам на победа, па макар била и со 1 разлика.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom