#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Ајде бе што напињате со Борјан и останатите чмарови...Како ке се бориме ние против РАДИКАЛНИОТ ИСЛАМ ако еден Борјан продадено дртало успева да ни сврти внимание...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Напишал Влатко Ѓорчев колумна...
И шо дека напишал?
Јас прв пат слушам дека напишал колумна, веза немаат мислам дека и останатите тука.
Напишал колумна...:facepalm:

Смешни ми се, затоа што кога они дигаат џева за нешто и некој ги искритикува одма почнуваат со муабетите “Тоталитаризам, ако не си со нив си против нив“, “нема слобода на говор“ и “недемократска држава каде се гуши слободата на говор“а кога друг дига џева за нешто, први се да јадат г. И некој после ќе ги сфати нив озбилно.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.963
Поени од реакции
57.704

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.991
Поени од реакции
5.619
Линк де? Дај да видам!
http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=E431BC1950B7BC45A4665F951FE702E3
Од сите кловнови таму само Милошоски најфер испадна, барем му објасни на Димче во пораки што и како.
Не ме интересира од која партија е, ама секоја чест за човекот...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.858
Поени од реакции
26.456
Значи се убив од праќање мејлови на милијарда новински агенции и новинари не ми се верува дека не добив никаков фидбек.
Не очекувај feedback, feedback-от е глобален. Ние информираме што се дешава. Резултатот следи во наредниот период. И секогаш ќе треба да наоѓаме нови начини да привлечеме внимание. Треба да сме инветивни и да даваме предлози.
И никако да се разочаруваме.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.991
Поени од реакции
5.619
И шо дека напишал?
Јас прв пат слушам дека напишал колумна, веза немаат мислам дека и останатите тука.
Напишал колумна...:facepalm:
Е ајде де, мене ми е сеедно кој напишал колкумна, и така нема да ја читам.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Запамтете ги убаво оние кои ве кудат и иссмејуваат во вакви моменти. Принт скрин направете им во глава на бедотиите кои ги пишуваат. Не ги заборавајте.
Од тоа идеолошко дувло се котат нови Најчевски, нови Борјани и нови Секуловски. Од таа хипстерска багра пропаѓаме како нација, како народ. Утре тие, под финансиска закрила на некоја канџа, под некој нов сорос, ќе ти труат и нашите деца.
Игнорирајте ги нивните провокации. Ама не ги заборавајте. И кога ќе дојде време(а ќе дојде, таквите подлизурковци сеуште зависни од мајчино млеко брзо се продаваат за туѓи интереси), бојкотирајте ги. Нека останат осамени во нивната суета.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Што се напињата со тој Борјан бе? Типот има завршено Компаративна книжевност а мисли дека е новинар.

Најсмешно, сепак е кога ќе видиш дека Леандра ја поврзуваат со Владава...
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Znaci mi se gadi od ovie !!!
Kako uspeaa da ne povrzat so politicka partija?!
Многу едноставно, СИТЕ тие се од политички партии..затоа така гледаат на работите.
Се е партија, за нив.
И знаеш ли што? Тоа мислење им е имплементирано од ПАРТИЈА.
И НИКОЈ не смее да има „самостојно“ мислење.
Не смее ваква иницијатива.
Мора да е ПАРТИСКА. Знам дека е смешно, но до толку се со испрани мозоци, но не наивно испрани - туку за свои интереси, она курвинското, продаденото.. за 1$.
Тоа е тоа
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Само да напоменам ако по некоја случајност иницијативава отиде десно окарактеризирана со патриотско чукање во гради итн или лево пропратена со smart ass коментари од Најчевска и компанија, јас се откажувам затоа што не планирам да бидам нечиј пиун. Швајцарија до крај :)
Постот ти е сосем наместо и многу потребен во овој момент. Се придружувам кон твојот став -- лошо ќе биде ако оваа иницијатива се узурпира од некоја партија или се претвори во онлајн хејтерска толпа. Цивилизиран дијалог може да постои. Но таков е можен само ако обете страни се подготвени на тоа. Ова е веќе клише фраза, меѓутоа содржи ноторна вистина.

Бај д веј -- јас сум политички бајаги лево ориентиран ама тоа воопшто не значи дека го поддржувам СДСМ или се идентификувам со Најчевска & co. Во вистинската демократија мора да постои простор за нијанси каде афилијацијата со некој светоглед не значи неминовна припадност кон некој табор или политички естаблишмент.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Многу едноставно, СИТЕ тие се од политички партии..затоа така гледаат на работите.
Се е партија, за нив.
И знаеш ли што? Тоа мислење им е имплементирано од ПАРТИЈА.
И НИКОЈ не смее да има „самостојно“ мислење.
Не смее ваква иницијатива.
Мора да е ПАРТИСКА. Знам дека е смешно, но до толку се со испрани мозоци, но не наивно испрани - туку за свои интереси, она курвинското, продаденото.. за 1$.
Тоа е тоа
Потполно се сложувам , кај нас граѓанскиот сектор е толку исполитизиран што една граѓанска иницијатива мора да ја гледааат низ призмата на партиско делување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom