#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.963
Поени од реакции
57.704
Само да напоменам ако по некоја случајност иницијативава отиде десно окарактеризирана со патриотско чукање во гради итн или лево пропратена со smart ass коментари од Најчевска и компанија, јас се откажувам затоа што не планирам да бидам нечиј пиун. Швајцарија до крај :)
Нема потреба нивното етикеторање да го сметаш за валидно. Тие етикетираат секого кој е против нивните мислења. Оној што не поврзал со колумната на екс-репот е еден од најголемите мрчатори, со сите се има запречкано. Огорчен човек.

Јас овој нивен обид да не окарактеризираат како „десничари“ не го фермам. Ако веќе дојдат потези од десницата кои ќе ја употребат нашата иницијатива за нивна слава, тек тогаш ќе сметам дека некој сака да ја присвои нашата иницијатива, и тек тогаш пак на нив, на десничарите ќе им се ставиме.

Ќе ти е*ам и плавите и портокаловите... За се мораат да умешаат партии! Полтрони!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Нели е ова ненормално, толку да мразат се што е од Македонија? Ова стварно не е нормално.
Нема врска ни со омразата кон „национализмот“ (кој црн национализам бе...цццц).. туку омраза САМО на се што е Македонско.
Стварно имаме ненормални елементи во нацијава..
А бе само една статија во Вашингтон Пост или некој друг битен весник да видиш како ОДМА ќе заземат позитивен став. Ако во странство не е релевантно, не е релевантно и за нив.

За KONY и ACTA дигнаа врева толку, пази.
Не дека тоа не е битна кауза, ама дај човече не ме оптеретувај, гледај си ги твоите каузи и игнорирај ако нешто не ти се свиѓа.
 
M

Moon Child

Гостин
Нема потреба нивното етикеторање да го сметаш за валидно. Тие етикетираат секого кој е против нивните мислења. Оној што не поврзал со колумната на екс-репот е еден од најголемите мрчатори, со сите се има запречкано. Огорчен човек.

Јас овој нивен обид да не окарактеризираат како „десничари“ не го фермам. Ако веќе дојдат потези од десницата кои ќе ја употребат нашата иницијатива за нивна слава, тек тогаш ќе сметам дека некој сака да ја присвои нашата иницијатива, и тек тогаш пак на нив, на десничарите ќе им се ставиме.

Ќе ти е*ам и плавите и портокаловите... За се мораат да умешаат партии! Полтрони!
Која колумна, кој каде и со што не поврзал? Јас нисам из одавде :cautious:
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
3.848
Поени од реакции
960
Macedonia is THE only country where radical Islamist protest and support killers of 5 innocent children. WE MUST STOP THIS #spreadthetruth

Гледам твитов неколку пати се повторува, без тоа "the". Не сум лектор, но сметам дека е правилно да биде со THE.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.991
Поени од реакции
5.619
Само да напоменам ако по некоја случајност иницијативава отиде десно окарактеризирана со патриотско чукање во гради итн или лево пропратена со smart ass коментари од Најчевска и компанија, јас се откажувам затоа што не планирам да бидам нечиј пиун. Швајцарија до крај :)
Кога не етикетираат нас, истовремено се етикетираат самите... Да бевме на страната кај што не етикетираа, немаше да протестираме на twitter.
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Само не се откажувајте луѓе !!! И за најдобрите ќе се најдат гомнојадачи. Тоа барем на сите требаше да ви е јасно уште пред да почнете да “твитате“.

Едноставно занемарете ја Македонската БАГРА, и твитајте со странски хаштагови.

Како што кажа еден член претходно некои луѓе ни во својот живот ја немаат главната улога ( ping @Борјан).

DO NOT FEED THE TROLL !!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Macedonia is THE only country where radical Islamist protest and support killers of 5 innocent children. WE MUST STOP THIS #spreadthetruth

Гледам твитов неколку пати се повторува, без тоа "the". Не сум лектор, но сметам дека е правилно да биде со THE.
не не добро е вака, со the :) нагласуваш, единствената земја, сакаш да дадеш силен пример :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Од сите кловнови таму само Милошоски најфер испадна, барем му објасни на Димче во пораки што и како.
 

V1kTo.Or

Талкач
Член од
16 август 2011
Мислења
504
Поени од реакции
304
Гоце Делчев
„Браво, јунаци, дојдете да ви ја стиснам раката и да ве поздравам, вакви и се потребни на мајка Македонија“.

Само напред !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom