Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Лелеле грдакот ќе пали, шо ќе палиш бе деденце, грдотијо една и тие позади него се палат, што се палите бе?

И сакам да прашам за такви изјави по медиуми, нема ли некоја пријава?Ќе палим со бензиин, хаос ќе праиим, аман бе грдотијо една планиска, кај се наоѓаш?Леле колку ми е жал што немам моќ во државата, што им би напраил на таквите, дошол тука од планина му даваш све, двојазичност, образование на децата, во парламент се, министери имаат, на најдобрите држвани работи се накотвија и ќе палииим, ќе палиишш?Да имам моќ да видиш каков хаос јас на вас ќе ви напраам, а не ти Скопје ќе го палиш, планинар.
Тоа е да речеше некој наш ваќе или вакви протести , да има, глави ќе летаа одма ќе се јавеа најчевск и компанија.Па и бугариеве што мајка бараат да се пикаат овде,нека си ја средат прво државата.Море за ова само ножот ништо друго, и таќе џабе лебот, го јадат у оваа држава .
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
Сите да ги банираш. Зашто прашуваат прашања што не заслужуваат одговори?.
А и мене уште не ми одговори.
Не сум од Скопје, ниту од некоја од мешаните средини, значи зборувам од лично искуство. Пред точно 20 години студирав во Скопје и се дружев со албанци, не можам ништо лошо да речам. Да не ширам, сега моето дете е на школо во Скопје. Во интернатот ги измешаа по собите со албанци. Се бива ли бре уште првата вечер да ми се јави дека спие у ходник затоа што некој слепец од вашите му извадил нож и му се пофалил дека ќе го коле на спање ако, значи ако, некогаш го опцул, му го спомнал Алах и слични работи. Тоа значи прво видување на деца од 14 години. Мошне „мирољубиво„. А во продолжение на годината овие вашите не се устручават да пцујат по мајки и сестри, каурски и рисјански, и да ги напаѓаат физички.
И уште една работа. Полицијата јазикот си го искрши да не спомне дека приведените се албанци него врте околу-наоколо, фундаменталисти, вахабии, бла-бла. Тоа го праве у твоја корист, да амортизира гневот на македонците, ама вие самите се местите. Знам дека владее фама дека ВИ сте многу јаки, а ние сме пички уплашени. Само води есап дека и кај нас има будали и апашишта шо не му ја мислат многи, што слушнале дека у албански куќи има пари и злато и др. Кога ќе загусте ќе страдате и вие верувај.
не ме изненадва уопште за првиот болд, а вториот болд му ја кажа реалноста.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
гледам се заканувале со "ќе се видиме во шума".....им спреми ли нивната смрдлива америка автобусите за да ги изнесуваат како во 2001 и да им го спасат газот...
Сега имаме двокатни автобуси... можат и панорамски да се шетаат...
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
82
Поени од реакции
62
Mene KUR ne me boli za Avganistan ili PAKISTAN .Pusti na nekoj drug takvo video
Од каде знаеш дека тебе ти го пушти? Си придаваш значење некакво? Мене ми го пушти, сакав да видам каков третман имаат жените во таа религија.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.140
Поени од реакции
2.045
Од секвенциите на протестот (не знам како бил во целина) многу лошо изгледаше (можеби и тоа била целта, оти немаше организатор), ја мразам таа еуфорија како по средно и блискоисточните земји. Премногу верски настроени, а целта требаше да биде протести против непрофесионалното однесување на полицијата при апсењата, и политичкиот маркетинг на власта , со помпезни видеа од акцијата, демек ние работиме 24/7.
Уште се надевам дека причина за убивањето на петте деца не било верското слепило, и дека овие сомнителни лица не се убијците (ама тогаш тешко да се докаже дека државата или други служби го имаат планирано ова).
Може да биде и обратното, токму овие да биле убијците, и од тоа сценарио не треба да бегаме, туку да се соочиме и да им се спротивставуваме на ваквите движења, а убијците да бидат максимално казнети и уште повеќе од тоа.
Премногу омраза се шири последното време, и веќе се дефокусира губитокот на 4те млади животи и рибарот (нека им е лесно , во вечниот живот), и енергијата се насочува кон меѓуетничките етикетирања.

May they rest in peace forever.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Друже реално да правиме муабет му држи вода муабетов!
Денес ти од твој медиум дозна што се случувало низ центарот на Скопје или од бугари???
Па за жал од бугарите дознавме сите, ама сепак мислам дека навистина темава не треба да ја упропастуваме и да ја користиме за меѓупартиски и дневнополитички пресметки и плукања, темава се однесува за сосема други работи, а не за Грујо, Бранко, Макрадули, Емилијан, Рада, Буч, Ставре, Хорхе и.т.н.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Немаше. Спонтан. Без уапсени. Напред МВР
Мора да имало,а за апсењето ,хмм да не им паѓаме во замка што сакаат да ни ја постават и пак да испаднат жртви,тоа не смееме да го дозволиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom