Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.282
Поени од реакции
86.161
Ќе ставаме 3та златна ѕвезда ?

А ние прво да си ја осигураме 3 ѕвезда, па после ќе ја ставаме на дрес. Ако се случи нешто неочекувано несакам да останеме после со подзинати усти, и да збориме како тоа Милан го наместиле да ја земе титулата. Има време треба да ги изиграме овие 4 натпревари. А мене баш ме плашат последниве натпревари, ја имаме играта, ја имаме доминацијата на терен, само играчиве ми изгледаат како да не се доволно мотивирани со помаливе екипи :cenzura:.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
А ние прво да си ја осигураме 3 ѕвезда, па после ќе ја ставаме на дрес. Ако се случи нешто неочекувано несакам да останеме после со подзинати усти, и да збориме како тоа Милан го наместиле да ја земе титулата. Има време треба да ги изиграме овие 4 натпревари. А мене баш ме плашат последниве натпревари, ја имаме играта, ја имаме доминацијата на терен, само играчиве ми изгледаат како да не се доволно мотивирани со помаливе екипи :cenzura:.
Aко Милан освои дефинитивно наместено е првенството.. Не може такви очаи све да тепаат до крај, а ние вака премотивирани да киксаме, уште па ако им судат пенали или непостоечки голови...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.282
Поени од реакции
86.161
Aко Милан освои дефинитивно наместено е првенството.. Не може такви очаи све да тепаат до крај, а ние вака премотивирани да киксаме, уште па ако им судат пенали или непостоечки голови...
Епа тоа е проблемот бе друже, милан ако сакаат и по 100 пенали нека им судат на натпревар, ние ако не си ги искористиме шансите, ние ќе си бидеме виновни...А ако во случај некој да не оштети ( читај судиите ) е тогаш слободно ќе можеме да дискутираме и за милан, и за судиите, и за првенството, галијани, берлускони итн...
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Aко Милан освои дефинитивно наместено е првенството.. Не може такви очаи све да тепаат до крај, а ние вака премотивирани да киксаме, уште па ако им судат пенали или непостоечки голови...
Леле леле.Ко плачко си ти.

Што се буниш бе човече? Какви пенали? Па судиите ни зедоа повеќе од 11 поени.Во меѓусебната утакмица од гол топката ја извадивте, против Катанија од гол исто така ја извадија копилињата и не ни признаа гол.Ако ни суделе 15 пенали, 25 не ни досудиле.Освен тоа, ниту еден пенал за Милан не бил непостоечки.Доста е со плачење.Да беше наместено првенството ќе ни го признаеа голчето на Мунтари, и оној на Робињо, исто така и оној на Сидорф против Фиорентина, ќе го досудеа пеналот против Пато кај што го искасапија во шеснаесетникот.

И после толку оштетување од судиите, ти си стоиш на ставот дека играме со нивна помош?
Не ми е јасно зошто...
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Aко Милан освои дефинитивно наместено е првенството.. Не може такви очаи све да тепаат до крај, а ние вака премотивирани да киксаме, уште па ако им судат пенали или непостоечки голови...
Нема друга алтернатива е, го местат Милан да освои ама чисти голови не му судат.
И ова доаѓа по неколку дена одкако твојот тим доби непостоечки пенал.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Нема друга алтернатива е, го местат Милан да освои ама чисти голови не му судат.
И ова доаѓа по неколку дена одкако твојот тим доби непостоечки пенал.
Јас не се согласувам дека Милан го местат за шампион ама што се однесува до пеналот за Јуве, ние не профитиравме од него, односно не ни донесе дополнителни бодови. Истото беше и со ланската глума на Красич на мечот со Болоња, Јакинта во продолжение го промаши пеналот.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Леле леле.Ко плачко си ти.

Што се буниш бе човече? Какви пенали? Па судиите ни зедоа повеќе од 11 поени.Во меѓусебната утакмица од гол топката ја извадивте, против Катанија од гол исто така ја извадија копилињата и не ни признаа гол.Ако ни суделе 15 пенали, 25 не ни досудиле.Освен тоа, ниту еден пенал за Милан не бил непостоечки.Доста е со плачење.Да беше наместено првенството ќе ни го признаеа голчето на Мунтари, и оној на Робињо, исто така и оној на Сидорф против Фиорентина, ќе го досудеа пеналот против Пато кај што го искасапија во шеснаесетникот.

И после толку оштетување од судиите, ти си стоиш на ставот дека играме со нивна помош?
Не ми е јасно зошто...
еве да речиме сте оштетени за 11 бода а што да речи од јуве со парма 2 недосудени пенали со болоња не досуден пенал со сиена не досуден пенал со милан поништен гол тоа се 10 поени поништениот гол со џенова а и на таа утакмициа имаше 2 3 ситуации кај што играчите од џенова играа ватерполо во шеснаесетник !
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Јас не се согласувам дека Милан го местат за шампион ама што се однесува до пеналот за Јуве, ние не профитиравме од него, односно не ни донесе дополнителни бодови. Истото беше и со ланската глума на Красич на мечот со Болоња, Јакинта во продолжение го промаши пеналот.
И 2 од 9те пенали за Милан кои биле свирнати онака не донеле ништо посебно, односно само ја потврдиле победата.
Ти и уште неколку момци тука сте доста коректни и знаете да направите објективен муабет од малку навивачки аспект.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
еве да речиме сте оштетени за 11 бода а што да речи од јуве со парма 2 недосудени пенали со болоња не досуден пенал со сиена не досуден пенал со милан поништен гол тоа се 10 поени поништениот гол со џенова а и на таа утакмициа имаше 2 3 ситуации кај што играчите од џенова играа ватерполо во шеснаесетник !
Абе то то.За грев.Иначе, се обидувам да му објаснам дека не играме со судии, не велам дека и вас не ве оштетиле.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Абе то то.За грев.Иначе, се обидувам да му објаснам дека не играме со судии, не велам дека и вас не ве оштетиле.
во ред се разбираме бар еве годинава е интересно мн што небило одамна вака да се решава титулата до последно коло,башка на никој не му беше интересно да гледа еден слаб милан или слаб јувентус после долги години се враќа во нормала па да се надеваме дека и наредниве 2 3 години и милан и јуве додадно ке се ујачаат па да се заостри и битката за во лига на шампиони но и за лига европа.
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
102
Абе то то.За грев.Иначе, се обидувам да му објаснам дека не играме со судии, не велам дека и вас не ве оштетиле.
Ако избројш колку пенали не досудија против вас, пример Сидорф со рака ко ја фате, немате за што да се жалите дека сте оштетени;)
 
A

apidrone

Гостин
starting11: Buffon; Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Giaccherini, Vidal, Pirlo, Marchisio, Borriello, Vucinic.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom