Фан Клуб: Јувентус

Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
на фејсбук наидов на една можност матри бонучи + 15 за кавани што велите на то ?
Бонучи почнува да биде незаменлив. И така немаме никој на клупа за централните дефанзивци...Треба да се купува дефанзивец, да се продава никако... Нема шанси ова да се случи...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
ako me prasuvate mene krasic + melo + 15 mil za cavanii ne bi gi daval ni matri ni bonuci bonuci na pocetokot imase nekoi greski no so tek na vreme se konsolidira + jas bi sakal da go vidam vo timov ranokia da vidam kako ke se snajdi on + barzagli e 30 31 god pa ke mora da se bara i za nego zamena ... isto bi rekol deka ni treba uste eden lev bek ... zamena za de ceglie
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Прашање на време е кога наполи ќе го даде Кавани е сега дали во Јуве ќе видиме ќе бараат наполитанците пари а ја сум за Ван Перси ама и тој тешко
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
А манете Кавани, Мавани и да си ги земете Џеко и Коларов у пакет летово, а? :icon_lol:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.745
Поени од реакции
8.004
Ко Барселона станавме, у гости 1.25 коефициент, против Новара :eek:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Бонучи не би го дал пошто последно како што изигра стварно се гледа дека дечкото има квалитет за стопер, посебно за во 3-5-2 формација кога игра помеѓу келини и барзали стварно бонучи е неприкосновен... Да се надеваме дека ќе го стигни нивто Келини!
Истото и јас го мислам дека Бонучи е многу подобар и повеќе се снаоѓа во таа 3-5-2 формација отколку 4-3-3 каде што неколку голови примивме поради негова грешка баш со таа формација, али со 3-5-2 ниеднаш нема згрешено Бонучи, дури некогаш знае да повлече напред т.е со топката да отиде длабоко на противничката половина и да даде добар пас.. Многу е интелигентен и баш таков и ни требаше централен бек што ја чита играта а тука е Киелини да ги врши тие валкани работи додека Барзаљи и да нема некоја посебна работа бидејќи не памтам некоја утакмица некоја од екипите да напаѓа по таа страна кај што се Барзаљи и Лихтштајнер/Касерес... Во последните 7 натпревари примивме само 1 гол (од Лацио) и баш од таа страна кај што покрива Де Чеље беше нафрлувањето.. Апсолутно прејаки се Барзаљи и Лихт по таа десна страна...
--- надополнето: 27 април 2012 во 10:32 ---
Ко Барселона станавме, у гости 1.25 коефициент, против Новара :eek:
Па 1,40 беше сега кога игравме дома против Рома, а 1,20 против Чезена..
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
само кога ке ми текне дека не поврзуваа со ГАСПЕРСОН ХАХАХАХАХХА
 
С

сашенко

Гостин
ЈувеБалкан: Јувентус и Каљари можно е да направат размена на играчи летово.Јуве ги нуди Пасквато, Екдал + 11 милиона за Наонголан и Астори а можно е и Каљари да добие уште еден играч на позајмица од Јуве
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
ЈувеБалкан: Јувентус и Каљари можно е да направат размена на играчи летово.Јуве ги нуди Пасквато, Екдал + 11 милиона за Наонголан и Астори а можно е и Каљари да добие уште еден играч на позајмица од Јуве
Најдобра зделка ќе биде тоа со оглед на тоа дека в година ќе се игра на 3 фронта. Плус тоа астори е многу добар и млад што одма ќе внесе голема конкуренција во одбраната, така исто со наинголан млад и надежен односно докажан за сериа А и тој ќе внеси конкурентнос во средината! АЈ да види ме колку од ова ќе има вистина?
 
С

сашенко

Гостин
Наинголан е одличен за средината, ќе ораат со Видал и Маркизио.Плус Вертрати и Погба ако успеат да ги доведат :vozbud:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Сакам да се надоврзам на една изјава на Антонио Конте кој пред 3 години изјави дека е спрмен да го превземе јуве дали е грешка или сепак е исправна одлука ?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.351
Поени од реакции
16.856
Во летото 2007 во Бреша дојде едно младо момче унгарец од Стоук. Детето се вика Адам Вас. Откако дојде во Бреша импресионираше со неговите пасови и опсегот на неговите пасови. Игра ДМ но како Deep-lying плејмејкер иако во Бреша го форсираат како CM. Адам вас на само 22 години наскоро 23 е звер пред одрбаната на Бреша и е одличен во читање на играта, одзема топки без фал но неговите пасови се делот кој импресионира. Смешно е не само тоа што игра за Бреша тимот каде што е пронајден Пирло туку и неговото движење,диктирање на темпо и пасови како и стилот на игра кој се исти како Пирло. Го следам негде 2 сезони детето е звер. Нема да ме чуди ако го земи некој јак клуб.

 
Член од
12 април 2010
Мислења
178
Поени од реакции
69
Читам нешто овде што не е баш добро за нас ... можно ли е Антонио Конте да добие затворска казна за местенките во Сиена или ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom