Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
B

Beck's

Гостин
Не ми одговори што те прашав, дали мислиш дека Барса полесно ќе се носи у финале со Баерн во Минхен?
Pa da ti kazam pravo da, ne deka ve potcenuvam nego Mourinho na finalen natprevar ke si sedi u 16 i slucajno ke ti zbrcne nekoe golce(pr Copa Del Rey finaleto). Dodeka pak protiv Bayern veruvam deka bi pominale polesno, od ednostavna pricina sto ni lezat timovi koi se obiduvaat da napagat protiv Barca. Ama od druga strana igrate u svoj stadion, tesko e kako i da svrtis
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Не ми одговори што те прашав, дали мислиш дека Барса полесно ќе се носи у финале со Баерн во Минхен?
Мене ми е искрено преку кур од Ел Класико, после петардата на Камп Ноу не е истото повеќе, шпанска серија. + последниве 2-3 години изгледав преку 10 ел класика, а следната година гарантирани се минимум 2 додека утакмица со Баерн може да нема ни во наредните 5 години.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ништо лично шефе. Ма да вие двајца за Јувентус сигурно би се привлекувале. :)
Mногу јасно :icon_lol: да навиваше за милан тешко дека би ме привлекла, нон стоп би се карале и расправале
 
B

BooBojan

Гостин
Браво бе Баернисти!Никогаш немам зажалено што ги гледам вашите мечеви со Боби заедно у Ајриш.
Синоќа се радував повеке од победа на Јунајтед!
И ме радува бројката на вистински фанови на Баерн.Секоја чест луге!
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Вчера докажавме и покажаваме дека ништо не важи кога нешто сакаш искрено да го постигнеш...Хејнкес вчера беше мастермајнд,во секој поглед екипата изгледаше како екипа,како колектив кој знае што прави и што сака да постигне!

Неможат да ме убедат со форите као Реал тактизирале незнам што....Со тој firepower ако беа до толку требаше да не торпедираат а не да се тресат на реваншот сега,ама аматерите од форумов забораваат дека Леванте никад нема играно ЛШ....Ова е the real deal...

Неможам да заборавам еден момент,мора да го најдам,Алаба против Роналдо еден на еден му искочи португалецов на левата страна на почеток од шеснаесетникот....Фацата неможам да му ја заборавам,знае дека Роналдо е пред него,усран максимално,ама НЕ СЕ ПЛАШЕШЕ! Му ја собра топката и полета...дечкото ќе биде голем еден ден! За такво дете да пуштиш ти треба тренер психолог,и екипа што те подржува максимално!!!

Пред 2 години примивме против Јунајтед на реваншот 3 гола,зашто немавме одбрана!Овој пат нема така да се малтретираме,знам дека ќе ја имаме утакмицата под контроал!Зошто од срцата на фудбалерите доаѓа желбата за ФИНАЛЕ!!!

Е ЗА ОВА ЗБОРАМ....Доаѓа директно од диктаторска Грузија....:pos:

 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Глеавте вечерва? So guys... are you thinking what i'm thinking? :rolleyes:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Глеавте вечерва? So guys... are you thinking what i'm thinking? :rolleyes:
Има шанси за Челзи.....Само што ќе треба дупло поише од ова да покажат во Барселона,али тактиката ја имаат....такада на нив е.....

Без разлика,мене ме занима само една работа а тоа е да го гледам Баерн во финалето...Оваа сезона во ЛШ дадоа се од себе,изиграа феноменално секогаш кога требаше со исклучок на утакмицата со Базел за која наплатија дупло на реваншот...

Од самиот почеток,со недоверба уште за групата дали ќе ја пројдеме...Ја пројдовме лајк а босови,измарширавме во полуфинале,го уќутевме Реал како никој сезонава(освен барса нормално ама тоа е друго :D) и мислам дека Баерн е тој што ќе игра на живот или смрт во Мадрид...После се што пројдоа,треба уште 90 минути и сонот е на дофат!!!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Има шанси за Челзи.....Само што ќе треба дупло поише од ова да покажат во Барселона,али тактиката ја имаат....такада на нив е.....
Имаат и нешто друго што е мнооооогу потребно во оваа фаза Челзи - среќа...

Инаку јас сум прв што треба да го корегира мислењето за Баерн, ама не истрчувам, ќе почекам со коментари до после реваншот во Мадрид.

Што се донесува за тоа вчера мислам дека Јуп солидно ја постави играта и направи помалку грешки од Мурињо. Испадна дека клупата што требаше да е нивна предност ги заеба. Швајни на време го извади и се виде дека Јуп ги држи сите конци во рака - и Робен кога се врати од повреда мораше на клупа па сега мора и Швајни надвор кога е тапа. Се посомневав во Јуп на почеток на второ, многу криво ми е што ни направија контра 3 на 3 само што се подотворивме ама тоа е. После тоа создадовме 3-4 супер шанси и се исплатеше со голот.

Може е нефлексибилен и се тоа, ама искуство си е искуство бе. Има авторитет и многу дисциплинирано изиграа под негова палка. Се надевам и на реваншот ќе смисли солидна тактика...

Браво бе Баернисти!Никогаш немам зажалено што ги гледам вашите мечеви со Боби заедно у Ајриш.
Синоќа се радував повеке од победа на Јунајтед!
И ме радува бројката на вистински фанови на Баерн.Секоја чест луге!
Ју ар велкам ени тајм (y)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Имаат и нешто друго што е мнооооогу потребно во оваа фаза Челзи - среќа...

Инаку јас сум прв што треба да го корегира мислењето за Баерн, ама не истрчувам, ќе почекам со коментари до после реваншот во Мадрид.

Што се донесува за тоа вчера мислам дека Јуп солидно ја постави играта и направи помалку грешки од Мурињо. Испадна дека клупата што требаше да е нивна предност ги заеба. Швајни на време го извади и се виде дека Јуп ги држи сите конци во рака - и Робен кога се врати од повреда мораше на клупа па сега мора и Швајни надвор кога е тапа. Се посомневав во Јуп на почеток на второ, многу криво ми е што ни направија контра 3 на 3 само што се подотворивме ама тоа е. После тоа создадовме 3-4 супер шанси и се исплатеше со голот.

Може е нефлексибилен и се тоа, ама искуство си е искуство бе. Има авторитет и многу дисциплинирано изиграа под негова палка. Се надевам и на реваншот ќе смисли солидна тактика...



Ју ар велкам ени тајм (y)

Не беше до толку тапа,но мислам дека знае и Швајни добро дека причината која го извади беше тоа што он беше директен виновник за контрата и голот на Реал....

Реал при секој корнер на противничка екипа има 4ца надвор од шеснаесетник коа имаат задача да приберат отпадок и да тргнат во контра.Во случајот му ја земаа топката на Швајни кој НЕ СМЕЕШЕ да ја изгуби тука,пимплаше без потреба,огромен ризик и бидна што бидна.Мислам дека тоа го напна Хејнкес сооглед дека е договорано такви ситуации по секоја цена да се елиминираат!

За реваншот ќе биде и те како потребен,не беше лош и сега освен таа грешка,знае да ја контролира средината и со Крос и Густаво беа клучни за победата!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Да се разбереме - во нормална форма незамнелив е кај нас, ама онака како што играше вчера беше ризик да се држи на терен.

Инаку со Вердер да можеше со 8 да излеземе најдобро ќе беше! Само Швајни би го играл во секој случај, сите други на клупа! Можеби и Гомез зошто него му требаат серии со голови за да запали ама ако нема кој да го рани со топки џабе е... Нека се палат, нека не наполнат ако сакаат со 5, само сите живи, здрави и одморно да се во Мадрид.

----------------Ноер
Рафиња--Боа--Бади--Контенто
-----------Швајни--Тимо
Милер---------Олиќ---------Прањо
---------------Петерсен

Ако не во затвор нека игра и Брено, ако е здрав вБајтен дефинитивно ама тешко тоа...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839

Не е само Минхен,мислам дека општо во Германија има Баерн моментално огромна подршка,огромна, да стигне до финалето....И како доказ дека германскиот фудбал се враќа на голема врата...Баерн може мора и ќе го оправда тоа!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom