Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
M

Mario Gómez

Гостин
одма ќе ве демантира со тоа дека Озил ни го бапна голот :icon_lol:
според коментаторот на анал5 покажа голема контрола на топката кога го даде голот.:icon_lol: Озил вода да му носит на Крос, Тончи наш трчат наназад, бркат играчи и пак прајт убај пасови.

Тони Крос за плеј на Германија, пред Озил и Гетце. Overrated. :icon_lol:
 
M

MrzaRules

Гостин
па искрено пеер..треба да си класа играч како Озил за да го дадеш тој гол..арно си кажа коментаторот
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Честито победа....
Иначе,колку му е цената на Рибери ?:cuc: хехе
После Швајни најслаб ви беше Гомез,премногу изгубени топки,но едноставно таков тип на играч е,мора да постигне гол мада и со гз да шутира:)
Рибери,Лам,Крос,Алаба перфектни....
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
според коментаторот на анал5 покажа голема контрола на топката кога го даде голот.:icon_lol: Озил вода да му носит на Крос, Тончи наш трчат наназад, бркат играчи и пак прајт убај пасови.

Тони Крос за плеј на Германија, пред Озил и Гетце. Overrated. :icon_lol:
Не, не. Рече „покажа голема интелегенција при голот“ :pos:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Dobar natprevar izigraa nasive iako primivme eftin gol ima uste da se igra no 2-1 nee los rezultat

Samo me interesira nesto Lahm,Boa,Gustavo... imaa zolti ako zemaa uste po eden i pomineme dali igraa finale (izgleda se brisa)?????
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Dobar natprevar izigraa nasive iako primivme eftin gol ima uste da se igra no 2-1 nee los rezultat

Samo me interesira nesto Lahm,Boa,Gustavo... imaa zolti ako zemaa uste po eden i pomineme dali igraa finale (izgleda se brisa)?????
Не се брише ништо. И ние и Реал сме во лоша ситуација, не заборавај дека синоќа и Реал се наполнија со жолти картони а за среќа кај нас тие што беа на картон до суспензија не испија. Сигурен сум дека ако се случи и тоа чудо да играме финале барем 1-2 играчи ќе мора да замениме заради суспензии.

Само се надевам дека Лам, Робен и Рибери нема да направат некој глуп жолт, за другиве нема што - Густаво, Боа или Бади не можеш да им замериш ако испијат жолт во некој тактички фаул или нешто такво тоа е...
 
B

Beck's

Гостин
Не се брише ништо. И ние и Реал сме во лоша ситуација, не заборавај дека синоќа и Реал се наполнија со жолти картони а за среќа кај нас тие што беа на картон до суспензија не испија. Сигурен сум дека ако се случи и тоа чудо да играме финале барем 1-2 играчи ќе мора да замениме заради суспензии.

Само се надевам дека Лам, Робен и Рибери нема да направат некој глуп жолт, за другиве нема што - Густаво, Боа или Бади не можеш да им замериш ако испијат жолт во некој тактички фаул или нешто такво тоа е...
ne se raboti za nikakva sreka, toa ti se vika disciplina i karakter. Uste sinoka sakav za ova da spomnam ama ete se mi tekna. Sekoja cest za toa kako onie koi bea zagrozeni za naredniot natprevar, ne pozoltea
 
M

Mario Gómez

Гостин
Касиљас = :eek:
--- надополнето: 18 април 2012 во 16:35 ---
ne se raboti za nikakva sreka, toa ti se vika disciplina i karakter. Uste sinoka sakav za ova da spomnam ama ete se mi tekna. Sekoja cest za toa kako onie koi bea zagrozeni za naredniot natprevar, ne pozoltea
Ама признај дека вие навивачите на Барса навивате за Баерн заради тоа што мислите дека многу полесно ќе ви биде во финале?
 
B

Beck's

Гостин
Касиљас = :eek:
--- надополнето: 18 април 2012 во 16:35 ---

Ама признај дека вие навивачите на Барса навивате за Баерн заради тоа што мислите дека многу полесно ќе ви биде во финале?
ne, personalno od sekogas posle Barca sum navival za Bayern. Gi sledam od finaleto protiv Manchester, bev izlezen taa nok i uste se sekavam kolku skoknav od radost koa vidov deka Bayern vodi so golot na Mario Basler, pa den denes se naezuvam od derbi duelite protiv Real na vremeto. A simpatiite nekako zgasna sezonata koa bea eliminirani od grupite na LS, iako kazav posle Barca najomileni ste mi. Ako sakas uste nesto da znaes, ne se sekavam koga posleden pat sum skokal taka ko lud pri dvete gola na Bayern, i ne se sekavam koga posleden pat(osven El Classico) sum pcuel po fudbalerite na Real ko sinoka :)
--- надополнето: 18 април 2012 во 16:44 ---
Xabi Alonso i Khedira u toj moment bile u potraga na topkata, po izgledot:icon_mrgr:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не ми одговори што те прашав, дали мислиш дека Барса полесно ќе се носи у финале со Баерн во Минхен?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom