Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.411
Поени од реакции
5.354
Question, Na koj princip rabotat trofeive so igrive mozam da igram offline i da se aktiviraat ili moram da imam konstantna konekcija na net?
Question 2, Kolkava e razlikata od US PSN do UK PSN i kako da znam na koe se priklucuvam...Dodeka vlagav preku PSP znam deka Americkiot imase daleku poveke sodrzini od Britanskiot
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Question, Na koj princip rabotat trofeive so igrive mozam da igram offline i da se aktiviraat ili moram da imam konstantna konekcija na net?
Question 2, Kolkava e razlikata od US PSN do UK PSN i kako da znam na koe se priklucuvam...Dodeka vlagav preku PSP znam deka Americkiot imase daleku poveke sodrzini od Britanskiot
1. Moжеш да играш офлајн и да земаш трофеи. Кога ќе се приклучиш на нет само Sync trophies прајш и ти се апдејтира ПСН профилот со сите трофеи што ги имаш земено.

2. Можеш да си направиш 2 акаунти. Еден на УС еден на УК. Игрите што ќе ги спуштиш (купиш) на едниот стор, можеш да ги играш со другите акаунти. Пр. спушташ игра од УС стор, ја играш со УК акаунт. Ако си заинтересиран за игри од ПС Стор, кажи имам неколку за продавање (што ги имаме шеровано овде на форум).
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.411
Поени од реакции
5.354
Ajde i public

Nekoj raspolzen za zamena so

Darksiders
Medal Of Honor
Little Big Planet 2
Gran Turismo 5: Prologue
Colin McRae: Dirt
Call Of Duty: Black Ops
Need For Speed: Hot Pursuit
Wolfenstein
Virtua Tennis 2009

Za nesto od slednovo

Uncharted 2: Among Thieves
Uncharted 3: Drake's Deception
Heavenly Sword
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
Heavy Rain
MotorStorm
Bayonetta
Final Fantasy XIII
Vanquish
Ace Combat Assault Horizon
Tekken 6
Catherine
Ridge Racer 7
Gran Turismo 5

pm me
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
што е фората со тоа true blue dongle? го има во скопје? И на кој принцип работат пиратските игри со него? ги играш директно од него? треба само да стои прикачено?
P.S. најмногу PS3 игри со опис и со упатство како работат најдов на extratorrent.com user zeeshi. Сите што ги симнав работат.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
111
Поени од реакции
14
Imam ps 3 donesen od Svajcarija, ne mozam da go uklucam tuka (ne izleguva slika) probav na poveke tv i so HD kabel i so skart sto moze da e problemot Playstation-ot raboti 100%
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.411
Поени од реакции
5.354
Imam ps 3 donesen od Svajcarija, ne mozam da go uklucam tuka (ne izleguva slika) probav na poveke tv i so HD kabel i so skart sto moze da e problemot Playstation-ot raboti 100%
Napraj mu Hard reset..

Vrzi go na eden Video Signal HDMI najbolje
Pusti go na "Power"
Drzi "Power" dur ne se ugasi
Onda pusti go drzejki "Power" i cekaj da titne tripati i odma otputsi "Power" dugmeto
Bi trebalo da ti izleze systemskoto meni...Pravi tamu sto ke pravis
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Пишав во пес 2012 ај и тука....
Има ли некој што ја има оргинал за PS3 или Xbox 360, ме интересира кога искача нов DLC од Конами( на пример како овој https://www.konami-pes2012.com/eu/en/2012/02/konami-details-latest-pes-2012-dlc/ со последни трансфери), како се апдејтува и дали се доплаќа нешто за него, за PC ја имам пиратска и само кога ја уклучив кога беше излезен DLCто ми пишуваше во Extra contest да одам за да го симнам, е сеа исто ли ке биде и за PS3 оргинал ако ја имам? Исто и за Пачовите 1.01 па 1.03 имаше дали и за нив се доплака да се симнат?
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Луѓе, ај кажете ми ако купам Сони 3 некракуван, ке може ли да го однесам негде да го кракнат и колку пари ке ме чини тоа? И некој ако има искуство со Сони 3 со 160 гига, да ми каже шо како се дешава дали е задоволен и слично. Фала многу.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Луѓе, ај кажете ми ако купам Сони 3 некракуван, ке може ли да го однесам негде да го кракнат и колку пари ке ме чини тоа? И некој ако има искуство со Сони 3 со 160 гига, да ми каже шо како се дешава дали е задоволен и слично. Фала многу.
Само ако OFW верзијата ти е 3.55 и подоле, во спротивно џабе ќе го купуваш. Како што гледам и мислам дека нов CFW нема ни да искочи во брзо време
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Продавам ПЕС 2012 Оргинал. Или замена за ФИФА 12
Понуди ПП
 

Kajgana Shop

На врв Bottom