Бразил-Македонија (8.4.2012 14:15 ч), Скандинавиум арена, Гетеборг

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Чим се објави ова во медиуми сигурно ќе има нешто, Металург си гледа сега поголем интерес. Најлошо е што ќе пати репрезентацијата каков потег може да биде да го повлечеш Мојсо да не игра бе??
 
I

Ilindenka

Гостин
Ова што го збори Киро е смешно зарем неговотоо темпо во Атлетико нема добра форма нема што да се зборува понатаму, дузина од играчите поминаа тешки дуели во Лига на шампиони со Металург и тоа башка што постојано се заедно се познават одлично, Борко фантастична форма и одличен трансфер направи стекна големо искуство, Столе се врати на неколку меча во Вардар, срамота се вакви смешки да се кажуваат колку да се извади алиби.
Па он не зборува за својата форма, зборува за голем број од останатите... кои многу често можат да се видат по кафичите полупијани со цигарите во раце....
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Чим се објави ова во медиуми сигурно ќе има нешто, Металург си гледа сега поголем интерес. Најлошо е што ќе пати репрезентацијата каков потег може да биде да го повлечеш Мојсо да не игра бе??

Ова што го постирав е од текстот од линкот што го прати од инцидентите со Раде. Ако прашуваш за Мојсо од тој пост?
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Може некаде да се најде цел натпревар со Македонија - Бразил?
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
За среќа не :icon_mrgr:

:pos:

Сакав да исечам еден дел како што е на Сител, имаше исто тајм аут и Шундо им вика не брзајте во напад, и завршува тајм аутот и Киро прво фаќање топка шутира и промашува, а Златко стои сам на 10м слободен простор :facepalm::pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Може некаде да се најде цел натпревар со Македонија - Бразил?
можеш преку песна да видиш како беше... т.е. преку оваа...



текстот:

Toj drzh - jas drzh, toj trga - jas trgam,
toj trga - jas trgam, toj natamo - jas navamo,
ne skina Souza, mamo, ne skina Souza,
pustoto mi ludo, mamo, mirno ne ostana.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.603
Поени од реакции
70.011
можеш преку песна да видиш како беше... т.е. преку оваа...



текстот:
Toj drzh - jas drzh, toj trga - jas trgam,
toj trga - jas trgam, toj natamo - jas navamo,
ne skina Souza, mamo, ne skina Souza,
pustoto mi ludo, mamo, mirno ne ostana.
Цццц цел живот сум бил во заблуда значи :confused:

Баба ми ми ја пееше на друг начин :cenzura:

Тој трга, јас тргам, тој натаму, јас наваму
се скина фустанот мамо, се скина фустанот
пустото ми лудо младо, мирно не остана
:pos:

EDIT: Bitch please, какво ќорле сум :pos:
 
I

Ilindenka

Гостин
Не можеш да имаш селектор со авторитет кога Кире сака да се прави газда.Замисли Мекејлеб да си го имаше бутнато брат му во Македонска репрезентација иако нема право да игра колку да седи на клупа.И докузовски кога ќе викне тајм-оут он да расправа тактки.Ако некој му прозбори нешто одма да се заканува дека ќе се оди.Сите ќе му речевме ПОЗДРАВ
Аман те веќе со Кире и брат му.... Од нив двајцата барем едниот врши голема работа. Што не рипате така и за браќата Мојсовски - едниот престап а другиот речиси безначаен во поголемиот дел од натпреварите (во Србија па тотално безначаен)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Цццц цел живот сум бил во заблуда значи :confused:

Баба ми ми ја пееше на друг начин :cenzura:

Тој трга, јас тргам, тој натаму, јас наваму
се скина фустанот мамо, се скина фустанот
пустото ми лудо младо, мирно не остана
:pos:

EDIT: Bitch please, какво ќорле сум :pos:
си ја приспособувам бе, ко Шундо што го приспособи Митков на крило! :D
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Аман те веќе со Кире и брат му.... Од нив двајцата барем едниот врши голема работа. Што не рипате така и за браќата Мојсовски - едниот престап а другиот речиси безначаен во поголемиот дел од натпреварите (во Србија па тотално безначаен)
Ким Андерсон врши голема работа, Киро со под 40% шут од игра......+ некорисен брат :facepalm:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom