Бразил-Македонија (8.4.2012 14:15 ч), Скандинавиум арена, Гетеборг

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Тоа што го почнува натпреварот не значи дека е стартен лев бек. Филип Лазаров не е којзнае каков квалитет, но е одличен за одмарање на Миркуловски и Мојсовски десеттина минути од мечот.
Чекај малце, бекови за што служат ние немаме класичен бек шутер освен Кире, Филип Лазаров служи за вртење на топка, Миркуловски не е класичен бек шутер. Таа лева страна е хендикеп голем кој мораше да се пополни. Гледајте статистика, Филип колку има играно во ротација на играчи. Шведска, Унгарија менуваат по четири бека. Глупост се пише дека на таа позиција не и е потребен подобар бек.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
http://tera.mk/View-Video/Ракомет-Квал.-за-ОИ-Лондон-2012/4131/Ракомет-Квалификации-за-ОИ-Лондон-2012/Page-1
http://tera.mk/View-Video/Ракомет-Квал.-за-ОИ-Лондон-2012/4136/Ракомет-Квалификации-за-ОИ-Лондон-


Џабе се мачеше Цревото да анализира кај ни беа грешките на последните два меча...
Тоа можи да го види и дете кое прв пат гледа ракомет...
Во второто видео погледнете добро...
Кога кажува за нашите играчи...
Ние сме УНИКАТ во светскиот ракомет..
Со хокеарски измени..:pipi:
Кажете една репрезентација,клуб,маалска екипа која редовно менува 3,4 играчи во трансформацијата одбрана-напад...
Нашите манекени не знаеле да играат одбрана....
Како децата мали шо играат на улица-ЈАС САКАМ НАПАЃАЧ ДА БИДАМ ИЛИ НЕ ИГРАМ:pos:
Ете затоа не можат да се продадат нашите во странство..
Која врвна екипа сака играч кој не знае да игра во одбрана?
Изгледа Звонко под квалитетна ротација мисли дека само во одбрана треба да се менуваат играчите..:pipi:
Напад цепи со истите....Каде бе?
Ние сме единствената репрезентација која има на списокот леви бекови како Лазаров(Фичо)кој изигра верувале или не цели 3 минути...
А единствен лев бек во екипата...:facepalm:За Бранче не коментирам,се виде и од него,имаше една акција,ја заборави топката:D ...
Јоноски кутриот два пати го помина центарот и даде два гола:pos:
Митков,кој беше тој?:D
Кога ќе гледам како играат другите посолидни репрезентации(не само оние врвните)и кога ќе споредам шо прајме ние ми се плачи.....:eek:
Сега барем има интернет во секој дом(благодарение на Владата):D,научете нешто како се игра модерен ракомет..
Доста со истрошените фрази-НЕМАВМЕ СРЕЌА,ПАДНАВМЕ ПСИХИЧКИ,ИГРАЧИТЕ НЕ ЖИВЕЕЛЕ СПОРТСКИ....бла,бла....
Или шо би рекол Сречко ТО ЈЕ ТО...најлесно е така да се вадиш,типична македонска работа,секогаш другите се криви....:гик:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.611
Поени од реакции
70.149
Ние сме единствената репрезентација која има на списокот леви бекови како Лазаров(Фичо)кој изигра верувале или не цели 3 минути...
А единствен лев бек во екипата...:facepalm:За Бранче не коментирам,се виде и од него,имаше една акција,ја заборави топката:D ...
Јоноски кутриот два пати го помина центарот и даде два гола:pos:
Митков,кој беше тој?:D
Тоа и мене ме интересира највќе, океј сваќаме зошто е во репрезентацијата, ама кога веќе го земаа зошто не го играат :facepalm:
Може не е светска класа, ама може да покаже нешто сигурно, сигурно повеќе од некои што воопшто не играат на таа позиција...

Настрана од тоа каков играч е, ми се допаѓа што е доста позитивен дечко :D
Секогаш расположен за заебанции заедно со Столе :D
Си се најдоа и двајцата во Вардар... :icon_mrgr:
Кога требаше да се сликаат цел тим, Фичо рипна пред да сликне тој и мораше уште еднаш да се местат :icon_lol: После тоа им правеа смешки со Столе, и којзнае какви излегоа на сликата :icon_mrgr:
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Тоа и мене ме интересира највќе, океј сваќаме зошто е во репрезентацијата, ама кога веќе го земаа зошто не го играат :facepalm:
Може не е светска класа, ама може да покаже нешто сигурно, сигурно повеќе од некои што воопшто не играат на таа позиција...

Настрана од тоа каков играч е, ми се допаѓа што е доста позитивен дечко :D
Секогаш расположен за заебанции заедно со Столе :D
Си се најдоа и двајцата во Вардар... :icon_mrgr:
Кога требаше да се сликаат цел тим, Фичо рипна пред да сликне тој и мораше уште еднаш да се местат :icon_lol: После тоа им правеа смешки со Столе, и којзнае какви излегоа на сликата :icon_mrgr:
Абе у репрезентација зш бил позитивен :pos: И јас сум позитивен, ај мене нека ме земат.....:facepalm: :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.611
Поени од реакции
70.149
Абе у репрезентација зш бил позитивен :pos: И јас сум позитивен, ај мене нека ме земат.....:facepalm: :)
Кај го реков тоа? :icon_mrgr:
Реков дека ми се допаѓа пошто е позитивен дечко, настрана од тоа што не е играќ за репрезентација.
Сепак стојам на мислењето дека требаше да добие многу поголема минутажа кога веќе беше земен во составот...
 
Член од
1 април 2012
Мислења
212
Поени од реакции
549
Српските ракометари си се квалификуваа за Олимпијада.
Во потешка група беа, дури и на српски форуми што читав Србите беа песимисти дека ќе успеат, али успеаа.
Секоја чест. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom