UEFA Champions League 2011/2012

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
За крај, видете што пиша Рио Фердинанд на твитер.
Значи Рио Фердинанд!!! Човек што цел живот игра фудбал, си кажа убаво.
Битно некои тука што 2 пати шутнале топка у цел живот, сакаат да паметуваат и изиграваат стручњаци.
А епа што штом рио фердинанд пишал,НА ТВИТЕР тогаш мора да е вистина,ние па 80% будали на темава друго мислиме цело време,среќа што не просветли фала.

:tapp:


Браво фарса,уште еден доказ дека сте најгомнарскиот тим што постоел,најплачипичкарскиот,најодвратниот,најпомаганиот.
Не ми требаат мене вакви победи,подобро чесно испаѓање отколку пичкарско пласирање во 1/2.

Ситуациите нема да ги кометирам,секој што гледа фудбал повеќе од 1 година и има 16+ сам ќе си процени како што.

Се на се срам,ама па што да се очекува од МНТ ?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Според мене имаше пенал во таа ситуација.

А за пеналите на Барса не изигравајте паметни видете што кажаа Гулит па и Рио Фердинанд.
Фала многу така и мислев :) него за вториот пенал нели ко има влечење
у казнен простор пред да биде изведен корнерот или слободниот небитно
судијата ја прекинува играта и ги опменува играчите и замисли сега секој таков фал да се санкционира што ке биде тоа
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
и да најглупави се постовите од типот : канта-лонци, уефалона бла бла , Шити итн итн...па јас сум бил трол евааааа погледни се во огледало бре :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.512
Поени од реакции
43.000
Syn aj kazi mi sto igra imase Milan vecerva ? Dva suta na gol i edinstvenata sansa ja iskoristija. I te molam kakva kontra , ovoj vecerasen Milan nemase sila za kontri nitu pak ideja , napadite im bea presekuvani na sredina na teren.
Имаа игра доволна за нерешено у прво полувреме што беше убер идеално за нив, не и за негатива од 1 гол, а тие 1-1 многу ќе им значеа во остатокот од мечот со оглед дека се италијанска екипа и знаат да изиграат на резултат стандард они, а и да нападнат на 1 гол уз некоја контра или прекин, 1-1 многу дестабилизирачки ќе влијаеше за Барса, како ќе одминуваше времето се повеќе и повеќе ќе грешеа играчите, ќе владееша нервоза, нетрпеливост на трибини и тн и тн, да не ги набројувам сите оние пропратни работи кои под дифолт одат при една ваква ситуација, ко што срамота е да ги спомињам и сите оние пропратни работи кои доаѓаат при примен гол од таков пенал при крај на прво во ситуација кога играш против моментално најдобриот клуб на планетава.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Според мене имаше пенал во таа ситуација.

А за пеналите на Барса не изигравајте паметни видете што кажаа Гулит па и Рио Фердинанд.
Имаш твитер ? Ај прочитај шо напишаја Сантос, Вилшир, Ван Перси, Антон Фердинанд, Гери Линекер, Пиерс, Роналдо, Артета и еден тооооон други. Ако толку ти е важно, шо кажаја тие двајцата, еве ти други, шо напишаја спротивно од тоа. Ебуе го заборавив и Бартон.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Cekic aj preispitaj se malce . :)
ваљда знаеш дека постојат и други тактики и формации во фудбалот освен тоталниот фудбал на барса ? одговори со да не па ќе ти објаснам што значи тактички супериорен тим и организирана одбрана па и ќе ти нацртам дека во двомеч од ваков тип милан имаше резултат што му одговара и комотно ќе ги оставаше барса да си билдаат пасови и да си кружат импотентно околу средина и шеснаесетник без апсолутно никаква идеја.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
хаха дечко ти не си арен ако уште мислиш дека заради судиите не не победија Реал , а и вие...
Незнам за реал имаш дечки што ќе ти објаснат за тоа, но Арсенал изгледа го поминавте не поради судиите туку поради бојата на облаците:tapp:
 
R

Rigel Kent

Гостин
ваљда знаеш дека постојат и други тактики и формации во фудбалот освен тоталниот фудбал на барса ? одговори со да не па ќе ти објаснам што значи тактички супериорен тим и организирана одбрана па и ќе ти нацртам дека во двомеч од ваков тип милан имаше резултат што му одговара и комотно ќе ги оставаше барса да си билдаат пасови и да си кружат импотентно околу средина и шеснаесетник без апсолутно никаква идеја.
Inter bese takticki superioren tim i so organizirana odbrana , i molim te nemoj takvi epiteti da mi davas za Milan , ama stvarno te molam , i uste ednas preispitaj go stavot.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Имаш твитер ? Ај прочитај шо напишаја Сантос, Вилшир, Ван Перси, Антон Фердинанд, Гери Линекер, Пиерс, Роналдо, Артета и еден тооооон други. Ако толку ти е важно, шо кажаја тие двајцата, еве ти други, шо напишаја спротивно од тоа. Ебуе го заборавив и Бартон.
Шо разбираат тие, кајганџииве имаат познавања у сите полиња, фудбалско судење, воени тактики, квантна физика, буквално се.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
и да најглупави се постовите од типот : канта-лонци, уефалона бла бла , Шити итн итн...па јас сум бил трол евааааа погледни се во огледало бре :)
А ти си најглупав што навиваш за таков гзларски тим што секоја сезона се пробива со помош на судии.

Признајте барем еднаш. Или ако сте слепи како гледате фудбал?
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Шо разбираат тие, кајганџииве имаат познавања у сите полиња, фудбалско судење, воени тактики, квантна физика, буквално се.
Ехе, рековме за то. Ескепрти сме ние. Експерти, експерти колку сакаш. :D
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.463
Поени од реакции
10.162
ок јасно ми е навивачите на Челзи да хејтаат, ама дали Реаловци и Арсеналовци сеуште мислаат дека биле оштетени :tapp::tapp: ??

Како тоа Арсенал не беа оштетени??Де објасни ми.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom