UEFA Champions League 2011/2012

Статус
Затворена за нови мислења.
R

Rigel Kent

Гостин
Најако е тоа што судијата се изгуби тотално на овој натпревар... Амброзини маваше како стока доби само еден жолт,свиреше прекршоци онаму каде што не беа,не свиреше оние што беа..не знаеше каде да дава жолти каде да опоменува...катастрофа!

Kade ke bese krajot da mu dadese crven na Ambrozini:unsure:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Судија Није Мушко .... судија није мушко ... судија Педер ... :mad:
Сите сте исти бе :D (предпоставувам и ти си судија у некоја 3-4 лига мк)
ела и ти биди да видиш колку едноставно е да се биди судија..ќе се изгубиш како во лавиринт!
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
ок јасно ми е навивачите на Челзи да хејтаат, ама дали Реаловци и Арсеналовци сеуште мислаат дека биле оштетени :tapp::tapp: ??
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Inter igrase perfekten natprevar vo Milano , ednostavno ja demolirase Barca .Sega Pep imase poinakov koncept protiv Milan i toa uspea.
Inter pobedi vo Guiseppe Meazza a vie igravte 0:0
Види сеа, и Милан имаше резултат кој ги носеше у полуфинале, 1-1, пред вториот пенал.

Муабетиве дека Милан бил слаб противник, или тоа лани со Арсенал како немале шанси за гол, ама воопшто немаат врска со помошта која Барселона ја добива. Едноставно е, и тогаш, и сега Барселона во клучните моменти добива ветер во грб. Значи доволно е тоа, сосема доволно да биде од клучна помош...

Неможеш да знаеш што ќе се случеше ако немаше пенал таму...

Значи сосема глупи се муабетите што многумина ги форсираат, у стил: „Е што, Милан/Арсенал да не заслужија да идат понатаму, немаа шут на гол, немаа посед, бла бла...“

Подобро е со тоа незаслужено да поминеш, преку среќа и гол у 92ра него вака со ветер у грб од судиите. :)
 
М

- Миланело -

Гостин
Уаааа пички само со судија можете да го поминете вториот состав на Милан :cool:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Детективите од фан клуб милан повторно се пред откривање на голема афера во фудбалот.Откако погодија дека Јуве го местат за титулата во италија, сега според нив и Барселона ја местеле за лига на шампиони.Плачење - you are doing it wrong :pos:
СаШеНкО најголем дудлач си на форумов што го имам сретнато. Подосаден си од пијавица човече. се надевам дека не си волку одбивен и антипатичен и во приватен живот ако си промени се дечко што порано тоа подобро.
 
С

сашенко

Гостин
СаШеНкО најголем дудлач си на форумов што го имам сретнато. Подосаден си од пијавица човече. се надевам дека не си волку одбивен и антипатичен и во приватен живот ако си промени се дечко што порано тоа подобро.
Бате, видете ги постовите ваши.Ја барем не измислувам, само си правам забава од тоа :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
ела и ти биди да видиш колку едноставно е да се биди судија..ќе се изгубиш како во лавиринт!
Бев фудбалер во 3 лига , кога на "дербито на колото" нашиот капитен му бапна бокс на главниот судија, по што настана општа тепачка помеѓу 3цата судии и цел наш тим :ROFLMAO: . Знам како ви е ;)
(Сори за офтопик)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Не реално можеби и не требаше да се свири пенал во таа ситуација ама Миланезиве како ја прават ситуацијава драматична небаре како со Челзи е работата стигната..Барселоа во второто потполно доминираше и уште 5 шанси за гол произведи..можеби немаше да биди исто ако на полувреем беше 1-1 но и на Сан Сиро имаше чист пенал за Барселона ама тоа никој не го коментира бидејќи на некој не му одговара тоа што Барселона е во 1/2 па ајде ќе ги хејтаме немаме друга работа!
Стандард само еден натпревар се гледа, од секад било така тука на форумов.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Pa podlizuvanje e zatoa sto se fativte za eden penal koj sepak go imase , no mozese sudijata da progleda niz prsti.Posle prviot natprevar koga ne bese doduden penal sega sudijata bese povnimatelen.

Ne moze so defanziva da se parira na edna vakva kompaktna ekipa kako Barca.

Zosto mislis deka site ja mrazat Barsa?

Zatoa sto e NAJDOBRA!

Nekogas go mrazea i Milan vo 90-te , sega ja mrazat Barca , sfakam ne e lesno da imas protivnik kako Barca koj ne ti dava ni malce nadez deka ke uspees , toa frustriracki potpolno jasno.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Во секој момент очекувам да стави некој статистика која покажува како Барса била подобра (генерално против секој тим Барселона има подобра статистика).
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.963
Поени од реакции
14.008
Види сеа, и Милан имаше резултат кој ги носеше у полуфинале, 1-1, пред вториот пенал.

Муабетиве дека Милан бил слаб противник, или тоа лани со Арсенал како немале шанси за гол, ама воопшто немаат врска со помошта која Барселона ја добива. Едноставно е, и тогаш, и сега Барселона во клучните моменти добива ветер во грб. Значи доволно е тоа, сосема доволно да биде од клучна помош...

Неможеш да знаеш што ќе се случеше ако немаше пенал таму...

Значи сосема глупи се муабетите што многумина ги форсираат, у стил: „Е што, Милан/Арсенал да не заслужија да идат понатаму, немаа шут на гол, немаа посед, бла бла...“
Ќути, кога ги читаш добиваш впечаток дека секогаш треба да се суди пенал против екипа која има помалку шанси. Што има врска, и така немало да победат... :)
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Абе што ве глем чудни се виде милан ко го дадоа голот одма добија жела за надигување али кратко траеше тоа
судијата ја реши утакмицта замислите само да се суди пенал за секое влечење при прекин кај ке беше крајот
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Нека се спремаат Челзи кој најверојатно идат понатаму Бенфика си знае што ја чека и ќе си се повлечат нема да се борат за 1/2 финале и да си стварат главоболки. :icon_mrgr:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
А ако се толку добри Фарса, зошто мора дури и при водство од 3-1 да глумат?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom