UEFA Champions League 2011/2012

Статус
Затворена за нови мислења.
R

Rigel Kent

Гостин
Имаа игра доволна за нерешено у прво полувреме што беше убер идеално за нив, не и за негатива од 1 гол, а тие 1-1 многу ќе им значеа во остатокот од мечот со оглед дека се италијанска екипа и знаат да изиграат на резултат стандард они, а и да нападнат на 1 гол уз некоја контра или прекин, 1-1 многу дестабилизирачки ќе влијаеше за Барса, како ќе одминуваше времето се повеќе и повеќе ќе грешеа играчите, ќе владееша нервоза, нетрпеливост на трибини и тн и тн, да не ги набројувам сите оние пропратни работи кои под дифолт одат при една ваква ситуација, ко што срамота е да ги спомињам и сите оние пропратни работи кои доаѓаат при примен гол од таков пенал при крај на прво во ситуација кога играш против моментално најдобриот клуб на планетава.

Mozebi ke bese toa scenario sto go opisa , no vo sekoj slucaj samo Inter uspea da ja nadigra Barca i nikoj drug. Ovoj vecerasen Milan ne bese ni malku blisku do Inter pred dve godini za da moze da parira na Barca.
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
navivacive od celzi kolku se uvereni deka ke gi pominat benfika heheheheheheehhe ima da go primite utre od benfika taka da nekogas drug pat ke se sretneme vo ls :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
:icon_lol: kazal ferdinand na twitter... koj bot treba da si da go kazes ova i da si seriozen, ne ne, nema lutenje tuka, ne e ova navreda deka si glup shto si go pishal toa, nego treba da si bot, onakov kako tie shto gi imavme na kanter na vremeto tie easy, shto se mestea 10 sekundi, pa ke klechea pa posle ke te pukaa so rafali i sve toa epten daleku od tebe. Drugo objasnuvanje nema, zatoa shto sam si bot i ne znaesh kako da opravduvash, pa shto? Ferdinand na twitter napishal :pos:

Ne znam, vakva pobeda i kurchenje na fanovi na barca mi e smeshno veke, apla se gleda deka se pomaga... Sega gledam za shto dosudil penal ejjj :ROFLMAO:
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Можи и ним ќе им се посреќи со пеналите ;)
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Прво честитки пласманот во полуфинале на фановите на Баерн и Барса.

Тешко Барселона да ја одбрани титулата во ЛШ освоена минатата сезона. Мислам дека ќе ја освои победникот од дуелот Баерн-Реал. И двете екипи ќе имаат голема предност во однос на противникот во тоа финале. Баерн ќе игра на домашен терен а Реал го има Мурињо кој ако не грешам нема изгубено финале во неговата кариера
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Имаш твитер ? Ај прочитај шо напишаја Сантос, Вилшир, Ван Перси, Антон Фердинанд, Гери Линекер, Пиерс, Роналдо, Артета и еден тооооон други. Ако толку ти е важно, шо кажаја тие двајцата, еве ти други, шо напишаја спротивно од тоа. Ебуе го заборавив и Бартон.
AMA FERDINAND KAZA NA TVITER DRUGO..... AMA NE BIDI TAKOV SEGA, FERDINAND KAZA DEKA BARSA SE NAJJAKI !
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Mozebi ke bese toa scenario sto go opisa , no vo sekoj slucaj samo Inter uspea da ja nadigra Barca i nikoj drug. Ovoj vecerasen Milan ne bese ni malku blisku do Inter pred dve godini za da moze da parira na Barca.

Муабетот е за судиска подршка не за надигрување...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Ако Фердинанд на твитер пише дека сите треба гомна да јадеме пошто биле вкусни тогаш ќе јадеме,разбравте?

Смешно е ова веќе али што да се коментира,све се врту у круг а како и да ја вртиш јувенташите се тука :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.732
Ме фасцинираат хипотетичките ситуации од типот дека без вториот пенал, Милан ќе тепал, Милан ќе одил понатаму, Милан ќе ги симнал ѕвездите на стадионот и сите принцези како Боатенг за кого имав големо мислење ќе танцуваа наоколу. Збориме за тим кој примил во 10та секунда гол, во ел класико атмосфера, па вадил позитивни резултати како вечерашниот, 3:1. Oд тим од класата на Реал, кој имаше висока двоцифрена бројка победи по ред.

Милан, вечерва не покажаа фудбал, туку амбиции на некоја второлигашка екипа, 30минути ѓупска сила, па потоа статичност до степен каде Меси си жонглира наоколу.. А тоа приказните за психичките колапси, себедеградирање е, оти Милан не е од вчера тим, а играчите не се плаќани со купони за во супермаркет.

Никој не би сакал судење пенал по пенал, и никој нема намера да се натега со гледање забавени снимки и плукање судии, кога овие се идиоти и место тегнење од типот на фер игра, одат до точка каде тегнат до фаулирање и соборување на земја. Искрено, и не ме интересира. Оти во билокое сценарио, Барса дома не губеше вечерва.

Вие слободно го дрвете.
 
С

сашенко

Гостин
Ако Фердинанд на твитер пише дека сите треба гомна да јадеме пошто биле вкусни тогаш ќе јадеме,разбравте?

Смешно е ова веќе али што да се коментира,све се врту у круг а како и да ја вртиш јувенташите се тука :D
Нема на кого па...:tapp:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Ај пак за сите што "не видоа"
1. Да им се затнат устите на арсеналовците..чист поништен гол на Меси


2. 2 (два) недосудени пенали за Барса во Милано над Алексис и Пујол
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Нема на кого па...:tapp:
А чекај не се врткате у темава нон стоп и го хејтате Милан?
(не е само темава има и други ама за оваа почнавме да збориме)

Мавај се од ѕид ако не те боли :)
 
R

Rigel Kent

Гостин
Муабетот е за судиска подршка не за надигрување...
Eve ova bese muabetot .Kazi mi ti kako fan na Milan dali tvojot tim imase superiorna taktika i organizirana odbrana?

Милан на 1 - 1 и резултат кој го носи во полуфинале сосема различно ќе настапеше во второ полувреме а се виде милано колку пимплањето на барса има ефект против тактички супериорен тим и организирана одбрана.
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Вториот пенал не беше пенал али колку и да правиме “врти сучи„ во Милано исто така не беше суден чист пенал...

Милан оштетен дефинитивно али исто така според играта Барселона беше подобар противник и би рекол заслужено во полуфинале.

Инаку јасно ми е Челзи оштетен али никако не ми иде у глава Арсенал и Реал??
Па кога гледам некој пишел би се срамел да навива за таков тим?
Друже ако тебе ти пречи барса игнорирај ја , не ја гледај,не кажувај тука за кого би навивал,демократија е денес,можиш комотно да идеш и у к*рац ако сакаш....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom