Diablo 3

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Во америка е 60 долари, во Европа треба да е 60 евра, точна си е цената.

Сепак, ќе си ја земам од www.zavvi.com :)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.101
Поени од реакции
9.034
Од Близард препорачана цена за продавање на играта е 59,99 евра (~3700 ден). Во Југотон StarCraft 2 се продаваше по 4000 ден дента кога излезе, така да оваа цена од Нико не ме чуди воопшто. Купете си ја од препродавачи кои ја листаат поевтино, еве Корун ви даде добар линк :)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.101
Поени од реакции
9.034
Zavvi 30 фунти, тоа се околу 2200 денари грубо. Не се фејк сајт, сигурно дистрибутерската цена е пониска од препорачаната продажна цена, така де не се секирај имаат и тие ќар :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
aj prasanje, kakov plan imate, ke koristite aukcija za realni pari ili za gold samo, ili i dvete ? Jas ke pocnam prvin so realni pari
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
aj prasanje, kakov plan imate, ke koristite aukcija za realni pari ili za gold samo, ili i dvete ? Jas ke pocnam prvin so realni pari
Прво стандард gold за да дојдеш до нешто малце поасално (ако немаш среќа во игра) па после таму во Nightmare ќе почнеш поасално со реални пари.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
aj prasanje, kakov plan imate, ke koristite aukcija za realni pari ili za gold samo, ili i dvete ? Jas ke pocnam prvin so realni pari
Прво стандард gold за да дојдеш до нешто малце поасално (ако немаш среќа во игра) па после таму во Nightmare ќе почнеш поасално со реални пари.
дали само преку PayPal ке работи аукцијата некој знае нешто повеќе ?
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
mislam deka samo preku paypal za da si gi povleces parite inace ti stojat na battlenet akauntot i si kupuvas tamo sto sakas, wow, game card, mausi, padovi, uste edna diablo itn.
--- надополнето: 2 април 2012 во 10:17 ---
Прво стандард gold за да дојдеш до нешто малце поасално (ако немаш среќа во игра) па после таму во Nightmare ќе почнеш поасално со реални пари.
pa neli vo nightmare nema aukcija, ili bese na hardcore?
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
vo GTC Niko kompjuteri dobro ja napravile reklamata za Diablo 3,ke ima sobiranje vecer do 24 casot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom