Фан Клуб: Италија

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
Не го гледав мечот со САД и незнам како одиграл Абате ама јас сум за него пред Маџо токму поради офанзивните карактеристики на Маџо. За десен бек според мене е подобар Абате а со оглед на тоа дека Италија не располага со некој огромен квалитет на оваа позиција тогаш останува да се бира помеѓу овие двајца.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Изигра 20ина минути и за тоа време успеа неколку пати да направи неколку продори напред, да се уфрли во шеснаесетник и да створи шанси. Можам да кажам дека изигра подобро од Маџо, кој не беше многу забележителен. Така да изборот е меѓу овие двајца, искуството е на страната на Маџо и има подобра статистика од Абате сезонава(асистенциите пред се') но тоа е и поради поофанзивната улога што ја има за Наполи како што спомнав претходно.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Не го гледав мечот со САД и незнам како одиграл Абате ама јас сум за него пред Маџо токму поради офанзивните карактеристики на Маџо. За десен бек според мене е подобар Абате а со оглед на тоа дека Италија не располага со некој огромен квалитет на оваа позиција тогаш останува да се бира помеѓу овие двајца.
Ја гледав утакмицата и да ти кажам баш овој пат Абате беше подобар од Маџо, сепак Маџо за мене е поквалитетен бек .. али на оваа утакмица Абате подобро се покажа, посебно добро беше пронаоѓан од топките на Пирло и одлично изгледаше тоа, може и двајцата да одат ...
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.125
Поени од реакции
14.279
Сигурно дека Абате заслужува да биде повикан за Европското, само изгледа Солидер е за Јувентус, па затоа толку плука по него... :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ја гледав утакмицата и да ти кажам баш овој пат Абате беше подобар од Маџо, сепак Маџо за мене е поквалитетен бек .. али на оваа утакмица Абате подобро се покажа, посебно добро беше пронаоѓан од топките на Пирло и одлично изгледаше тоа, може и двајцата да одат ...
Потполно се согласувам. Абате беше далеку подобар против американците од МАџо арно ама треба да земиме неколку работи во предвид. Едно шо Абате играше само 10 минути свеж против сите испоизморени и тоа на позиција кај шо се бара снага, а друго е шо МАџо досега на многу пати се има покажано како подобра опција. Нема со сигурност да судам само од 10 минути игра па Маџо останва прва виолина кај мене за оваа позиција, а Абате треба да се тепа со Матија Касани за резервата.
Незнам како се снаоѓа Касани сезонава, слабо сум го гледал ама Абате има гооолем напредок во формата и почнува да ме изненадва. Склон е малку на глупи потези али со тек на време ќе порасни, сепак светлосни години е понапред од она од пред две три сезони кога и навивачите на Милан го плукаја.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Потполно се согласувам. Абате беше далеку подобар против американците од МАџо арно ама треба да земиме неколку работи во предвид. Едно шо Абате играше само 10 минути свеж против сите испоизморени и тоа на позиција кај шо се бара снага, а друго е шо МАџо досега на многу пати се има покажано како подобра опција. Нема со сигурност да судам само од 10 минути игра па Маџо останва прва виолина кај мене за оваа позиција, а Абате треба да се тепа со Матија Касани за резервата.
Незнам како се снаоѓа Касани сезонава, слабо сум го гледал ама Абате има гооолем напредок во формата и почнува да ме изненадва. Склон е малку на глупи потези али со тек на време ќе порасни, сепак светлосни години е понапред од она од пред две три сезони кога и навивачите на Милан го плукаја.
Точно дека играше малку, затоа и јас не го мењам мислењето дека Маџо е во предност пред Абате, али Абате треба да биде другиот десен бек што ќе оди на Европско, доколку продолжи да игра вака добро ..
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Замислете ПРандели на светското да извади ваков прв тим што според мене е повеќе од солиден:

------------------ Буфон ------------------
Маџо----------Барзаљи------------Киелини-------------Балзарети

-------Маркизио-----------Пирло-----------Де Роси------------

-----Пепе----------------Борини-------------------Џакерини

Резерви:Де Сантис,Абиати,Ранокија,Гаргањо,Ночерино,Монтоливо,Освалдо,Матри,Абате,Кришито,Мота,Ди Натале

Па па па каков тим ова е според мене најдборото што можи да се извади!
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.499
Поени од реакции
4.358
Замислете ПРандели на светското да извади ваков прв тим што според мене е повеќе од солиден:

------------------ Буфон ------------------
Маџо----------Барзаљи------------Киелини-------------Балзарети

-------Маркизио-----------Пирло-----------Де Роси------------

-----Пепе----------------Борини-------------------Џакерини

Резерви:Де Сантис,Абиати,Ранокија,Гаргањо,Ночерино,Монтоливо,Освалдо,Матри,Абате,Кришито,Мота,Ди Натале

Па па па каков тим ова е според мене најдборото што можи да се извади!
Каде без Балотели мајсторе.Исто така и Џовинко барем според мене би трабало да биде дел од тимот.

--------------------------------- Буфон --------------------------------
Маџо----------Барзаљи------------Киелини-------------Балзарети

-------Маркизио---------------------Пирло----------------------Де Роси------------

-----Пепе/Џовинко----------------Матри/Ди Натале------------------Балотели

Де Сантис,Миранте,Ранокија,Огбона,Ночерино,Монтоливо,Мота,Освалдо,Борини,Абате,Кришито.

Пс.Гаргањо е Уругваец.:)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.365
Поени од реакции
86.656
Замислете ПРандели на светското да извади ваков прв тим што според мене е повеќе од солиден:

------------------ Буфон ------------------
Маџо----------Барзаљи------------Киелини-------------Балзарети

-------Маркизио-----------Пирло-----------Де Роси------------

-----Пепе----------------Борини-------------------Џакерини

Резерви:Де Сантис,Абиати,Ранокија,Гаргањо,Ночерино,Монтоливо,Освалдо,Матри,Абате,Кришито,Мота,Ди Натале

Па па па каков тим ова е според мене најдборото што можи да се извади!

1. Незнам зошто си го ставил Џакерини во прв тим :eek:
2. Не е светско првенство, европско е :icon_lol:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Каде без Балотели мајсторе.Исто така и Џовинко барем според мене би трабало да биде дел од тимот.

--------------------------------- Буфон --------------------------------
Маџо----------Барзаљи------------Киелини-------------Балзарети

-------Маркизио---------------------Пирло----------------------Де Роси------------

-----Пепе/Џовинко----------------Матри/Ди Натале------------------Балотели

Де Сантис,Миранте,Ранокија,Огбона,Ночерино,Монтоливо,Мота,Освалдо,Борини,Абате,Кришито.

Пс.Гаргањо е Уругваец.:)
се збунав не знаевд ека гаргањо е уругвајец:D...и за европското де
--- надополнето: 24 март 2012 во 13:26 ---
1. Незнам зошто си го ставил Џакерини во прв тим :eek:
2. Не е светско првенство, европско е :icon_lol:
оти е Ѕвер и одличен играч е..со Борини од Рома можат да везат по теренот!
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.641
Поени од реакции
7.285
Одбраната и средниот ред се супер, ама нападот бе Џони катастрофа е, Балотели/Касано(ако се опорави) еден од овие двајца мора да игра прва у тандем со Матри/Пацини.
И Канаваро од Наполи треба да биде земен.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
се збунав не знаевд ека гаргањо е уругвајец:D...и за европското де
--- надополнето: 24 март 2012 во 13:26 ---


оти е Ѕвер и одличен играч е..со Борини од Рома можат да везат по теренот!

Ма немој да ме јебеш, Џакерини е просечен фудбалер на кој му се погодила малку тактиката на Конте, типов што знае да промаши никој незнае, дури ни Робињо !

Џовинко пред него у сваки момент, иначе нигде без Балотели, моментално е најдобриот напаѓач на Италијанците !!

Сепак конкуренти ќе бидат само ако Касано се опорави на време и во текот на месец Мај влезе у натпреварувачки ритам и Пирло да си ја одржи формата, без овие двајца у ред Италија групата нема да ја пројде со Џакерини макерини !!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Panini’s squad: Gianluigi Buffon, Morgan De Sanctis; Giorgio Chiellini, AndreaBarzagli, Andrea Ranocchia, Federico Balzaretti, Domenico Criscito, ChristianMaggio; Daniele De Rossi, Andrea Pirlo, Thiago Motta, Claudio Marchisio,Riccardo Montolivo, Alberto Aquilani, Simone Pepe; Sebastian Giovinco, Pablo Daniel Osvaldo, Antonio Di Natale, Giampaolo Pazzini, Mario Balotelli.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Најјакиот состав би бил ...

------------Буфон----------
Маџо--Барзаљи-Киелини-Кришито
----Маркизио-Пирло-Де Роси
----------Џовинко-------
----Балотели---Ди Натале-----

А на местото на Маркизио може и Ночерино дека му тргна сезонава со голови али како и да е опасен среден ред имаат Италијаниве да не го заборавиме и Монтоливо...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Само незнам од каде и на Панини овој список и како оди изборот на играчите ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom