Духови, сеништа (сенки)...

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
(obrnete vnimanie na leviot agol od masata kade shto sedi mazhot)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Мора да постои нешто ,човекот неможе да измисли нешто што не е реално, ГОЛЕМ дел од сите тие приказни се вистинити бидејки ГОЛЕМ ден на луѓе веруваат во нив... Неможеш преку ноќ да измислиш чудовиште или некакво животно или дух а предходно да не си го видел едноставно не е можно а и да измислиш лик на некое такво створење никој нема да ти верува бидејќи нема да биде реално.. Јас верувам во тие приказни ..
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
10
Поени од реакции
10
Абе луѓе јас вака ке ви кажам за духови. Значи моја теорија :) ! Според секакви случки,кажувања на луѓево се и сешто, јас ќе кажам и претпоставувам дека духови се појавуваат ако се трагично умрени,загинати и на тоа место каде што умреле таму се појавуваат и неможат да се ослободат-заглавени се меѓу двата света. Еве пример: Некој камионџија на пат одел Скопје-Тетово и кај Карпалак (мислам дека така се викаше местово) во среде ноќ му се појавувало чета со луѓе(духови) и тој се чудел, застанал и потоа прашал некого што се дешава ..дека повеќе пати по ред му се појавувале. И му кажале дека тука луѓето загинале. А иста случка со патишта вака со појавување е со деца истово значи-децата се појавувале и кажале дека децава тука загинале. И јас некако навистина верувам во ова. Значи чим загинале на тоа место не им е мирна душата и се појавуваат. Ако секој човек што ке умре најнормално духот треба да му се појави тоа ке биде научна фантастика. Јас мислам дека само немирните души се јавуваат! Ете така :D Ајде поздрав :*
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Ако е така знаеш колку духови шетат низ Европа само поради Прва и Втора Светска војна ?? До сега кафе ќе пиевме со нив .. не верувам во натприродното , точно дека необјаснети работи и случки , ама не мора одма да се тагират ко натприродни појави ..
 
Член од
18 јули 2011
Мислења
58
Поени од реакции
20
ГЛЕДАЈТЕ ГО ВИДЕОВО (АМА САМИ) И КАЖЕТЕ МИ ДАЛИ ВИ Е СТРАШНО
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
Глупости. И да знаете штом видеата со духови се кратки, значи дека видеото ќе биде од ваквите типови на видеа-ГЛУПОСТИ
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
ГЛЕДАЈТЕ ГО ВИДЕОВО (АМА САМИ) И КАЖЕТЕ МИ ДАЛИ ВИ Е СТРАШНО
Bev vo temnica mi bese izgaseno svetloto ne da me preplasi ripav vo soba edvaj se sozemav
--- надополнето: 18 јануари 2012 во 00:06 ---
I ja eve aj da kazam neso , ova mi go ima kazuvano baba mi a istoto go potvrduvaat i kazuvaat site ziteli na toa selo(Metezevo) blisku do bugarska granica,... Koga imalo vojna so bugarite vo toj region izginale mnogu vojnici i se izlealo mnogu krv na toa mesto i posle nekolku godini nekoja zena( taa Donka) pominuvala na toa mesto da gi nosi kravite na pasenje pienje voda nezz tamu,... pocnalo od toa mesto da izvikuvaat mnogu glasovi: Paka paka ura, Paka paka ura neso tamu prestrasno bilo toa navodno od zaginatite vojnici na toa mesto i ovaa so da prai zenava Donka se vratila nazad bila preplasena i im raskazala na site tamu ama nikoj ne i poveruval site i se smeele... i posle nekoe vreme natamu idela majka i na babami i isto toa pocnalo neso da vika vo mnogu glasovi "Paka paka ura" ... i ovaa celata isplasena pocnala da se vrakja nazad i tamu kaj taa edna kukja imalo ispruzeno carsav sto se susel i potoa carsavot odednas go snemalo nenadejno vo macka neso se prestoril i ovaa taka zaminala doma... i site selani sto ke otisle natamu go potvrduvale istoto toa so glasovite...

A isto na taa babata Donka sea e pocinata pred 2 godini negde umre isto nakaj 1970 li nezz tamu koa bila mlada i koa imala bebe... i edna vecer koa si legnala ugasila toa lambata i go zemala bebeto da go doi so nea spielo i neso naednas pocnalo da lupa tuka vo sobata a ona pustata sama i prvo mislela nekoj glusec neso da ne e i niso produzila da go doi bebeto, naednas neso i go zemalo bebeto i i go frlilo vo sobata a ono mrtva temnica tamu i bebeto placelo, i ona se isplasila i upalila toa lambata i vo eden kjos i bilo bebeto frleno go zemala i taka go doela pa pak i go frlilo toa... cela nokj videla maki zenata i rasturalo lupalo frlalo casi neso... a posle nekolku dena istoto toa kaj toj dedoto (Vlade) nad nea 100metri zemalo na edna klupa naredilo casi gi napunilo so rakija gi iskrsilo ... i ovaa zenava kazala a ovie selanive tuka i toj eden Milojko toj od niso ne se plasel i otisol taa vecer kaj nea da spie da vidi so e toa... i sedel tamu vecerta i odednas koa pocnalo toa da lupa da frla ovoj se usral vo gakji i izbegal si otisol... I taka nekoe vreme imala golemi maki so toa...,,,. I utreto den bila Sv.Nedela i ovaa posla kaj taa nekoja bajacka od toa nekoe si podole selo i ja viknala i i baela vo kukjata neso tuka baela praela... i Bajackata ja prasala Donka dali nasla nekoe krpce so nekoi raboti i ovaa i rekla deka nasla takvo krpce so konec igla i neso tamu vlakna nezz vo kokosarnikot nekoja zena i go ostavila isto za Sv.nedela,,,... i taa bajackata i rekla deka isto taa zena imala maki so toa duhot i bila kaj bajackata i go isterale od toa seloto i toa cudoto doslo kaj ovaa donka tuka u ova selo i praelo tuka belji... i taka taa vecer bila mirna nemalo nisto,,,... I utreto denta ovaa donka otisla tamu nakaj toa dolot po voda i na nekoi trnja imalo nesto kako Pivtija rastegnato ne bilo golemo pola metar okruglo.
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Имам слика од дух во огнот во Автокоманда од годинава.Но ако ја прикачам се надевам нема одма да мислите дека е фотошопирана, зашто лично братучед ми го сликал и без дозвола негова ќе ја прикачам :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Слободно стави ја.
--- надополнето: 22 јануари 2012 во 19:20 ---
Слободно стави ја.
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
407782_10150515585519907_822534906_8579789_160535990_n.jpg
--- надополнето: 22 јануари 2012 во 20:35 ---
не знам дали ја приметувате девојката (духот) од лево што излага од огнот?
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Ако е нешто, сигурно не е девојка. Повеќе ми личи на мачка или некоја фаца на човек-животно.
добро, можеби на него и на мене ми личи на девојка (биста) со долга коса и костурска фаца, како да пробува да излезе од огнот.како и да е не е нормално и убаво се познава...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom