Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Па и незнам дали е баш парализа во сон, мене вчера истото ми се случи, ама без давење туку само неможеш да мрдаш а буден си и неможеш да збориш.Плус собата беше некако потемна. чудна (демони?)
Не мора да се демони, енергии кои сакаат да црпат енергија од други... Има лек за такви.
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Од човеќ што се занимава со таква проблематика. И за неполна недела исчезнаа сите чуда што ми се случуваа.
Поопширно те молам.
 
M

Muranyi

Гостин
Па и незнам дали е баш парализа во сон, мене вчера истото ми се случи, ама без давење туку само неможеш да мрдаш а буден си и неможеш да збориш.Плус собата беше некако потемна. чудна (демони?)
На мене истото ми се случило,многу пати,да не претерам преку 50.Ја гледам собата,дури можам и погледот да го насочам кон одреден предмет,секако само со движење на очите,слушам се и тоа што сум го слушнал ми го потврдиле дека се зборело,обично се будам со тахикардија.Во демони не верувам,а психологијата не учи дека се работи за феномен-парализа во сон.Знам дека е непријатно чувство,од искуство би ти препорачал во таква ситуација да се опуштиш и да не даваш отпор зашто барем кај мене така побрзо ми поминува.
--- надополнето: 26 февруари 2012 во 22:25 ---
Дали феноменот давење на сон,или парализа во сон или како сакате наречето го,има врска со луцидни соништа?Или пак може некако да се поврзе со астралната проекција?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.096
Поени од реакции
10.848
Па и незнам дали е баш парализа во сон, мене вчера истото ми се случи, ама без давење туку само неможеш да мрдаш а буден си и неможеш да збориш.Плус собата беше некако потемна. чудна (демони?)
ми се има и на мене десено ова... лошо искуство е
--- надополнето: 26 февруари 2012 во 22:37 ---
еден мој прв братучед додека се враќал дома приметил како едно дрво се мрда и нешто бело околу дрвото имало и за да биде уште почудно не дувало ветер значи се друго си стоело мирно. и утредента отишол да види да не имало нешто хартија, кесе и немало ништо
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
На мене истото ми се случило,многу пати,да не претерам преку 50.Ја гледам собата,дури можам и погледот да го насочам кон одреден предмет,секако само со движење на очите,слушам се и тоа что сум го слушнал ми го потврдиле дека се зборело,обично се будам со тахикардија.Во демони не верувам,а психологијата не учи дека се работи за феномен-парализа во сон.Знам дека е нерпијатно чувство,од искуство би ти препорачал во таква ситуација да се опуштиш и да не даваш отпор зашто барем кај мене така побрзо ми поминува.
--- надополнето: 26 февруари 2012 во 22:25 ---
Дали феноменот давење на сон,или парализа во сон или како сакате наречето го,има врска со луцидни соништа?Или пак може некако да се поврзе со астралната проекција?
Парализа во сон има врска со астрална проекција да, ме чуди тоа што тврдиш дека многу пати имаш искусено такво нешто а не си пробал да излезеш од телото.
Инаку секакви ентитети кои ти се причинува дека се во твоја близина се единствено производ на твојата имагинација, сепак и АП (барем мислам) е некое повисоко ниво на луциден сон.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
значи не сум бил само јас,неколкупати ми се има случено да пробам да станам од спиење и не ми успевало тоа,па ме фаќало паника..........
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
значи не сум бил само јас,неколкупати ми се има случено да пробам да станам од спиење и не ми успевало тоа,па ме фаќало паника..........
Мислиш при парализа? Така е првите неколку пати додека не се охрабриш, после следува интересното. Инаку и за тоа треба вежбање и посветување време како и за секоја друга област во живот во која сакаш да станеш професионалец, треба само вежбање. Ако го ставиш на крај на ум ќе се вратиш во нормала. :)
 
M

Muranyi

Гостин
Парализа во сон има врска со астрална проекција да, ме чуди тоа што тврдиш дека многу пати имаш искусено такво нешто а не си пробал да излезеш од телото.
Инаку секакви ентитети кои ти се причинува дека се во твоја близина се единствено производ на твојата имагинација, сепак и АП (барем мислам) е некое повисоко ниво на луциден сон.
Во моја близина немам видено никакви ентитети и не верувам во тоа,пишав и погоре.И да,ми дошло на памет дека можеби би можел да доживеам астрална проекција,но како за белја па баш во сон ми нема дојдено таква мисла.Пред се поради страв претпоставувам,зашто имам големи тешкотии да се разбудам,знам дека не треба да се паничам во таква ситуација ама не можам да го контролирам стравот,најчесто ме фаќа паника и се будам со силна тахикардија.Ми се нема случено скоро цела година да не можам да се разбудам и баш би сакал да го доживеам пак тоа и секако би пробал да видам дали можам астрално да се проектирам.
--- надополнето: 26 февруари 2012 во 23:15 ---
Мислиш при парализа? Така е првите неколку пати додека не се охрабриш, после следува интересното. Инаку и за тоа треба вежбање и посветување време како и за секоја друга област во живот во која сакаш да станеш професионалец, треба само вежбање. Ако го ставиш на крај на ум ќе се вратиш во нормала. :)
Дали ти можеби си доживеал парализа во сон и дали си успеал притоа да доживееш АП?
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Мислиш при парализа? Така е првите неколку пати додека не се охрабриш, после следува интересното. Инаку и за тоа треба вежбање и посветување време како и за секоја друга област во живот во која сакаш да станеш професионалец, треба само вежбање. Ако го ставиш на крај на ум ќе се вратиш во нормала. :)
ниту сакам да осетам повеќе,па ни да експериментирам,сакам топ сон,се разбудувам како ништо да не било - доволно ми е !
 

whenURdown

увезена пломба за петтка доле десно
Член од
6 март 2012
Мислења
56
Поени од реакции
24
Пред 5/6 години делевме со брат ми иста соба и на спијање си појдовме ,преметкање што тупив и јас незнам ама се успав некако,е сега финтата беше коа станав онака цел размашетен во умот не расонет,гледам саатот 4 сабајле и наеднас Пккк врата се отвори,иначе беше расипана кваката па на туркање ми беше вратата и не се чудев што се отвори ,финтата беше коа се појави мала сенка пред врата а од бирото неможев да видам што е па си викам ова мачката че биде и викнав по неа мац мац два три пати и брат ми става, абе морон не се дери вомене е мачката еве ја.. ПОКЕР ФАЦАА!! шо да фак беше тоа? а милијарда посто сигурен сум дека немав две мачки и врата секад однадов е заклучена.. и факин хејт гоусес -.-'
--- надополнето: 8 март 2012 во 19:56 ---
Па добра е. Такви глупости не и се дешаваат од тогаш. Она ти викам беше многу потресена. Беше во манастир, па таму некои ритуали со вода, глупости некои.. и као божем од тоа еве од тогаш навака нема ништо.

Јас обично тие работи си ги прифаќам такви какви што се.. не барам одговор на нешто за кое денес нема одговор. Кој? Има некој научно да ми докаже како прстенот се најде во шишето зејтин. Ние дома купуваме зејтин еднаш недело минимум. Како после 7 месеци ?!?...?..и да е наивен одговорот, предпоставката, еве нека ја каже некој..

Тоа ми е проблемот..не можам да предпоставам што е.. а камоли за понатаму...
Mакедонија.. земја на вампири и јас незнам шо се чудите . . :P
 
Член од
2 март 2012
Мислења
9
Поени од реакции
0
veruvam vo natprirodnoto bidejci sum go iskusil pred 2 god seuste ne zaspan me poklopi nesto mnogu tesko nemozev da se pomrdnam ,otkako ja zapaliv strujata nemase nisto. razgovarav so svestensko lice i me posovetuva da se osveti kucata ,otkako go napravivme osvetluvajneto do den denes se nema ponoveno taja situacija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom