Гласање за изгледот на новата фасада на Владата на РМ

Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
ма јок, ич не е за верување дека Владата би го направила тоа :vozbud:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
е тоа не успеав да г овидам ме банираа у меѓувреме ама не ми се веруе да има некој цврсти докази
Пишуваш во било кое ќоше затоа што не можеш каде што треба. За да не ти поземам повеќе муебет ќе ти кажам уште еднаш да земиш да учиш за да не тресиш зелени.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Е ова ме смее најмногу,што сакаат да седат на 2 столици,ем сакаат секогаш по нивно да биде ем да биде демократски,епа оксиморон е тоа господа владини претставници:)

Such is life in soviet russia Macedonia....
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Пишуваш во било кое ќоше затоа што не можеш каде што треба. За да не ти поземам повеќе муебет ќе ти кажам уште еднаш да земиш да учиш за да не тресиш зелени.
ја па ќе кажам таму цврсти докази јас не видов немав мн време да разглеам пошо ме банираа ама на првата страна нишо не видов само еден тон текст и нишо цврсто
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Го сменив мислењето од претходно кога реков дека ќе гласам за бр.1, гласав не знам/немам одговор. Револтиран од ситуацијата што веќе партиското гласило Вечер и останатите мегафони се спремиле на сценарио ако не победи бр.1 да ја отфрлат анкетата како невалидна.

А фактот што нема опција ниедна од наведените, или не треба да се менува фасадата тоа е само плус на таквото мое мислење.

И не ми е јасно тоталното игнорирање на самиот автор-архитект на зградата на Владата.

Како бе ќе се осеќа Валентина Милионерката, авторот на Воинот и Поратата ако после 20 години некој реши да ја менува фасадата на нејзините дела, Фонтаната со Александар да ја офарба светло зелена, а Пората да ја налепи со флоуресцентни плочки во разни бои?! И притоа тоа да го прави раководејќи се од мислењето на луѓето на некаква интерент анкета?

Нема да биде убаво нели?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
ја па ќе кажам таму цврсти докази јас не видов немав мн време да разглеам пошо ме банираа ама на првата страна нишо не видов само еден тон текст и нишо цврсто

Ти немаш знаење за да знаеш што е соодветен доказ. Прво почни да учиш, прочитај ја цела тема, после пробај таму да дискутираш.
Тука за фасадата на Владата
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Не треба да си експерт за да препознаеш дека се читери, треба троа мозаК:D
Абе читери се, ама овој типов има смислено многу глупа конспираси теорија. Ако сакаат да победи толку единицата, една наредба на членството и на администрацијата и ете се 90 илјади гласа. Не мора да исклучуваат, уклучуваат анкети, да смислуваат теории. Ова може да се намести многу елегантно. На крајот на краиштата ова е само про-форма гласање, пак одлучува комисија.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Решение 1 28% (5787 гласови)
Решение 2 28% (5846 гласови)
Решение 3 26% (5492 гласови)
Решение 4 7% (1441 гласови)
Решение 5 9% (1909 гласови)
Не знам / Нема одговор 3% (525 гласови)
Вкупно: 21000
 

^X^

Член од
22 декември 2007
Мислења
1.457
Поени од реакции
376
Ако веќе решиле да ја реновираат нека ја направат како второто, само без скулптурите што ги предвиделе пред зградата.
Само да не биде првото:confused:. Третото и четвртото се исто можеби ОК.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.087
Гласањево некако .... Ќе ја градат според гласовите или според други критериуми? Изглед, функционалност, ефтиноќа, материјали...и се ми се чини дека граѓаните гласале за првиот предлог. Антички столбови не се у мода.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Решение 1 28% (5787 гласови)
Решение 2 28% (5846 гласови)
Решение 3 26% (5492 гласови)
Решение 4 7% (1441 гласови)
Решение 5 9% (1909 гласови)
Не знам / Нема одговор 3% (525 гласови)
Вкупно: 21000
На 21.468 гласови колку поинаква состојба, само со 468 гласа разлика од ова погоре:

http://kurir.mk/makedonija/vesti/57816-Baroknoto-resenie-zasega-vo-prednost
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
А до кога трае анкетава... ? изгледа све додека 1 не победи :icon_mrgr:
 
С

сашенко

Гостин
А до кога трае анкетава... ? изгледа све додека 1 не победи :icon_mrgr:
Ако се сака може да се направи многгу лесно првиот да победи:D.Има време до летоска, нека се гласа, ќе има што маубет да прави народот.После и така ќе одлучи комисијата и нема да биде битно кој победил на анкетава
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
На 21.468 гласови колку поинаква состојба, само со 468 гласа разлика од ова погоре:

http://kurir.mk/makedonija/vesti/57816-Baroknoto-resenie-zasega-vo-prednost
Добро што значи тоа "ако не се избере ниту едно"? Ова лешпериве од влада и вака и така ќе го избуткаат првиот предлог се во знакот на демократијата. Море гонете се сосе фасада лопови ненаситни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom