Шведска - Македонија [26:26]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 февруари 2005
Мислења
242
Поени од реакции
50
Абе добри се нема што, квалитетот на Шветска беше подобар нема тука што. Нашиве добри беа, јас единствено им замеравам тоа што кога ќе паднат во ритамот наместо да покажат уште поголема цврстина и заби се однесуваат како да цел свет им се срушил врз нив. Незнам но некако имам впечаток дека се оптеретени со успехот на кошаркарите.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.587
Поени од реакции
31.264
abe od vakvi utakmici so nashava reprezentacija ., srcevo mi popushti., a za vecherashnava utakmica., iako neresheno sepak bravo za nashite:cuc:.,
i P,S tretiot igrach publikata spored mene ne beshe na ochekuvanoto nivo:mad:
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Добра игра можеше и подобра али јбг то е то бод бод.Лазаров и Мојсоски малце се загинаа и последните десет секунди требаше да шутнат дале не дале гол требаше.Свака част за Алушо Миркулоски и Борко .Сега мора ги тепаме другиве за да одиме понатаму оти Чешка стварно изненади.Не лесно да си Македонец цело време напнато се живее :vozbud::vozbud::vozbud:
Свака част за навивачите!!!
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.382
Поени од реакции
16.593
У три љепе пизде материне, ја ако идам на лекар ќе ми забрани да глеам вакви утакмице дефинитивно. Цела утакмица срцево низ гради мислев ќе ми излезе.

Али настрана тоа, друг е муабетот.
Кире, ја префорсира работава од 17/18 шута 7 гола, ептена голем потрошач. Шо беше работава упм, да не сака да ја преземе улогата на брат му?
Публикава, АЛО ШМИНКЕРИ ЗА ШТО ЗАМИНАВТЕ ТАМУ!? Наместо вие да ги бодрите нив кога им е најтешко, тоа обратно! Или поправен наредна или пакуајте се и одма рикверц.

Тоа е фрустирачкото.
Инаку у глобала добра утакмица, не загубивме а тоа е најважно. Инаку по дифолт у групеве мие кај што настапуваме мора да има триста глупости и триста изненадувања.
Чешка ја победи Њемачка. Али дефинитивно заслужено, ова швабеве не покажаа ништо.
Да не зборам пред рука, али ако изиграме ко вечерва (пос услов Кире да проработи у вистинско светло) тогаш ги тепаме дефинитивно.

Ај заминав да се смирам малце :))))
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Со оглед на тоа како изигравме,нерешено ни е таман.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Мислам дека Лазаров влече некоја ситна повреда. И јасно е дека имаме страшна бековска линија. Андесон не отепа, само асистираше. Балиќ у најдобрите времиња немаше толку асистенции.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Predrag Samardziski
preku glava mi e da citam razni komentari od razni buljasi,ovoj bil vakov onoj napravil taka!Kire najdobar na svet e normalno deka cela nivna odbara na nego ke se fokusira i nema da moze da dade 10 gola,ama se bori ko lav covekot!i pak ima indijanci dovolno glupi da go kritikuvaat,a koga ke dade 10 istite tie u nebo ke go digaat

То је то..
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
5.918
И јас мислам така ама 7 гола денеска?!
Ами ко ќе му тргне, а ќе му тргне?!:sneaky:
Е да бе од 18 шута. А тоа што утна 2 пенала и изгуби 4 топки?
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ми се скрати животов за некоја година. Супер, права војна беше на терен, можевме да победиме, само на Кирца не му одеше баш, голманот од педериве одлично го читаше. Мислам дека е супер што стартуваме со бод, а сигурен сум дека Германија или Чешка ќе паднат, може и двете :D

Браво момци !!!
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.535
Поени од реакции
17.946
Можевме и 2-та да ги освоиме ама треба да бидаме задоволни и со овој бод сепак против Шветска игравме Лазаров и Алушевски денес беа најдобри според мене
Ne se slgam so tebe
Можевме и 2-та да ги освоиме ама треба да бидаме задоволни и со овој бод сепак против Шветска игравме Лазаров и Алушевски денес беа најдобри според мене
Не се слгам со тебе алушевски ристовски стоиолов ама никако лазров ама затоа ѓерманија ќе ги напуни:)
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
По негативата од 3 поени на 5 минути до крај сум презадоволен со нерешениот резултат.
Едино што сум разочаран е играта на Лазаров, форсира некои безврска шутеви ( ала Антич со Црна Гора од 14 метри ), другото е све перфекција можеше и да се добие натпреварот доколку имавме малце повеќе среќа али тоа е тоа. Да изгубевме ќе ги отерав и судиите во три лепе...
Само напред МАКЕДОНИЈО ! (y)
П.С. На сите директори што седеа во први редови и не отворија уста да ни го лапнат на сите со се јајца ! :mad:
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Predrag Samardziski
preku glava mi e da citam razni komentari od razni buljasi,ovoj bil vakov onoj napravil taka!Kire najdobar na svet e normalno deka cela nivna odbara na nego ke se fokusira i nema da moze da dade 10 gola,ama se bori ko lav covekot!i pak ima indijanci dovolno glupi da go kritikuvaat,a koga ke dade 10 istite tie u nebo ke go digaat

То је то..
:pos:Кај го најде бе ? Давај линк... :ROFLMAO:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Еј, претерувате по малку! :)

Дечки, како прво ова е РАКОМЕТ, динамична игра. Не е фудбал каде што навивачите можат да пеат така „лагано“. Второ, не се сите што се отидени млади, не се ни сите толку жестоки. Има фамилијарно заминати.

Не беа одлични, но беа добри. На скала од 1 до 10 ја им давам 6. А у споредба со другите сме 5468904689 пати подобри. Видовте ли дека Пионир беше полупразен кога Србија играше !? Тоа е брука !!!

Лошо е што нема организирано навивачка група која ќе го води навивањето, така да нема кој да почне у клучните моменти. Сигурно има баеѓи Комити кои се отидени, можат да застанат позади гол заедно и да почнат. Сигурно другите ќе ги поддржат.

Тоа е, идеме со швабите пожестоко и на терен и на трибини!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Не бе никако неможам да се помирам со нерешенава.Абе во раце ја имавме победата ама Кире избрза...зицери не смее да се промашуваат а и 3 пенали на ваква утакмица ... :mad:
Како и да е за мене е доволно што играат со срце за Македонија ама пак бе можевме да тепаме ... :place:
Само вака нека продолжат со играта па со мали корекции можеме да догураме далеку ! (y)
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Абе ја претера и селекторот требаше барем малце да го клај Диви ко не фати борко топка
Сепак добро е БРАВО
Одиме на победа со Германците
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom