Шведска - Македонија [26:26]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Од најпожелни ќе им станеме најнепожелни противници на сите останати. Оптимист бев дека ќе тепаме утакмицава. Али тоа е што е.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Публикава на поправен. Сериозно, толку перчење ова она, на крај штама. Срамота.

Искрено не сум задоволна со нерешено и жалам што морам да кажам но Кире ме разочара. Или целосно го прочитале како играч или се изгуби, ќе покажат наредните натпревари.

Инаку браво за Борко. Одлично бранеше.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.486
Поени од реакции
4.063
Можевме и 2-та да ги освоиме ама треба да бидаме задоволни и со овој бод сепак против Шветска игравме Лазаров и Алушевски денес беа најдобри според мене
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Abe ajde sramotilaci samo u centar igrame ko utki nekoi site tamo se butaat neame igra
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.859
Поени од реакции
72.595
Останува некако горчината пошто не дојдовме до сите бодови а го имавмемн последниот напад :)
Се гледа дека сме како банда без команда, без вистински тренер, и ова е се плод на играта со срце на пожртвуваноста на крајот и искуството на Алушот :D
Неможе бе цели 50 минути да го оставаш најдобриот нивни играч да прави што сака. Му удривме фластер и не мрдна!
Денеска сум најразочаран од Лазаров. Ајде најдовбар е, наш е, ама претера. Што е многу, многу е, повеќе шутеви имаше од цела друга екипа.
Во нападот при 26-26 (не последниот напад) он шутна прерано и ја упропасти акцијата...
Лошото е што никој не смее да му писне :cenzura:
Го поштувам и како човек и како играч, секогаш игра со срце, ама некогаш претерува до максимум!
Мора да се поправат некои работи, пошто можеме со овој состав далекуѕ да стигнеме...
Ми се плаче кога ќе ми текне дека можевме уште подобар состав да имаме, и со Лино на кормилото:place:

П.С. играчи на натпреварот Стоилов и Борко... :icon_mrgr:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.288
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Лазаров ја сјеба на неколку пати ама пак она што требаше можеби и го стори,погоди кога требаше од пеналите, а имаше феноменални асистенции за Столе.

п.с Овој Мојсовски колку го обожавам тоа е чудо, задњи атом дава од дното на душата игра.:cuc::cuc:
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Браво за Стоилов. Дечково за мене беше играч на натпреварот. Добра реализација и колку само пенали направени на него.Мислам дека го изигра најдобриот натпревар за Македонија:cuc: Миркуловски е страшен у еден на еден и ептен се уиграни со Наумче. Кире имаше неколку брзоплети топки, а дефинитивно дрво на натпреварот беше Ангеловски. Ко ни треба театар на паркетот го пуштаат него. И на крај зарем треба да се збори за Стефче Алушовски :cuc: Имаше страшна реализација и покажа дека уште може да го носи дресот на Македонија. Штета шо немаме замена за таа позиција. Мислам дека треба да сме задоволни со бод имајќи в предвид како се одвиваше натпреварот.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Јас не се ни надевав на Лазаров. Публиката тотално ме разочара, а овој коментатор е најлошиот што сум го слушал во мојот живот општо на телевизија.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Публикава на поправен. Сериозно, толку перчење ова она, на крај штама. Срамота.

Искрено не сум задоволна со нерешено и жалам што морам да кажам но Кире ме разочара. Или целосно го прочитале како играч или се изгуби, ќе покажат наредните натпревари.

Инаку браво за Борко. Одлично бранеше.
Добро, јасно беше дека одбраната на Шведска ќе биде повеќе сконцентрирана на него.Што значи он е прочитан како играч.Затоа ни требаат минимум два добри стрелци.Не дека многу ги познавам квалитетите на ракометарите наши зошто и самиот не сум спортист но мислам дека требаа играта нашите да ја концентрираат на друг наш кој е добар шутер.Зошто Кире се знаеше уште од почетокот дека ќе биде колку што е можно повеќе оневозможуван од страна на противничките играчи да погоди поен.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
Фак ит
Да погодеа бар еден од 3-те заебани седмерци ...+ 1 бод
 
K

kalimer0

Гостин
Со четврта сила во светот изигравме 26:26 се гледа дека може да се носиме со вакви екипи.
Јас сум задоволен, само храбро до врвот !
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
Задоволен сум и не сум. Можевме да победиме ама можеше и да изгубиме. На крајот испадна со серија од 4-1 да се вадиме ама тешко ми е што на двапати испуштивме предност од 4 разлика. Како и да е ќе наплатиме на некој од следните два меча.

Што се однесува до Кире, очекував малку повеќе од него како лидер на оваа генерација ама сепак тој е голем играч и ќе покаже каква класа е на следните натпревари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom